@pajmič (27.12.2019 20:27): Par her jsem ohodnotil. Bohuzel dost jich tady vubec neni a nektere jsou uz tak zamlzene ze bych si to cucal z prstu. Zapadni hry nehodnotim uz vubec, ty tady jsou hodnocene vic nez dost. Komentare bych bral, ale me to psani hrozne nebavi :(

PS: top 500 bych sestavil jak nic, ale nechce se mi, moc prace. Vlastne ani z urcitosti nevim kolik sem her dohral. Natoz treba kolik jsem jich rozehral a hral treba do pulky nebo nekam ke konci. Mam v tom uz curbes, a ztraci se mi to z hlavy. Existuji takove hry ktere jsme treba i dohral, ale kdyz se me nekdo zepta tak reknu : Jo, tam byla takova blondyna a myslim ze se tam chodilo v lese :D

Kdysi jsem delaval casto, ze jsem si z prace na vikend pujcil treba 20 her a vsechny je vyzkousel a chvili hral a to po dobu nekolika let, nepravidelne. Ted uz na to kaslu, je to spis ke skode nez k uzitku:)

Holt to doslo do bodu ze moje herni experience je takove zmatene dobro s vypadky elekrickeho proudu a vyteklou prackou k tomu. Upamatuji se na par stovek celkem presne, ale zbytek nekam uz utek a muj vyklad takove hry pripomina senilniho starce co vzpomina co mel pred hodinou k obedu. Tak nejak vi, ale nic moc k tomu nerekne :)
@Charllize (27.12.2019 20:13): :D Tak alespon u někoho, ale co ty? Budeš něco taky hodnotit? Hrdě prohlašuješ, jak hraješ a dohráváš, ale číslo nikde. Jak si pak má nějakej hejtr udělat jasný obrázek? :)
Na pohled to vypadá jako ošklivější a zředěný klon Persony, ale ony všechny ty anime hry vypadaji vlastně stejně. *Rasisitická připomínka!*
@Solidor (26.12.2019 22:29): Asi jsi v tvem pripade udelal dobre, z toho social linku v caligulovi by se ti udelalo nejspis nevolno :) Je tam 524 NPC a kazde ma celkem debilni ukol vyresit jeho trauma. Na stranu druhou samotny hlavni pribeh a postavy jsou bezva a social link je nepovinny.

U Xanadu me take zdeprimovala minihra na skateboardu, po te hruze se snowboardem v Trails II mi tyhle veci nedelaji dobre. Ono me to moc nebavilo uz ve FF7 :)
@Charllize (26.12.2019 16:18): O Caligula jsem taky přemýšlel, ale Tokyo Xanadu věřím o něco víc. Přeci jen je to Falcom a ten vyloženě špatnou hru asi neudělá. Vývojáři CE mají za sebou SAO hry, které jsou nic moc.
@Solidor (26.12.2019 15:32): No na dalsi dil to asi nevypada, i kdyz na nekonecna pokracovani ma falcom copyright :)

Ja jsem nedavno zacal hrat Caligula Effect Overdose a po pocatecnim zmatkovani se mi to zaclo docela libit. Minimalne soubojak a hudba jsou super a i pribeh a postavy celkem ujdou. Take to ma vyborny art, vsechny ty menu, portrety postav a tak dale jsou kvalitka. Jako celek to pusobi trosku socialne, ale ta snaha dostat se Persone co nejbliz tam je znat. Ale zcela jiste nektere systemy hry muzou byt pro nekoho ubijejici, coz je asi i duvod proc ta hra vzasade propadla.
PS: Switch verze Caliguly je skutecne priserna, nebrat :)
@Charllize (26.12.2019 15:11): Mám za sebou pár hodin a je to vlastně jak píšeš. Přijde mi, jako by jim zbyly assety z Cold Steel a tak z nich udělali novou hru. Vizuálně dobrej dungeon by Falcom neudělal ani s pistolí u hlavy. Souboják je docela o ničem a zdá se mi, že ten Cold Steel engine na něj není vůbec dělanej. YS VIII ho mělo mnohem lepší.

Ale jako celek to není špatná hra. Prostě si chtěl Falcom zkusit udělat Personu, jak je teď v módě :)
Hmm, mam tuhle hru uz vic jak rok koupenou a jeste ji nehral. Ackoliv tusim ze to bude po te socialne pribehove strance docela super tak samotny gameplay mi prijde trochu nic moc. Treba to nakonec nebude tak zle, ale takhle na pohled mi ty dungeony prijdou dost zakladni a pusobi strasne jednoduse, jakoby tam byli tak trochu navic. Taky to vsim moznym pripomina Cold Steel, menu elementy pocinaje a grafikou konce. Dale pak absence anglickeho dabingu mi taky trochu vadi. Soubojak mi prijde takovy neohrabany a zamereni jen na jednu postavu s prepinanim na dalsi je taky dost podivne.