Hru jsem dohrál hned jak vyšla, tj. v zimě 2006. Teď jsem ji rozehrál znova a zděsil jsem se jak jsem mohl takovýmu paskvilu dát 90%. Skončil jsem po druhé misi a už se mi to nechce zapínat, fuj. Opravdu nevím co jsem před těma třema rokama dělal :-). Asi si budu muset spravit náladu u Chaos Theory, páč je to jedinej díl kterej jsem nehrál. btw. Nevíte někdo kde ho koupit nejlevněji?
Hmmm, tak první dojmy nic extra - za první tři mise už jsem zažil 2 BSOD.Pokaždé úplně náhodně, a pokaždé s chybou souboru rtkhdaud.sys, což je ovladač zvukovky.Podotýkám, že moje PC vydrží bez chybičky 32 hodin Orthosu (vytížení obou jader konstantně 100%) a zvládá Armu 2 nebo GTA 4 mnoho hodin v kuse bezproblému.

Takže jdu vyzkoušet snížit HW akceleraci zvuku v dxdiag na "basic" a budu doufat že to pomůže.Jinak mám DA ze steamu, takže by měl být updatován.

Kromě tohoto detailu mě jinak DA zatím docela baví, ikdyž má debilní interface, kreténský menu a spoustu malejch nedomyšleností.
Prison Break tak na toho sem zapomel...jenze to uz koncem bylo takove utrpeni ze si radej z celeho serialu budu pamatovat jen prvni skvelou ra a ty dalsi 3 radej ne...... clovek az zasne proc vlastne sou ty "organizace" schopny zabijet,prachy a moc je ohrana tak to musi byt neco "vic" v narodnim zajmu...hehe, ale to je fuk hlavne kdyz Sam pomsti smrt dcery a pekne vsem nakope:)
Jojo, ty konspirace mi trochu lezou krkem..je to všude, Prison Break, 24, Alias, teď jsem dokoukal Burn Notice, to samý...urgh..
kdyz uz nedela pro vladu asi uz nevadi mrtvoly :) to rozpohybovani mi prijde moc rychle - hlavne to splhani po okeni rimse este bych mel par vytek ale vypada to slibne, urcite lepsi kdyz to prepracovali,kdo vi co by to byl za paskvil....ovsem bojim se ze to bude opet pribeh zapleteny kolem nejvyssich predtavitelych statu a nejaka jejich super tajna organizace, jejich ucelem bude "chranit USA" jako nedavno skoncena posledni sezona 24, nebo taky Alias, MGS4 atd....nic proti tomu, ale posledni dobou toho je cim dal vic, odhalovani konspirace na nejvyssich mistech....skoda ze neni Sam v CR toby Paroubkovi a podobnym prohnal faldy :D
Nemožnost vypnout neustále opakující se animaci také nemám rád.
Takže..konečně jsem to taky koupil a stáhnul.Všechno na maximum, 1600*1200 (víc mi tam nejde nastavit? neví někdo proč?).Dám trénink - CO TO JE ZA HNUS! grafika neuvěřitelně odporná (ono je tam všechno bílý, takže mluvím v podstatě jen o Samovi, kterej vypadá fakt otřesně).Tak trénink vypnu, že zkusím kampaň.Dám quit, ok, a zase se přehrává ta kreténská animace - to nejde přeskočit? To pokaždý když chci do menu, musím čumět na nápis Double Agent a otáčející se kameru kolem nože?

