Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Time Mysteries 2: The Ancient Spectres

04.11.2011
17.06.2014
71
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Příběh hry je situován na začátek viktoriánského období v Londýně. Jednoho dne dostanete od své vzdálené tety dopis, ve kterém se dozvíte, že jste zdědili zámek poblíž Londýna. Zjistíte však, že zámek je ve zchátralém stavu a je propleten temnými silami. Abyste vyřešili záhadu začarovaného zámku, budete muset navštívit i minulost. Během cestování časem budete zapleteni i do souboje mezi Merlinem a Vivian.

Opět v této hidden object hře budete muset vyřešit velké množství hádanek, puzzlů a najít nejrůznější předměty k posunu ve hře. V případě, že vám některé hádanky budou dělat problémy dají se přeskočit a když nebudete moci najít nějaký dobře ukrytý předmět, dá se další postup zajistit minihrou typu "spoj tři".


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Občas si rád zahraji nějakou hidden object hru, protože si tím rozšiřuji anglickou slovní zásobu a prostě mě to baví. Většinou jsou tyto hry nenáročné a dohrané za několik málo hodin. To je i případ Time Mysteries 2: The Ancient Spectres. Ale teď již ke hře samotné.

Je o něco lepší, než první díl Time Mysteries: Inheritance. Grafika je na tento typ her opravdu nadstandardní. Jednotlivé lokace, nebo chcete-li obrazovky, jsou nádherné, občasné animace vynikající práci grafiků jen dokreslují. Co jsem zvláště ocenil, je grafika samotných "vyhledávacích" obrazovek. Předměty jsou kryty nenásilně, nápaditě a nerušivě vůči okolí. Prostě tam sednou jak p...l na hrnec.

Poměrně zajímavým prvkem je i cestování v čase, které by, bez drobné nápovědy v mapách, mohlo připadat někomu frustrující, ale takto prostě a jednoduše funguje.

Co se týče dodatečných hádanek, některé jsou opravdu snadné, narazil jsem ale i na takové, kde jsem musel přemýšlet, "co tím chtěl básník říci". Nicméně jsou skvěle hratelné, žádnou raketovou vědu v tom nehledejte. A pokud se přeci jen zaseknete, tak máte možnost daný puzzle přeskočit díky odehrání jednoduché "mini hry" a nebo kliknutím na "Skip".

Tolik pozitiva. Co hru v mých očích sráží dolů, je příběh. Ten je totiž řádně zmatený. První díl jsem hrál pár měsíců zpět a již si ho moc nepamatuji, možná i proto mi příběh dvojky nesedí. No a když jsem se ve finále dobral do nějakého stavu očekávání, co bude dál, tak na mě najednou vyskočily titulky a text "To be continued...". Negativní dojem nezachránil ani bonusový minipříběh, odemčený právě po dohrání hry.

Ale třetí díl, byť závěrečný, už si asi nezahraji. Minimálně ne za současnou cenu kolem 8 EUR, pokud bude někde levnější tak za 2 EUR max, tak tomu dám šanci.

Co říci závěrem, pokud máte rádi "hidden object" hry, tak kvůli samotnému hledání předmětů si Time Mysteries 2: The Ancient Spectres zahrejte. To je totiž skvělé. Pokud chcete ale i něco více, a to rozumný příběh, tak zkuste sáhnout jinam.

Pro: Grafika, puzzle

Proti: Příběh

+5