UBIK

1998
27.10.2000

Hra UBIK od Cryo Interactive je veľmi voľne založená na rovnomennej knihe Philipa K. Dicka. Napriek tomu si príbeh zachoval istý stupeň komplexnosti a prekvapivých zvratov. V hre sa hráč ujíma postavy Joe Chipa, ktorý pracuje pre los angeleskú spoločnosť Runiciter Associates. Úlohou spoločnosti je chrániť iné spoločnosti proti priemyslovej špionáži a zachovávať ich súkromie.

V hre hráč ovláda skupinu vojakov, z ktorých každý má isté špecifické vlastnosti – rôzne zbrane, psionické schopnosti a pod. Hráč ich trénuje, vyzbrojuje a následne plní jednotlivé misie. Nejedná sa úplne o čistú stratégiu – hráč okrem interakcie s prostredím mnohokrát vedie aj rozhovory z NPC postavami, či rieši menšie „adventúrne“ problémy.

V popise som pouzil spojenie "velmi volne zalozena", co zhruba sedi niekedy aj na filmove adaptacie Dickovych filmov. Postavy a obsadenia, prostredie zhruba ostava, ale mam taky pocit, ze pribeh sa vyvija trochu inym smerom. Aspon co si pamatam, ale to uz je skoro 10 rokov, co som UBIK hral, a tam by som sa uz velmi na svoju pamat (v detailoch) nespoliehal :)