Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
Otázka: Kdysi jsem koupil krabicovku a neprozřetelně a chytře si CD klíč zadal i do Steamu - Otázka zní, půjde se hrou hrát online při instalaci z krabice? Nemám to teď instalované a vlastně už vůbec nevím, jestli to CD klíč někde kontroluje nebo ne...
@Victor (07.03.2015 09:14): Těžko říct. Popravdě ten vývoj je dost pozvolný a pokud vím, o jakémkoliv termínu, ani nástinu, zatím nikde od nikoho ani oficiálněji nepadlo ani slovo. Klidně to může být tenhle nebo až příští rok. To, že bude "GOLD" samotná hra nic neznamená, možná budou čekat ještě na dodělání celého toho systému obchodu s uživatelskými modifikacemi a assety, které půjde také nakupovat za skutečné peníze (takže hra bude free, ale "amatérští" tvůrci budou moci pro hru tvořit a pokud si budou věřit, tak i chtít nějaký malý bakšiš, z čehož část půjde Epicu). Ale taky je možný, že na tomhle se bude pracovat až po dodělánía vypuštění hry pro nalákání co největšího množství lidí.

@LIUWIL (07.03.2015 09:22): POkud vím, nějaký ranking systém bude, protože už nyní při přihlášení se do hry svým Epic účtem tam tuším něco takovémuhle záměru odpovídá a něco se o tom i psalo, jen to aktuálně nemá prioritu.

Naposledy, co jsem to kontroloval a hrál a hlídal si info, se řešily návrhy GUI při hře, vzhledu některých zbraní a vydávaly se updaty té mapy, která teď koluje v trailerech - ta mapa se zjevně od té doby pěkně posunula, protože si nepamatuju to venkovní prostředí (výhled do přírody), byly tam všude zdi, takže to byla aréna, teď to takhle vypadá jak venkovní outpost, což taky není špatný :) těch map už je ale ve hře víc, jen se na nich stále pracuje a na plno dělají fandové a pravidelně vydávají na fóru aktualizované verze. Ta komunita tam žije, ale boom očekávám až po ostrém vydání. Málokterý non-HC fanda UT bude řešit hru v nefinální fázi vývoje, natož nějakou komunitu kolem ní.
@MartinezZ (07.03.2015 08:59): Zatím hrají hlavně opravdu HC veterání hry. Až to vydají, snad budou mít i nějaký ranking systém (jinak si nedovedu představit, že budou mít dost stálých hráčů).


