@Califax (06.05.2012 21:58): Tieto hry sú vysoko návykové. Na komentáre nie je čas, keď dobývaš mestá! Momentálne trávim všetok voľný čas pri Civilization IV, žáner nie je mŕtvy ani náhodou. :-)
Docela mě zaráží tě tu k údajně nej strategii roku 2011 ani nikdo nenapsal komentář, tento žánr je už asi vážně definitivně mrtvý. :( No, jaký máte na hru názor, myslíte že to stojí za to? U Rome Total war jsem kdysi strávil děsně času, ale Medieval 2 mě potom už nebavil, jelikož to bylo úplně to samé, proto jsem pak Empire ani nehrál. Přináší to kromě námořních bitev, oproti Rome nějaké změny a nebo je vše ve starých kolejích?
hohóóó.. misionář podnítí vzpouru, vzbouřenci si dobudou město, a já pak dobudu je.. vztahy s původním majitelem si nezhorším, a mám město! :D
Na konci to byly fakt nervy, jako opravdu.. jdu si z toho dát sprchu :D ale vyhrál jsem.. na konci mě štvali budhističtí vzbouřenci.. šel jsem a dobýval jsem vše s tím že jsem ve městě nikoho nenechával a i -1 spokojenosti stačilo k tomu aby to město za pár tahů ovládli.. ale nakonec jsem s nimi zatočil xD a jdu repete.. tažení za vládou tentokrát.. viva la chřipka :D
Besšo se stal šogunem, můj největší spojenec, poštval jsem ho proti Danteům a poslednímu jednomu klanu kiawa nebo nějak tak :D je to delší název, jsou bílí.. no a myslím že pokud to celé dobydem (mám s Besšem dobré vztahy) mohlo by se mi povést vzít ho do kleští a porazit protože jsem kolem něj.. a pokud si pohnu a vyfouknu mu většinu Danteho provincií.. ale sakra je rok 1591 asi bych ho měl zničit hned a stát se Šogunem :D ale mě to takhle baví víc.. měl jsem si dát tažení za vládou..
Ty obchodní lodě jsi poslal do těch 4 okolních .. eh.. ? nevím jak to nazvat, nezávislé přístavy :D ale prostě to mi vynáší tak 15 000 (bez mínusů to počítám) vždycky celá flotila obchodních lodí.. stačí tam zakotvit (trvalo než jsem na to přišel no a samozřejmě zvyšuju blahobyt a tím jsou lidé spokojení tak že si klidně můžu dovolit dát nejvyšší daně a stejně vše zelené..

ale fakt.. jsem moc daleko, nebojoval jsem pořádně a třeba 30 tahů se staral o 4 města a budoval ekonomiku na max.. až pak jsem šel dál.. a teď nestíhám, brzy si budu muset pohnout pokud chci vyhrát :D
Ne ty názvy si prostě nezapamatuju (byli to Sangue, Sange, Sangare, Sanange.. nebo nějak tak xD) a zapínat to znovu se mi nechce (dlouhé loadingy :D) ale už mám 12 provincií.. 600 000 peněz.. a přírustek 12 000 za kolo, armádu dobrou (ve 3 městech nejblíž nepříteli) a budovy obvykle všechny postavené.. Ale teď se bojím udělat krok, jsou tam další 2 klany.. Dante, ti jsou sice daleko, ale taky ještě jedny kteří mají 19 měst, jsou asi bohatší a jdou na ty Danťáky.. furt dál a dál.. a já nevím jestli je mám napadnout protože už se blížím ke konci, rok 1586 - ale bojím se :D fakt.. to je hra která člověka napne, když dám teď konec tahu, musím se zvednout, něčeho napít a chodit nervózně kolem židle jestli se něco nepo*** A jinak mecuke mě zachránil když skoupil 3 města po sobě, obrátil 80% armády (pomocí misionáře rozvrátit, a pak rebely obrátit na svou stranu) nepřítele a já si pak jen 'vzal' hlavní město.. ale jinak ano.. po naverbování nezvládnou nic, a mám vždycky nervy z toho jak je u všeho 26% úspěchu :D .. jinak jsem křesťan.. celkem legrace šířit to náboženství :D
@SilentWolf (26.04.2012 18:07): Myslíš lučištnický klan Chosokabe (černí)? Inu, že jsou vazalové nevýhodní jsem také zjistil až po ztrátě 2 přátelství s jinými klany=D Bez lítosti, plenit a obsazovat co se dá.

A jedeš krátkou/dlouhou kampaň, nebo jdeš přímo na Shoguna?

