@davidjaho (31.03.2020 11:10): Jj, tuhle emulaci propaguji, kde můžu. Dobrá věc. To jsem též zkoušel, ale nešlo. Ono je víc verzí dgVoodoo 2, já mám nějakou pár let starou. Ale dobré vědět, že to tobě šlo. Včera v noci jsem takto úspěšně emuloval FPS Nitro Family.
Zkoušel jsem rozjet samostatnou Sunrise verzi. Nepovedlo se mi to. Jen probliknutí úvodní obrazovky a vypnutí hry. Na netu je mrtě návodů, souborů a tak. Ale je možné, že jsem postupoval blbě.

A přídavek Trackmania Sunrise eXtreme je dnes freeware.
Ano, myslel jsem samozřejmě United verze Forever. Ta bývá na Steamu ve slevách za 15€, což je pořád dobrá cena na to kolik toho nabízí.

@Dunemaster (31.03.2020 06:14): Retro atmosféru plně chápu. U United jsem se taky bavil skvěle, ale nebylo to již ono, protože Alpine, Speed i Rally odpovídaly verzi Original a ta už měla o trochu pozměněné chování vozů, což mě, když jsem měl v původní TM naježděno desítky hodin už činilo problémy.

Jinak existují způsoby, jak rozjet tyto staré verze. Buďto zkusit rozjet hru na virtuálním počítači. Tam má ale hra obvykle strašný chod, protože k hraní her nebyly virtuálky jaksi určené. Anebo další možností je hru cracknout...
@PavelU (31.03.2020 05:59): Me osobne asi nejvic chytli prvni Nations. At uz s kamarady po LANu anebo po netu. Vyhodou taky bylo, ze to bylo nenarocne na ping, ktery jsem mel fakt vysoky. Forever verze uz pro me potom to kouzlo ztratila.

Puvodni Trackmania je nostalgie, byt Sunrise demo jsem hral a taky se mi libilo, uz to nema takovou tu retro atmosferu, co mi vyhovovala prave na prvni Trackmanii.
@Dunemaster (31.03.2020 05:47): Nejlepší je asi TrackMania United Forever, která je na Steamu. A kompletní balíky map, i těch z dema TrackMania Sunrise, najdeš tady.

V roce 2005 jsem na demoverzi TrackMania: Sunrise zkysl na měsíc. Hrál jsem přídavné tratě z netu, asi pouhá stovka. Ale byl jsem na tom, tak závislý, že už pak zbývalo se hry nějak zbavit. Bych ji jinak hrál asi dál :)

Návrat k tomuto fenoménu mě potkal v lednu 2011, konkrétně ta Forever verze. Něco jsem tam nahrál, ale příliš mi nevoněl ten Nations koncept. I tehdy slušná zábava. Už si ale nepamatuji přihlašovací údaje do ManiaLink.
@Dunemaster (30.03.2020 23:22): Bohužel dnes už nikde. Jedině bazar. A i kdyby si se k nějaké kopii dostal, tak pod Win7,10 nejde rozběhat kvůli StarForce.

Nicméně existuje určitá náhrada a to díl Trackmania United, kde kromě Nations, Sunrise jsou právě i prostředí z tohoto původního dílu. A dokonce tam jde sputit i tratě postavené v tomto prvním dílu. A pokud bys měl zájem o tratě z kampaně, tak existuje fanouškovská databáze, kde jsou tratě z kampaní předchozích her předělané přávě pro United.
Mám to nějaký pomíchaný. Dík za uvedení do problematiky mé zmatenosti. Panbu ti to oplatí na dětech. Ale kde já to vzal, to netuším.
Trackmania a Trackmania 2 (Sunrise) jsou obě placené. Až třetí Trackmania Nations byla free.
Hele, já si pamatuju, že první Trackmanie byla zadarmo. Možná, že si to pamatuju blbě, ale rozčiluje mě, že ji nemůžu nikde sehnat. Neví někdo kde by se dala stáhnout? Legálně, do kelu.