Točna

27.12.2004

freeware

Točna je jedna hospůdka a rovněž alter ego stálých obyvatel rekreační oblasti L. nedaleko vesničky T. L. Proč alter ego? Protože obyvatelé oblasti L. tráví v Točně svůj veškerý volný čas…

Denis Bílek, jakožto jeden z obyvatel oblasti L., nebyl zrovna od přírody obdařen alespoň průměrnými intelektuálními a dedukčními schopnostmi, jimiž oplývá alespoň průměrný kriminalista. Hra je pojata z pohledu Denise Bílka, proto byla také zvolena specifická čeština - tím rozumíme speciální stylistickou, lexikální a pravopisnou úpravu jazyka, která se ve hře objevuje.

Hra byla koncipována jako kreslená 2D point and click adventure, jež byla stvořena výhradně pro účely soutěže Becher Game 2004, proto je příběh a spousta vizuálních motivů ve hře objevujících se, přizpůsobeno k prezentaci firmy Becherovka, a.s.

V soutěži Becherovka Game 2004 obsadila druhé čestné místo (první místo - 2004: Vesmírná Becherovka ).

Trapná, rádoby vtipná pitomost, ztráta času...<br><br>Pro: Hm... grafika? Možná jeden nebo dva vtipy<br><br>Proti: Debilní humor, texty... no tak nějak celkem všechno

Točna je klascká point and click adventura, která se účastnila jednoho z ročníků soutěže Becherovka Game. V roli Denise Bílka jsem se tu snažil vyřešit vraždu, která se stala nedaleko mého domu. Ve hře se vyskytuje prazvláštní čeština, avšak místo toho, aby mě pobavila a přesvědčila o mentální zaostalosti hlavního hrdiny, tak mě spíše otravovala.

Ručně kreslená grafika nevypadá vůbec špatně a celkově hra pěkně odsýpá. Jak to ale u většiny freeware adventur bývá, herní doba se pohybuje v řádech desítek minut, a tak jsem se pomalu ani nerozkoukal a už byl konec.

Pro: kreslená grafika, herní tempo, nějaký ten vtípek

Proti: prazvláštní čeština, krátké