Jinak já mám spíš problém si udržet mecuke a ninje. Sotva kdy se jim podaří něco sabotovat či zabít, ale jak se k nim dostane nepřátelský mecuke, jdou na špalek=/ A to jsem procentuálně u úspěchů někde na 65%.
Hmm a teď babo raď.. :D hraju taky za Šimazu, ale uprostřed toho levého ostrůvku mám vazala.. jakýsi klan na S, nevím přesně.. no ale je to tak dementně slabé město že kdybych ho dobyl a vyspravil, prosperuju daleko lépe.. i když 20 000 za tah není málo :) Bohužel napravo odemě je silný spojenec.. když zautočím na vazala tak mi to zničí všechny vztahy a čest a takové ty samurajské "být tebou lehnu si na meč!" bláboly.. "nedodržené smlouvy" nebo tak něco.. jak z toho ven? :D Štve mě když mám na celém ostrůvku citadely.. a ta pitomá vesnice uprostřed krachuje..

edit: no nic, tak jsem to uskutečnil a teď si pomoci peněz kupuju zpátky přátelství :D
Oh, tak takhle mě dlouho žádná "novější" hra nechytla. Celkem jsem tomu propadl...

Nějaké rady od těch, kteří už to mají dohrané / rozehrané? Valím hodně na ekonomiku, ale bojím se, kdy se na mě, prozatím přátelské klany s 2x větším množství provincií, spiknou a oškubou můj těžce dobývaný ostrov (hraju za Shimazi).
Ta hra je brilantní! Grimrock si bude muset počkat.

Dotaz. Když budu ninjou sabotovat budovu, kterou má přátelský klan, zruší mi to nějak vztahy?

EDIT: Wtf, 4 posty za sebou... To se toho tak bojíte, plantážníci?=)
Datadisk Fall of Samurai je sice stand-alone, ale prý obsahuje i updaty na základní hru. Jak to teda je? Když budu mít oboje, projeví se změny i v základní hře, nebo musím mít nějaké updaty (prý až 5GB) zvlášť (konkrétně ta podpora DX11).

EDIT: Tak Fall of Samurai obsahuje jak základní hru, tak DLC Rise of Samurai.
Máte někdo ten DX11 patch? Jak je optimalizovaný? Žere to víc FPS, nebo podobně jako u DE:HR to vyjde na stejno?
Chark: Vesměs jen tutoriál to má takto nečitelné. Zbytek bude lepší=)
Číst se dají, ale abych furt mžoural z 15 cm na displej. Naštěstí 90% věcí odposlechnu z angličtiny. Zatím jsem v tutoriálu, tak nevím jak to bude dál ve hře. Nějak na to nemám čas.
Chark: Jak jsem říkal. Písmenka jsou menší, ale rozhodně ne nečitelné. Aspoň ne na rozlišení 1366x768.
Myslím, že to mám vypnuté. Tohle nepoužívám, protože na notebooku mi to přijde naprosto zbytečné.
Tak hra vypadá velice dobře, dokonce se mi i v pohodě hýbe pod DX 11. Co mi ale velice vadí je mikroskopický text, nejde to nějakým způsobem zvětšit?
Moc děkuji DH za výhru. Večer začínám stahovat. Doufám, že to bude aspoň stejně tak dobré jako první díl.
Naprosto impozantní hra, souhlasím....jen mi trochu vadí, že nejdelší kampaň má jen nějakých 240 tahů,což mi připadne (ostatně jako i v jiných TW) sakra málo...proč prostě neudělají možnost hrát neomezeně tahů? .......:/
SilentWolf: AA nevedu, takže nevím. Ale čitelné to naštěstí je.
SilentWolf: Jj, je malé. Až jsem si na to vzal brýle. Ale dá se na to zvyknout. Lepší než kdyby to bylo přesně naopak. Kravský font bych nezvládl.
Bodkin: To bylo v rámci mého momentálního rozpoložení mezi RTS.

Btw, ne. Není to v grafice. Spíš naopak... Žere hodně HW, ale ty vymoženosti a tabulky a taktiky, ovlivnění morálky, terén... Slintám blahem. A k tomu mé vysněné téma.

Jo a není to žádná procházka růžovým sadem. Dobýt hrad je celkem fuška. Dostal jsem na p*del po tom co mi půlka armády zdrhla, protože se mi pořád nedařilo vyšplhat s ninjami na jejich věž a získat tak kontrolu nad aspoň jedním rohem pevnosti... Stále tutoriál - celkem výzva.
Jo, tutorial je nejlepší částí u těch nových Total warů. Jediný který mě bavil i za tutorial byl první Medieval.

Edit: Srovnání s CoH je mimo, jiný žánr. Raději to srovnávej s EU 3 Chronicles. Pak TW bude mít navrch jen tím grafickým zpracováním.
Procházím tutoriál... CoH se může jít zahrabat. Už teď vím, že to bude nejlepší RTS, jaká mi kdy pod rukama projde. A není to jen kvůli tématice. Ten interface, nádherný design, krásná grafika bez oplzlých efektů a bloomu, TY MOŽNOSTI!!! A a...

Mám pocit, že mi bude chybět spánek v nejbližších dnech. Hodně spánku.
Jo tak to já taky,a taky budu muset zeditovat (pokud to někdo neudělá za mě) popisek protože jsem třeba geniálně napsal v jedné větě dvakrát slovo ovšem což vypadá a hlavně zní značně hloupě..:)