Spustím tedy hru, grafika už samozřejmě supr, vlezu do baráku, kliknu na ten notebook - otevře se nějakej email, ale kurzor nikde - supr.Dám quit, zase čekám na tu debilní animaci, exit a nazdar. Takže první dojmy taky neslavný : ).
Nate: Mise sou navrzeny otresne. Vubec nemas potrebu vyuzivat vsechny vecicky a proste jen postupujes dopredu. Zadny premysleni o dalsim postupu, bez toho aby jsi nekoho zabil. Nic.
Navic tam neni ani jedna pametihodna uroven, kterou si zapamatujes i po dohrani, jako v predchozich dilech. Je to proste tupa, narychlo zpichnuta a nedodelana hra :)
NateLogan: Mě se to právě po grafické stránce líbilo o třídu víš, než Chaos Theory... pravda, že sem měl raději mise za denního světla =)
Tak první dojmy celkem nic moc. Blbý interface pro kontextové akce, v menu pro hackování není vidět kurzor, grafika nevypadá jako v trailerech (je norální, že světelné zdroje neházejí žádné stíny ani neosvětlují zemi jako v Chaos Theory? http://www.xfire.com/screenshots/natelog ... 1ffa68245a62ed4f.jpg), mi se nedají projít bez zabití ani omráčení jako v Chaos Theory... Ale aspoň to je plynulé, jen to nevypadá líp, než předchozí díl...
chuck - jo díkes.

pooky - no, ale lepší je se zeptat a pohodlně si to přečíst, než hledat, i když vím, že na hledání není nic složitého :-)
Pivo: Včera jsem v této diskuzi psal o kolekci "Splinter Cell Quadrology", kterou nabízejí na JRC. Jsou tam stejné díly jako v trilogii (1. díl, Pandora Tomorrow, Chaos Theory) a navíc i Double Agent a to vše přijde na 569 Kč, což je super cena! Když by sis měl postupně koupit všechny díly zvlášť, vyšlo by Tě to okolo 1 000 Kč.
A chtěl bych se zeptat: Kolik je dílů Sama Fishera a není někde nějaká kolekce s většinou titulů Splinter cella?
Myslíš ten nápis "Caching SM 3.0 shaders" ? Ten tam mám vždycky tak 2 vteřiny?
Pivo: Načítání se pravděpodobně nezrychlí. Ne nijak výrazně. To je omezeno rychlostí HDD, jeho strukturou a maximálními rychlostmi zběrnic a vlastně i pamětí samotnýc :P

Ale je třeba fajn, že takový Chaos Theory se načítá skoro okamžitě, dokavad nedojde na připravení trojkových shaderů...
Jo no. Jak budu mít windows 7, tak si tam narazím tak 20 gb. A to bude pohoda, načítání se hned zrychlí (snad). Ale vistu bych si nedal nikdy taky.
ja visty rad nemam a nikdy mi to nepritahne do kompu(podobne jako ATIny), s XP sem totalne spokojen, skoda ze na XPckach je to omezene RAMkama, jianc bych asi v budoucnu ani na 7micky neprechazel, ale s tak malo RAMkama bych nic neuhral :(
Pooky: Ale xp mi prostě vyhovuje nejvíce a myslím, že na "7" by mi to počítač stejně trochu více zatížilo. Až dohraju na tomhle compu všechny hry do roku 2009, tak si koupím nový počítač, který bude výkonný jak sviňa a budu mít tu "7"
Pivo: Já nemám slov. Každopádně je určitě 7 pohodlnější pro hraní než Visty, tak nekecej nesmysli.
U Vist je průšvih, když se rozhodnou něco hrabat z disku. Takový Burnout se mi kvůli tomu sem tam škubne, v extrémních případech i na pár vteřin zasekne. Nedávno jí dokonce došla paměť i swapák a začala neúměrně hrabat na disk (zápis cca 800MB/minutu do swapáku - jen netuším, co to vyvolalo).
Doom: To jsem trošku přeháněl, že by se mi každá druhá hra na vistě sekala, ale vím, že jsou visty prostě náročnější o cosik a já chci hrát všechno na maximální detaily ve velkém rozlišení.
Ano do windows 7 půjdu, až budu mít čtyřjádrový procesor 3,8 ghz, 16 gb ram, geforce xxl 550 4 gb
No známej řikal, že fps mu o tak 5fps se zvýšilo, což není špatné.
Pooky: nedavno testovali hodne her na 7/vistach fps bylo srovnatelne, nekdy lepsi pro V nekdy pro 7 ale vysledky +- stejne takze nevidim zadny pokrok vpred...
Pivo: Co chceš slyšet? Googluj a najdi si srovnávací testy. Na 7 běží vše lépe (i jak na XP)
Si děláš kozy ne? Na vistě, tam na mojem compu by se mi sekala každá druhá hra na xp mi jede vše, ale nevím jestli "7" to nějak vylepšilo?!
Hry na Windows 7 ti běží několikanásobně rychleji než na xp či vistě. Známej to zkoušel.
Nebude Windows 7 hodně náročný na dnešní compy? Já jen, aby se ti to necukalo.
Fg: Hehe, já umím reintal winu jen se zformátováním hard-disku, respektive sem samotnej win nereinstaloval a teď nemám možnost nikam uložit své cenné data na disku. Ale asi na to půjdu, chci ještě ozkoušet tu "beta" verzi windows 7.

