Tibia

leden 1997
29.08.2012

free to play

Tibia je název světa, který vytvořili tzv. prastaří bohové jménem Fardos a Uman Zathroth. Zathroth je ovšem zlý bůh a je polovinou boha Uman Zathroth. Jeho cílem je zničit to, co Fardos a Uman (dobrá část boha Uman Zathroth) vybudovali. Proto vypustí do světa hordy démonů a dalších ďábelských stvoření, aby zabili všechny lidské obyvatele země Tibia. Naštěstí Uman našel dimenze, o kterých Zathroth neví a kam nemůže, a následně vytvořil brány, pomocí nichž mohou bojovníci a hrdinové z těch dimenzí cestovat na Tibiu a bojovat s démony.

Tibia je fantasy MMORPG z roku 1997, ve kterém je postava a celý herní svět viděný pohledem shora. Jedná se o free MMO, přičemž hráči mají možnost zaplatit si tzv. premium account, který jim přináší jisté výhody, jako například přístup na více míst a do více měst, vylepšená povolání a další kouzla. Hráč si na začátku hry vybírá povolání svého hrdiny a na výběr má třídu rytíře, druida, mága a paladina. Za zabité nepřátele dostává jeho postava zkušenosti a postupně si tak zvyšuje svoji úroveň. Společně s úrovní se zvyšují i její statistiky. Dovednosti postavy lze pak vylepšovat tím, že je bude hráč aktivně používat.

Hráč může s jinými hráči vytvářet aliance a plnit s nimi úkoly. Za peníze, které obdrží za plnění úkolů, si lze kupovat novou výbavu, ale také třeba domy, ve kterých jeho postava žije.

Tak prostá grafika, jen 4 možnosti při výběru povolání, zcela beze zvuků, počet předmětů ve hře taky není nijak velký, ale i přes tohle všechno si mě tahle hra získala. Pamatuji si že když jsem byl nemocný, dokázal jsem u Tibi vydržet celý den.
Jediné co tuhle hru sráží jsou podle mně až moc velké postihy za smrt.
jeden z prvních MMORPG her. zvolíte jednu ze čtyř profesí, Druid-Knight-Paladin-Sorcerer.
stavět cech nebo se připojit.
připojit se k bitvě
tam je skvělá mapa