TRIHAYWBFRFYH

The Rapture Is Here And You Will Be Forcibly Removed From Your Home

20.12.2013

freeware

Za dvacet minut končí svět.

Premisa The Rapture Is Here And You Will Be Forcibly Removed From Your Home odkazuje na povídku H. P. Lovecrafta, ve které v krátkém čase dojde k destrukci světa. Titul vytvořený v Unity enginu je inspirován především Dear Esther, od které přebírá koncept explorace prostředí za poslechu textu H. P. Lovecrafta. Do jisté míry nelineární postup znamená možné opakování posledních dvaceti minut, které mohou mít jiné podoby na základě vašich rozhodnutí.

Jenom stručné shrnutí:
Hra v podstatě spočívá v tom, že pobíháte po krajině od jednoho světélkujícího sloupce ke druhému. Sloupce jsou barevně odlišeny, podle vyprávěné povídky, celkem jich je asi pět a nejsem si jistý, zda se všech pět skutečně do hry hodí.

Hra je naprosto příšerně optimalizovaná, ale budiž. Nejsilnější stránkou TRIHAYWBFRFYH je bezesporu hudba, která tedy ze hry činí vcelku příjemnou atmosférickou záležitost, ale ani ona mě nepřesvědčí, abych obětoval dalších dvacet minut pokusu o dosažení alternativního konce.