UFO: Extraterrestrials

strategie > tahová strategie *
strategie > real-time strategie
strategie > budovatelská strategie
01.05.2007 PC
Ľudstvo nemôže mať nikdy pokojný spánok... V roku 2023 úspešne dorazili na planétu Esperaznza a začali budovať svoju novú kolóniu – nový domov, ktorý sa ihneď rozdelil medzi niekoľko vlád. Avšak mimozemskej hrozbe neušli. V roku 2025 narazila prieskumná letka na neznámu mimozemskú silu, a bola okamžite zničená. Teraz je na hráčovi, ako veliteľovi novej proti mimozemskej organizácie, aby túto hrozbu zastavil.

Z herného hľadiska totiž neprináša nič nové, absolútne nič. Je to kópia X-COMu vyvedená v mierke 1:1. Napriek tomu na vás pôsobí úplne rovnako ako prvé UFO. Menšou zmenou je povyšovanie vojakov. Tí získavajú „experience“ a keď ich majú dostatok sú povýšení a hráč im ručne zvyšuje štatistiky. Výborná voľba. Druhou zmenou v základnej hre je, že hráč vybavuje prakticky len jednu základňu, ostatné slúžia len ako „vysunuté lietadlové základne“ – obsahujú len nutné veci na obsluhu letectva – nič viac sa v nich nedá postaviť. Avšak veľkou výhodou tejto hry je jej modifikovateľnosť.

Zdravím. Prosím o radu. Rozehrál jsem tenhle povedený remake, a ted nevím jeslti je to záměr hry nebo chyba, ale na hlavní základně mohu…

Tvůrci se pokusili o věrný remake původního UFO: Enemy Unknown. Pokus skoro vyšel, když hra na první pohled opravdu působí stejným dojmem, jako kdysi.

Po chvíli hraní to ale začne skřípat. Chybí některá nastavení, hra se vleče a některé chyby přímo bijící do očí zůstaly ve hře neopraveny. Bylo pro mě hodně důlěžité, že jsem tuto fázi "ach jo" překonal a objevil modifikaci, která všechny tyto neduhy jako mávnutím kouzelného proutku léčí. A hra je najednou o dvě úrovně lepší, zábavnější, svižnější.

Vývojáři by měli pořádně zatlačit na marketing s druhým dílem, protože první se moc neprodával - ani se o něm nikde moc nemluvilo. Je škoda, aby takto povedený remake upadl v zapomění.

Pro: Staré dobré UFO v novém kabátku

Proti: Počáteční problémy, které však lze naštěstí řešit modifikací, zbytečně složitý název

0+3 / -3