@Victor (07.03.2015 09:14): Podle mě příští rok, ale možná se překonají a stihnou to ještě tento. Dělá na tom dost velké množství lidí.
Samozřejmě taky záleží na tom, co se bude považovat za "vydání". Pokud by vydali tento rok, určitě to nebude kompletní zážitek - herní mody s vozidly by určitě nestihli, vzhledem k obrovským mapám, velkému množství obsahu a samozřejmě velkých otázek ohledně balancování hry (např. minulé hry byly pro vozidla naprosto mizerně balancované - tehdy vývojáři do hry strčili Avril a řekli "hotovo", nicméně na fórech se už teď řeší, jak to vybalancovat tak aby člověk mohl proti vozidlům bojovat i s normálními zbraněmi, stejně jako je to například v Halo.)
@HolyMeatball (07.03.2015 01:43): V tomhle ohledu souhlasím. Oproti trojce (pro mě nejhorší UT díl) to skutečně vypadá jako inovovaná, moderní, aktualizovaná a vyšperkovaná verze prapůvodního UT. Nejen to hezky vypadá, ale skutečně se to už v téhle fází výborně hýbe. Ze začátku bylo zajímavé sledovat dění na fóru a ty jejich video-casty a rozhodování o tom, co z fandovských návrhů, aže jich nebylo málo a všechny jsou skvělé, se použijí pro hru, a sledování, jak se to vyvíjí od ještě ne zcela vábných textur, objektů, skinů, zbraní a hlavně GUI do prozatímní současné podoby. Ale jak jsem už psal, nemám na to bohužel už moc času a sledovat to celé, návrhy na fóru a dění a aktualizace, už nestíhám. Ale držím pevně palce, aby se to povedlo. Už ovšem platí, že když už se do nějakého zápasu, kde skutečně někdo hraje, dostanu, dostanu tak na prdel, že si připadám jak malej harant :D
Já to právě nainstaloval teprv nedávno a musel jsem vcelku blaženě seznat, že po slabší trojce to vypadá zase na pořádně zábavný jutýčko. Na pre-alphu navíc velice líbezná grafika a překvapivě slušná optimalizace, a ještě to k tomu bude free...moc, moc se mi to zatím zamlouvá. :)
@HolyMeatball (06.03.2015 20:16): No, "hraju". Už nějakou bodu mám build instalovaný a průběžně aktualizuji, ale takřka nikdo tam v mě dostupnou dobu není a nehraje. A DM furt dokola mě moc nebaví. Ale vyvíjí se to a snad se toho po vydání chytí i víc hráčů. Ale nemám už moc čas hrát, takže to mám spíš tak na sledování vývoje oblíbené značky :)
Kdyz jsem hral posledne trojku ja (cca dva roky zpatky), tak tam byly asi tri servery s lidmi (a to jeste pul na pul s boty), ostatni prazdne. Nevim, co se za tu dobu zmenilo. A co se tyce charakteru hry... no, je to proste Unreal Tournament prizpusobeny pro konzole, takze zadny extremne rychly gameplay, typicky pro tento styl her, radsi necekat.
Já to koupil spíš ze zvědavosti a že mi Unreal v mulťáku chyběl. První UT mě kdysi dost bavil. Dneska už tomu asi moc nedám. Ale tak za 5€ na pár her v pohodě.
@Cobot (18.07.2012 08:35): Nemusíš se bát, mám na Steamu všechny díly a ve všech je pořád spousta lidí, co to hraje... Osobně trojku hraju nejčastěji a nedostatek hráčů si stěžovat nemůžu...
@Danny (18.07.2012 08:09): Já právě nevim. Já hrál jenom první UT po LANce. O třetím dílu jsem mylel že ho komunita nepřijala a rychle upadl. Za tu cenu co je teď na steamu bych to ale celkem rád prubnul.
Hraje se ještě mulťák? Na steamu je teď v balík všech unrealů z dobrou cenu. Nevim ale zda to má smyl kupovat? Nevíte?
@Fg (19.03.2012 22:54): Nevzpomínám si vůbec, že by tam byl nějaký příběh, krom postupného otevírání "arén". Ale je fakt, že UT3 pro mě byla jako Unreal fandu zklamáním a dost brzo jsem ji opustil, tak se mi nějaká příběhovost už vypařila z hlavy.
@Fg (19.03.2012 21:59): UT, UT2003 i UT2004 jsem projížděl po většinou hlavně v singlu, protože internet nestál za nic U UT3 je to ještě o několik stupňů stejnější. Proti UT2004 je to ještě barvičkovitější a všechno okolo bliká a svítí, takže není nikdo stejně nic moc vidět. SP se dá, ale nečekej od toho bitky ála UT v arénách, které měly název a styl :)
Neměl by někdo zájem o původní verzi (se všema bonusama v původní krabici)? Normálně to stojí 199 (ale je to edice extra klasika) já bych za to chtěl 150 (sto mi příjde málo na to co tam všechno je, navíc už se to snad ani nedá sehnat)
Mame tedka par kousku v puvodni krabicce (v ktere je bonusovy DVD a artbook) za 199,-, pokud ma nekdo zajem :) Pristi tyden ji da totiz CDP do eXtra klasiky.
montana: Jo, samozřejmě, tenhle rozdíl je tam také :-). Ale jinak je to v podstatě to samé a oboje běží na dvojkovém unreal enginu.
Rozdil je mezi nima vcelku solidni. 2003jka byla nedodelanej, narychlo splacanej paskvil. Az 2004 byla poradny pokracovani :)
Rozdíl mezi 2003 a 2004 je zanedbatelný, vlastně spočívá jen v novém módu Onslaught a obnoveném Assaultu a několika vylepšení ve hratelnosti/systému (na co si hráči stěžovali u 03ky). Někdo bere podobné reedice jako datadisk, někdo jako remake, někdo jako zbrusu nové díly (EA)...
Proč tenhle díl má vůbec v názvu číslo 3, když je pořadím v sérii až čtvrtý? :)
Já pro změnu "NateLogan", jen jako obvykle: V nejbližších dnech až týdnech pravděpodobně nic online hrát nebudu moci.
Nedávno jsem si tuhle hru koupil a hledám nějaké lidi, se kterými bych občas zahrál. Jestli by si mě chtěl někdo nahodit v UT3 do friends, tak jsem tam pod nickem "Danny82".
Danny: Jop, tohle jsem dělal také (s tim neukončením procesu Steamu mě štvou). Tak to fungovalo do těch X procent a pak jsem s tim ani po cca 6ti hodinách nijak nehnul (restar steamu, PC, reinstal steamu, install na jiné PC s přesunem dat a podobně). Těch 99% jsem docílil tak, že jsem podle ověřeného postupu použil soubory z instalace retailového UT3, ale stejnak nic.

