Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 90
Tony Hóka 2 mám hodně rád. Třetí díl ho sice nepřekonal, ale zároveň neudělal sérii ostudu. Jednotlivá kola byla originální, velmi dobře udělaná. Bohužel téměř vymizela jakási reálná základna, která byla ve druhém díle. Abysme si rozuměli, ježdění po letištní hale, nebo po sněhu a stromech mi nepřipadá moc reálné. Ne že bych to vyžadoval, ale přece jenom budu každý díl Tonyho srovnávat s dvojkou. Zatím to žádný díl nepřekonal. Ale ke trojce:
Graficky to není nic moc, ale dá se na to koukat. Hudba je skvělá, navíc je fajn, že stačí přepsat koncovku souboru a můžu si hudbu ze hry vytáhnout, či si vložit vlastní. Ovládání na numerické klávesnici je na prd, z dvojky jsem zvyklý na šipky, space a c,v,b. Ale i na to se dá zvyknout, popř. připojit joypad. Ve hře oproti minulému dílu přibylo značně různých pitomostí, hlavně bonusové postavy. Darth Maul, Wolverine či bezďák a mnoho dalších, za ty všechny můžete hrát. Navíc mají ty postavy své speciální triky. Tohle je dobrý. Až odemknete všechny levely, začne hra trpět častou nemocí PC her, a sice stereotyp, respektive nuda. Pořád prostě jezdíte a skáčete.

Každopádně se jedná o zábavnou hru a doporučuji zahrát. Pro mne je druhý díl společně s o trochu horší trojkou nejlepší z celé série.

Pro: Zábavné, zajímavé lokace, hudba, bonusové postavy.

Proti: Po čase stereotyp, ucházející grafika, nerealističnost.

+12
  • PC 85
Třetí Tony Hawk je mým prvním seznámením se s touto známou sérií skateboardových simulátorů a musím uznat, že jde o velmi chytlavou záležitost. Jako malý kluk jsem skateboard hrozně chtěl, ale nikdy ho nevlastnil. Při virtuálním řádění na prkně s kolečky se mi alespoň nemohlo nic stát a všechno schytávaly ovládané postavy, které jsou vytvořeny podle reálných předloh.

Nevím proč, ale jako první mi padl do oka rodák z Harlemu Kareem Campbell, se kterým jsem splnil asi nejvíce úkolů. Ovládání mi zpočátku nesedlo, ale po chvíli jsem si jej osvojil a předváděl neskutečné triky. Potěšil mě obchod, v němž jsem mohl měnit především desky, gripy či barvu koleček svého skateboardu a skvělé bylo i vylepšování jednotlivých vlastností mého skateboardisty.

Podobně, jako je tomu u některých dílů série NHL, mě i tady dostal soundtrack, který jsem si řádně naposlouchal, protože jsem všechny lokace nesčetněkrát opakoval. Nebyla snad píseň, která by mi vadila. Zpočátku snad, ale ke konci už určitě ne a hned z prvních tónů jsem už věděl, o jaký kousek se jedná. Některé songy jsou dokonce tak dobré, že se hrají v rádiích či na hudebních televizích dodnes.

Nikdy se mi nepodařilo tento díl Tonyho dohrát, i když jsem se několikrát dostal až do Tokia, ale přes veškerou snahu jsem nemohl získat jakoukoli medaili. Až nyní, více než šestnáct let po vydání, jsem konečně splnil všech 54 úkolů a získal všechny tři zlaté medaile. Přiznám se, že jsem použil cheat na odemknutí všech bonusových postav, protože když jsem zjistil, že jednou z nich je můj oblíbený záporák Darth Maul, musel jsem za něj hrát. Odemknout si ho tím, že hru předtím dohraji na 100 % za Tonyho Hawka se mi ale nechtělo.

Pro: postavy podle reálných předloh, obchod, vylepšování vlastností, soundtrack, Darth Maul

Proti: zpočátku ovládání, ke konci stereotyp

+10