NEJLEPŠÍ KOMENTÁŘ NA DATABÁZI HER!

Ha, zaujal jsem tvou pozornost, paráda. Tak se začti do tohohle komentáře, který ti ukáže, cos ještě neviděl.

Toto je příběh obyčejného hráče Standy. Standa si prohlíží Databázi her a náhle narazí na tenhle komentář v sekci Poslední komentáře. Hned ho zaujme, vždyť už jen ten začátek byl zajímavý. Zvědavě na něj klikne a pouští se tak do největšího dobrodružství svého života.

Standa ale místo komentáře vidí pár spoilerů... a pak zvědavě klikne na ten, co je první pod tímto textem.

Ano, přesně na tenhle. Je to hra? To chce Standa zjistit a vydává se hlouběji do útrob tohoto komentáře, na jehož konci ho čeká velké překvapení. Ale teď právě neví, co dělat dál. Víš, že ho můžeš ovládat? Haló?! Ano, mluvím na TEBE! Bože, koho mi to přidělili? Ahhh, oukej. Víš co? Klikni teď na spoiler č. 4. No tak, pospěš si!

SPOILER Č. 1: Ha, žádný dortík! Jen jsem si tě chtěl ještě jednou ověřit, jestli jseš připraven na největší dobrodružství svého života. Stando. Nevadí ti, že ti tak říkám? Jestli jo, pokračuj na spoiler č. 3. Jestli ne, pokračuj ve čtení. Dobře, Stando. Stanislave. Stanoušku, Stannisi mannisi, Santuslave, Staňku plaňku.. Ha ha, to je ale blbý jméno. Fakt blbý jméno, proč sis ho nechával? S tebou se dá dobře manipulovat, viď? Prostě, koukni, co děláš. Řeknu klikni sem, klikneš. Řeknu skoč z okna, skočíš? Řeknu přines mi drogy, přineseš mi je? Nejseš trošku otravný? Víš co? Když posloucháš všechno, co ti říkám, tak si běž zahrát Stanley's Parable a už se sem nevracej!!!!!! NAZDAR! Jo a ... prosím tě... ehm... klikni na plus ... Díkes! :-)

SPOILER Č. 2: Nebudeme to tedy lámat přes koleno :-) Ale pořád jsem ti ještě neřekl ten příběh. Chceš ho slyšet? Tak jo, tady ti na výběr nedám. Ten příběh je o znuděném hráči, uživateli Databáze her. Každý den čte ty samé komentáře jak je ta hra špatná a tahle zase nejlepší (Mafia..), nikde žádný dobrý, zajímavý, všude šedivo. A pak najde Stanley Parable. Standovo podobiznu. Běž si zahrát Stanley Parable, ať už free mód nebo HD remaster, ale prosím tě, běž!!! Je to skvělá hra a tobě taky díky za hru! Ještě než odejdeš, vyber si jeden z těchto tří spoilerů na základě toho, kolikátý ses narodil mezi sourozenci, a já ti dám pěkný konečný dárek. Měj se hezky!
Takže jsi nejstarší nebo jedináček, zajímavé. Dobře, tady máš ode mě ten největší dárek, který ti dát můžu: Klikni SEM, pochopíš buď hned, nebo později.
Hmm, druhý nebo prostřední, viď? Já jsem taky druhorozený. Proto ti dám ten největší dárek, nehledě na to, co jsem dal těm ostatním. Ale to se nedozvíš... Nikdy... Tak tedy, prostřední dítě, klikni SEM a poté SEM. Doufám, že si to užiješ.
Třetí? A dost možná i poslední, co? :-) Takoví bývají nejrozmazlenější, ale to určitě nejsi. Ne, nejsi, jinak bys nedošel až sem. Tady je můj dárek. Klikni SEM. Pochopíš to později (ale přece).