Každopádně za to asi mohla kombinace problémů na Steamu a problémů u mého ISP. U nás krachla společnost, která mu zajišťovala připojení do páteřní sítě a teď se jede přes záložní spojení. Výsledkem jsou poněkud vysoká pingy a jednou začas úplný výpadek na několik desítek vteřin (plus výpadky spojené s globálním přenastavováním), viz http://statistiky.monitoring-serveru.cz/michal/2009-03. Proto posledních 14 dní nehraji nic online a provizorní řešení bude k dispozici až koncem týdne a konečné až začátkem dubna. Holt ekonomická krize je svině a ti noví papaláši, co nám zavřeli kohoutky, také. :D
Nate: Jestli tě chápu dobře, tak se ti seklo stahováni a tak jsi to smazal a pouštěl od začátku? Protože mě se to seklo asi tak 2krát taky, ale vždy stačilo restartnout steam a zas to jelo - popř. jsem musel ukončit steam proces (nějak blbě se to vyplo). Ale určitě nebylo třeba tahat vše od začátku!!!

Ale to stahováni se sekalo jen během free víkendu, když byly přetížené servery, cca od neděle dopoledne jsem se buď dostal na řadu já, nebo se na to "free" hráči vybodli:-)
Vždyť to řikam, mě to dneska vůbec nemyslí :D. Už by to chtělo nějaké odreagování v UTčku... kdyby jenom Steam fungoval a dovolil mi to stáhnout (bug se zašprajcnutí na "Download starting" 2x zhruba v půlce a 1x na 99%, uvidíme co napočtvrté).
opraveno by MCZ:D
NL: ze by oni a ne zadny rod?:), ja uz sem na cestinnu chudak:D mno, ne ze bych v diktatech nak exceloval predtim:)
[OT]MCZ: Protože mi to dneska nemyslí. Asi deset minut jsem koumal, jakého že rodu je Valve (fakt!) a očividně jsem to nevykoumal :D. Je hrozné, jak člověk s časem zapomíná i ty nejjednodušší základy (když je i malou chvíli nepoužívá).

PS: Jinak se mi to zdálo od pohledu divné (jsem ten typ člověka, který pravopis určuje podle toho, jestli se mi to tam líbí, nebo ne), ale v skrytu duše jsem doufal, že si toho případně nikdo nevšimne :P [/OT]
OT - NateLogan: proč "y"? :-) (máš to hned dvakrát, takže počítám, že záměrně :-) )
MCZ: Udajne se to da predelat na eng, staci stahnout soubory a prepsat to. Nevim jestli je to legalni ale pry to jde
Ten Unreal Universe vypadá výborně, jen bych ty hry už nesměl kromě UT3 vlastnit :-)
To je jediné, co bych vytkl, ale u nepříběhové hry mi čeština nevadí : ).
NateLogan: tak to neni vyhodny ani nahodou. nechapu proc to nekdu koupi tam kdyz muze mit plnohodnotnou verzi za stejny prachy a s ruznejma blbinkama jako je art book apod.
A kromě toho vyšel patch 2.0, kterej přidává shitload novejch věcí, a Titan Pack s novejma mapama, taky zadara..

Už stahuju : ).