Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Through the Ages

A new story of civilization

14.09.2017
26.03.2018
83
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Through the Ages z vás udělá vůdce jednoho malého, bezvýznamného kmene, který si sotva dokáže vypěstovat trochu toho obilí a natěžit nějaký stavební materiál do začátku. Vaším cílem pak bude v průběhu tří věků vybudovat nejsilnější a nejrespektovanější národ světa. Zkrátka a dobře nic, co byste neznali například z legendární Civilizace Sida Meiera.

Jde o digitální adaptaci stejnojmenné deskové hry, která i podle nejprestižnějšího žebříčku deskových her (BoardGameGeek.com) patří mezi nejlépe hodnocené hry všech dob. Hra je takzvaně řízena kartami - to znamená, že máte na ruce určité množství karet s různými efekty - některé představují jednorázové akce, jiné technologie k prozkoumání nebo budovy k postavení. Za zahrání karty je většinou potřeba zaplatit příslušné zdroje a spotřebovat jednu akci. Každý hráčův tah přitom sestává z několika akcí (to, kolik jich je, určuje mimo jiné státní zřízení, které jste ve svém impériu zavedli).

Cest k vítězství vede mnoho - podle nabídky karet je potřeba volit správnou taktiku - někdy se vyplatí být spíše válečným štváčem, který své okolí plundruje a získává za to vítězné body i drahocenné suroviny, jindy je lepší zaměřit se na stavbu divů a rozvinutí kultury. Právě body kultury jsou nakonec tím, co rozhoduje o vítězství. Kdo jich má na konci 3. věku nejvíce, vyhrává hru.

Hru lze hrát na PC, ale také na tabletech a mobilních telefonech. A ačkoliv původní předloha většinou dokáže už ve 3 lidech zabrat celý jídelní stůl, tvůrcům z CGE Digital se tady podařilo téměř nemožné - vše přehledně nacpat na průměrně velký displej mobilu. Hutnou deskovou hru tak člověk může mít prakticky kdykoliv po ruce.

Oproti deskové hře, ke které potřebujete živé protivníky (nebo alespoň jednoho), digitální Through the Ages lze hrát i jako single-player proti AI protivníkům. Ti mají hned několik stupňů obtížnosti a chování, takže poskytují dostatečnou výzvu - zatímco nejnižší úroveň není vůbec složité porazit, 3 soupeři vyšší obtížnosti už dostatečně otestují vaše vůdcovské schopnosti.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.