Začal jsem to hrát, už dělám druhou kampaň. Moc mile překvapení je, že kampaň je dělená na období, takže příjemná změna od minule hry. Střídají se různé státy napříč dobou.

Co mě ale mrzí, je že tvůrci si nedali záležet na detailech. Továrny vypadají stejně v roce 1850 i 2020. A třeba v roce 1850 jsou na prašné cestě gumové kryty na železničním přejezdu, které jsou spíše z 21. století.
Těšil jsem se, že si hra vezme to nejlepší od starších her a bohužel moc ne. Doufal jsem, že půjde vylepšit továrny jako v Mashinky a, že bude šíleně různorodý náklad, jako v Trains & Trucks Tycoon. Taky nic. Náklad je úplně stejný jako v prvním díle, jen dobytek je pryč.

Konečně je pryč systém nabídka - poptávka. Nádraží se začne plnit hned, co vyjede vlak z depa (dřív musel projet aspoň 1x celou trasu). Takže i když máte depo na druhém konci mapy, než přijede na nádraží, bude dost nákladů na to, aby jel plný zpět. A generuje to stálý zisk i v případě, že z další továrny nic nevozite.

A úpravy terénu, stavba řek rovno při hraní, super věc. Ještě by mohla být čeština.

Ps: odkoukano z videí :D Pár věcí je lepší než první díl. I jednodušší. Třeba na rozvoj města jsou potřeba dvě komodity a ne všechny jako minule. Těžko říct, co je lepší.
Zrovna je na Steamu 10% sleva pro každého a 25% sleva pro ty, co mají předchozí díl :)