uDraw Studio

14.11.2010

uDraw Studio je virtuální simulace kreslení od Pipeworks Software, která vyšla exluzivně na herní platformu Nintendo Wii. K ovládání je třeba speciální uDraw GameTablet, dodávaný současně se hrou, do nějž se napojí ovladač Wii Remote, a samotné kreslení se pak provádí pomocí elektronické tužky.

Hra nabízí dva režimy, a to kreslení a omalovánky. V režimu kreslení se před vámi objeví prázdné plátno a je jen na vás, jak využijete dostupných malířských pomůcek k tvorbě vlastního mistrovského díla. Omalovánky zase nabízí možnost výběru z pár desítek obrazů jen s černými obrysy jednotlivých objektů, které lze vybarvit dle libosti.

V obou režimech je k dispozici stejná nabídka barev, efektů a pomůcek od štětce, přes fixy, až po razítka, a to samé platí i pro nabídku možných lokací, na kterých bude stát váš malířský stojan. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, stačí spustit podrobného průvodce, jež vám vše vysvětlí krok po kroku. Své výtvory si poté můžete uložit a následně prohlédnout v galerii, společně s videi, která zaznamenávají postup, jak jednotlivá díla vznikala.

O rok a den později vyšlo na Nintendo Wii, PlayStation 3 a Xbox 360 pokračování s názvem uDraw Studio Instant Artist, jež je určeno náročnějšímu publiku a umožňuje tvorbu daleko kvalitnějších obrazů.

• Wii 55
Když jsem objednával hry na Wii, padlo mi do oka uDraw Studio, které by se dozajista líbilo mému synkovi. Rád si kreslí, ale bohužel ještě moc nerozumí tomu, proč se mi nelíbí, že některé jeho výtvory jsou jinde, než na papíře. Virtuální kreslení tento problém dokonale řeší, no a když už tenhle titul teď doma mám, proč ho nevyzkoušet.

Jedná se v podstatě o staré dobré Malování na Windows, jen je trochu zjednodušené a přizpůsobené specifickému ovládání Wii. Celkem se u toho dá i vyblbout a zvlášť od omalovánek, které jsem nevybarvoval léta, jsem se chvíli nemohl odtrhnout. Ovládání není úplně snadné, a tak jsem hodně přetahoval, ale nakonec jsem to vyřešil plechovkou barvy, která vždy vybarvila celou ohraničenou oblast za mě. I tak ale bylo třeba na některé malé objekty použít zvětšení.

Plocha tabletu na kreslení je malá, a protože nemohu koukat pod tužku, ale na televizi, často se mi stávalo, že jsem se s tužkou dostal mimo a koukal, že najednou nekreslím. Kabel u tužky je navíc krátký a je třeba si hlídat, aby se nezachytil o rohy tabletu. Co si budem povídat, tohle je hra hlavně pro děti, ale i dospělé občas přepadne touha si něco namalovat. Pokud si nechcete ušpinit ruce je to bezva alternativa.

Pro: nostalgie, virtuální omalovánky, kreslící pomůcky, znovuhratelnost

Proti: malá plocha na kreslení, krátký kabel od tužky, po čase omrzí