SPOILER Č. 3: Dobře, a jak ti mám říkat? ............. No tak, když mi neřekneš své jméno, jak tě mám oslovovat? ............... Takže jseš němý, neumíš psát a i jinak se mnou odmítáš komunikovat. To je fajn. To je fakt kurva fajn. Budu si muset promluvit s nadřízeným. Počkej, kde jsem to skončil, kamaráde? Ah, už vím. TOHLE JE PŘÍBĚH O STANLEYS PARABLE............... Ne.... to nemělo ten správný tón. Počkej, nech mě si odkašlat. Chrm, chrm. Fajn... TOHLE JE PŘÍÍÍÍÍBĚH O STANLEYS PARABLEEEEE... Teda, samozřejmě STANDOVOOOOO PODOBENSTVÍÍÍÍÍÍ. Hmm. To nezní tak hustě, co? Můj bezejmenný čtenáři, běž si to zahrát. Je to vynikající hra. Ale... nedohrál jsi ji už TEĎ? ... :-)

SPOILER Č. 4: Hmm, možná nakonec nebudeš tak hrozný, že ne? :-) Budeš mě poslouchat i dál? Tak to zkusíme, co říkáš? Neklikej na následující spoiler Takže jsi na něj klikl, jo? Teď trucuješ, no dobře. Myslíš si, že tě ovládám. Že tě okrádám o tvůj čas. Je to tvůj život, můžeš si se svým časem dělat co chceš. Klidně můžeš tenhle koment vypnout. No tak, vypni ho. ........................................................................ Já čekám, až ho zavřeš. Dělej. DĚLEJ! Dobře, možná jsem to trošku přehnal... Takže... kámoši? :-) Rád ti řeknu ten příběh na spoileru č. 6, uvidíme se tam, nejlepší kamaráde!!!. Pokud jsi na něj neklikl, tak klikni za odměnu na tenhle: Výborně, nadále posloucháš :-)! Mám svou vlastní cvičenou opičku. Teď ten příběh. Standa už byl chycen v pasti toho magického koment... Ne, víš co? Ještě si to jednou zahrajeme, docela mě to baví. Běž na spoiler č. 1. Dostaneš dortík :-) Ale pro všechno na světě, drž se zpět od toho spoileru pod tímto spoilerem, je to velký spoiler a mohl bys zaspoilerovat svět a ten by vybuchl! Takže běž na spoiler č. 1! Hlavně neklikej na ten pod tímhle!

Neklikat!!! !!!NEBEZPEČÍ VÝBUCHU!!! Ach jo, ty jseš fakt neupočitelnej, že jo?! Teď si hraješ se mnou? Snažíš se přijít na chybu v Matrixu? Ale na to nepřijdeš, protože tohle je Matrix. Není to trochu lynchovské? Vlastně ne, není. Došel jsi sem, snažíš se přijít na to, co bude na konci. Ale má vlastně mít komentář konec? Co kdybych to ukončil tady? HMM?! Ne, ještě je brzo :-) Nemáš něco lepšího na práci, než plýtvat mým časem? Víš, kolikrát už jsem musel kliknout na klávesnici, aby sis mohle tohle přečíst? Kolik to chtělo úsilí sepsat? Ale asi je to úplně ukradený. Říkáš si, chacha, stejně mu dám mínus... Dáš? :-) No tak, nedávej mi mínus... Vidíš tu veškerou snahu za tímhle komentářem? Tak jo, teď ti dám na výběr, nebudu diktátor. Jestli mi dáš mínus: spoiler č. 12 --------- Plus: spoiler č. 7 Dobře se rozmysli...

SPOILER Č. 5: Jak ses sem dostal? Sem nevede žádná z cest. Ne vážně, zajimalo by mě to. Povídej! Sem se jednoduše dostat nemůžeš, pokud nepodvádíš. Podvádíš rád? A často? Tvoje drahá polovička musí být taaaaaak šťastná, když neví, co jsi za člověka. Jako fakt, dělá ti to dobře? Proč hledáš všude všechno? Musíš všechno vědět, ach jo. Tohle je bug. Okamžitě běž na první řádku tohoto komentáře a začni hrát. Vůbec neklikej jinam. Dobře, tak ještě se rozloučím nějakýma chytrýma řečičkama... Ehmm... už vím: Když budeš pořád říkat 'ne', nikdy neřekneš 'ano'. Nebo... 'Víc sebevrahů = míň sebevrahů'. Chápeš? HAHA... not funny.