Vyrida: Já mám druhej zákys, tam jak si u toho přístavu, je tam ta loď a ty musíš najít zelenou kartu..hehe, já na takový zákysi nemám náladu a pokud se sami nevyřeší, tak hru nehraji =D
Pivo: neres pojede to v pohode, a hra vypada pekne, uzijes si pekne scenerie, v Shanghaji se, dlouho koukal na ohnostroj, pritom mi jel cas na blackop misi :D
Pooky: konec moh byt napaditejsi, od pulky hry to ztraci naboj ten konec moh byt stokrat lepsi...co uz, sem zvedav na Conviction pac musi navazat na to a to, takze to bude to(super-ikdyz bojim se, kdyz uz se to deela tak dlouha a porad se to prepracovava, tak trochu neverim datu vydani, ale zahraju si to urcite rad, snad to bude kvalitni nastupce serie) vis ne :)
FG: Tak daleko jsem se dostal před rokem a půl, kdy sem dojel DA na ex. Už si nepamatuji co bylo co. Ale vím, že si tam musel na jednom místě prolízt dlouhou trubkou co vedla pod troskama nějakého velkého auta (myslím autobusu) :-/ Paměť už neslouží.
NateLogan: Na začátku diskuze jsem to psal. Hrál jsem s gf8600gt vše na max při rozlišením 1280x1024 a dostával 30-40fps (v kritiských situací, jako bylo v jedné misi střílení za jasného slunce to klesalo pod 30fps) - takže si to užiješ.
NL: v pohode, ja to tusim hral na stredni s 6600GT....a nebudes litovat, za kolik?ja to tehda kupoval za nehorazne prachy:X
Paul: Já narážel na nemalou zaujatost GameTrailers... Přece jenom minimálně v minulosti s nadržováním X-Krabici byli doslova pověstní :)

Fg: Koupeno :P
Jen by mě zajímalo, jestli to GF8600GT utáhne na solidní detaily se solidním frameratem...
montana: ty si moc negativni kusuj! :D negativisto-----me krabice se bug nedotk:)
ja mam originalku uz peknou radku let - kdyz sem to hral neprojevil se jediny bug, ta hra je dokonala, ja jsem take fanousek teto serii a todle je pro me jednoznacne nejlepsi dil - role dvojiteho agenta je skvela - Paule di do toho vrele doporucuji, pokud se ti libi serie neni co resit - mise jsou napadite a uz to neni takovy stereotyp ze jsi porad v noci a nakych budovach, trochu sem mel pocit jako u Pandory ale tam tech svetlych momentu neni tolik a ty Nate taky nekecej a kupuj! :), uvazuji ze si to zahraji znova, pac nektere mise sem delal pro vladu, nektere pro JBA, znovuhratelnost je velka a multiplayer jsem chtel zkusit - tenkrat sem ho nerozjel(ale to sem mel horsi stroj)