Total War Saga: Thrones of Britannia

03.05.2018

Studio stojící za úspěšnou strategickou sérií Total War se díky fantasy odbočce ze světa Warhammer rozdělilo na tři vývojářské týmy. Jeden tým dostal na starost onu fantasy trilogii Warhammer, druhý tým vytvořil další historický titul ze starověké číny Total War: Three Kingdoms a poslední tým se soustředí na menší sérii her, které budou nést označení Saga.

První titul ze série Saga se točí kolem Britských ostrovů v raném středověku a budeme se v něm vypořádávat s následky činů syna slavného Ragnara Lodbroka. Ač vývojáři stále používají označení "menší" hra, jedná se pouze o užší časové rozmezí. Tento díl totiž přináší mnohé změny, ať už se jedná o komplikovanější rekrutování nových vojáků, technologie odemykající se až po splnění určitých podmínek, propracovanější obléhání sídel a realističtější rozdělení měst a osad v provinciích, kdy není možné každý kus své země chránit hradbami a některá místa tak jsou velmi zranitelná. Vrací se také roční období, a jeden rok trvá čtyři tahy. V tomto díle také absentují agenti.

@Gordon (05.05.2018 11:15): Taky teď díky Thrones (a chuti po strategiích) hraju znovu Warhammer 2 - tentokrát jsem si vybral jednu z těch těžkých kampaní. Teclis - mág, má kolem sebe skaven/vampire corruption, jeho počáteční města musejí mít přístav (o slot míň) a zároveň jsou osmislotové (ve dvojce mají ty hlavní města 10 slotů) a je to docela masakr. Pořád klesá pořádek, na armády peníze nejsou, na snižování pořádku nejsou ve městech sloty a kolem jsou skaveni kteří tě pokaždé přepadnou (ta bitva, kdy se nemůžeš rozmísťovat) a tak teď zkouším se zajištěnými 3 provinciemi utéct přes moře křesat Tomb Kings.. snad tam pšenka pokvete líp. :D

Jsem moc zvědavý na Three Kingdoms, a rád bych kdyby udělali Saga díl z dob Shoguna zase. I když je pravda že Shogun 2 moc nezestárl. Ale hraje se už prostě jinak.