@Charllize (27.09.2022 21:36): To sice jo, ale Nepro je koupili když už byly smlouvy na Exist Archive i pátý Star Ocean podepsané, tak je asi museli dodržet a dodělat to. Težko říct, zda by byli nebo nebyli. Všechny hry jim financoval někdo jiný. Je možné, že se nedařilo najít investora pro další hru akorát a nebo prostě chtěli mít majitelé zajištěný důchod. :)
@Charllize (27.09.2022 17:33): Zase ale nepředstírejme, že je tahle série nějak extra úspěšná či oblíbená. Vyšli dvě velké hry (2000 a 2006) a jedna mobilní, už utnutá, gacha hra. Ten prodejní potenciál bude asi podstatně nižší, než třeba Star Ocean a pokud Elysium a/nebo Lenneth na PS Storu neuspěje, tak už možná další hra ze série vzniknout nemusí.

EDIT: A ještě vlastně vyšlo Covenant of the Plume, které nikdo nezná :)
@Solidor (27.09.2022 15:26): U triAce je blby ze nevlastní žádnou značku, musí pak kličkovat když chtějí dat fandum co chtějí. Podle mne se nedohodli s SE na VP3 kvůli tomu ze SE měl v plánu Elysium a triAce odmítl tu značku zkurvit akční blbinou a tak šli jinam a vzniknul Exist Archive. Je to skoda.

A líbí se mi jak jsi mne započítal :)
@Charllize (26.09.2022 18:47): Originální to není, ale já mám tyhle akční rubačky rád. Teď hraju Soulstice třeba a je to boží. Když mě to neomrzí než to dohraju, tak Elysium bude dobrá náhrada třeba. :D

A 13 hodin mi přijde taky úplně ok. Já vím, že ty máš rád ty RPG na 50h+, ale osobně upřednostňuju kratší věci. U těch ačkových her mi přijde 10-15h úplně ideální délka. S mým tempem to na těch 20h i bude beztak.

Lenneth jsem kdysi rozehrál jinak, ale nedohrál. :D Tak třeba někdy zkusím znovu.
@Fritol (26.09.2022 18:36): Ja vím :)
Ale proste tohle SE děla. Viz třeba Front Mission.
A k ničemu to nebylo. A tady to možná dopadne podobně a sérii zabijí podruhé. Proste u tehle klasických sérii je podpora fandů důležitá. A tohle pro ne proste není. Už jen zbývá vzít Xenogears a udělat z nich akční rubanici.
Vzdyt to nedělá ani triAce a Sakuraba to sám nemůže zachránit :)

Mne se Elysium estetikou taky líbí ale ne gameplayem. Další akční rádoby rpg, přijde ti ze jde o něco originálního a nevideneho? Takových her je tisíc. A hry ve stylu VP bys spočítal na prstech jedné ruky. Proste meh. Ve slevě za 400 max :)

A ano, uděláš lépe si zahrát VP 1 a 2. Ani náhodou nevěřím ze v Elysium bude třeba lepší story.

A tady vyjádření k délce hry.

i few moments ago i was watching someone streaming the game on twitch, the person playing has finish the game in 13 hours, has done lots sidequests ,not all of them.you only get very few einhhzar only 4 of them, nothing else, there s only 9 chapters, this is cash grab i cancelled my order , 60 dollares for half a game no thank you,
@Charllize (26.09.2022 17:54): Mně se to třeba líbí. Hodně. :) Doufám, že tam nebude potřeba znalost předešlých dílů. A zas to musíš brát tak, že ta série byla vlastně mrtvá, takže tohle ji může do budoucna oživit a zas se to někdy vrátí ke kořenům. Zaujmout nováčky a casualy je u podobně zabitých sérií docela nutné, tak snad se jim to podaří. Lepší než nic prostě. :)

A že by to bylo na 5 hodin bych se taky nebál, tipuju minimálně 20.
Ja bych tuhle pohanu serie vubec nepridaval :D

Ale ne vazne, mne tohle strasne sere. Jak nektere znacky pretvari v neco uplne jineho. Jasne je porad sance na regulerni VP3 a tohle je uz dle nazvu jakoby vedlejsak ale stejne se mi to nelibi.
Dneska musi byt vsechno super akcni, rychly, za pet hodin dohrany a jede se dal. A aby to nebylo malo jeste odlozi planovany port Valkyrie Profile na prosinec, ktery by mi tu bolest napravil :)

A i toho portu VP jsem trosku v rozpacich. Existuje celkem moderne vyhlazena mobilni verze a oni pouziji mnohem hur vypadajici psp verzi. Jako nevim, zadny videa ani ukazka neni. Jen par screenu na webu SE a tam to je proste super kostickovana hruza co si muzu pustit na emulatoru a zrejme bude vypadat lip. Jenze holt dneska lidi milujou obrovsky pixely na obrich 4K televizich, retro. Ja to zazil original a zadny retro nepotrebuju !

Co mi to s tou serii SE dela, achjo :)