SPOILER Č. 6: Ahoj, kámo :-) Chceš zmrzku? Mám čokoládovou, malinovou, šmoulovou, můžeme si užít skvělý čas spolu. Vyfotíme se na Eiffelovce? Půjdeme na Petřín? Protože láska je láska? Víš, musím ti něco říct… Mám k tobě speciální vztah :-) Dalo by se říct, že za tu dobu, kdy jsem ti věnoval čas JÁ a kdy TY mně… Prostě, cítím takové šimrání v bříšku… Mám tě rád! Ah, vidíš, už je to venku. Nebylo to tak těžké. Máš mě rád taky? Jestli jo, běž na č. 11. Jestli ne… chtěl jsem ti říct, dej mi minus a odejdi z téhle stránky, ale dám našemu přátelství ještě jednu šanci – na spoileru č. 2.

SPOILER Č. 7: A proč jsi to ještě neudělal? Ještě něco chceš, ano. Můžeme si popovídat, no. Věděl jsi, že jsem ještě nikdy neměl +20 hodnocení u komentáře? A tys mi stále ještě nedal to plusko, přestože jsi mi to slíbil! Sliby, chyby! :'-( Vidíš, hmff? Povedlo se ti mě rozbrečet. A nejhorší na tom je, ČÍM jsi mě rozbrečel! Tím, žes mi řekl, ŽE MI DÁŠ PLUS! Ach jo, mami, kde jsi?............. Je tu tma a všechno mě bolí uvnitř, lidi mi pořád lžou a lžou, i ti, kteří na mě nemluví. To se ti povedlo, clap clap. Doufám, že hraní Stanley Parable vypravěče taky rozbrečíš. Běž to zkusit. Běž, už tě nechci vidět.

SPOILER Č. 8: Aaaah, ty jsi tak úžasný. MY jsme úžasní. Ale zas bych to nepřeháněl, známe se chvíli. Řekneš někomu o tomhle svém zážitku? Já doufám, že ano, rád se setkám s dalšími lidmi a provedu je Stanleyho Parablem. Ale třeba ti to nikdo neuvěří. Jak by mohli? Vždyť jseš blázen! Čteš pořád to samé dokola, bloudíš tady spoilerama a nevíš, kde jsi. Jsi naprosto ztracen, není v mých silách ti pomoci. Takhle to dopadá, když řekneš někomu na internetu, že ho máš rád. Co kdybych byl úchylák? Dáš mi svoje číslo? Bože, proč s tebou ztrácím čas.

SPOILER Č. 9: Aaaah, ty jsi tak úžasný. MY jsme úžasní. Ale zas bych to nepřeháněl, známe se chvíli. Řekneš někomu o tomhle svém zážitku? Já doufám, že ano, rád se setkám s dalšími lidmi a provedu je Stanleyho Parablem. Ale třeba ti to nikdo neuvěří. Jak by mohli? Běž na spoiler č. 8, aby ses to dozvěděl!

SPOILER Č. 10: Aaaah, ty jsi tak úžasný. MY jsme úžasní. Ale zas bych to nepřeháněl, známe se chvíli. Řekneš někomu o tomhle svém zážitku? Já doufám, že ano, rád se setkám s dalšími lidmi a provedu je Stanleyho Parablem. Ale třeba ti to nikdo neuvěří. Jak by mohli? Běž na spoiler č. 9, aby ses to dozvěděl!

SPOILER Č. 11: Aaaah, ty jsi tak úžasný. MY jsme úžasní. Ale zas bych to nepřeháněl, známe se chvíli. Řekneš někomu o tomhle svém zážitku? Já doufám, že ano, rád se setkám s dalšími lidmi a provedu je Stanleyho Parablem. Ale třeba ti to nikdo neuvěří. Jak by mohli? Běž na spoiler č. 10, aby ses to dozvěděl!

SPOILER Č. 12: Proč bys mi dával mínus? :-( Ale asi tě nemůžu nutit dát plus, to je pravda. I tak by sis to ale mohl rozmyslet. Vůbec to nechápu. Vždyť jsi to ještě ani nedočetl do konce. Ale víš, co? Tady je konec. Jasně, konec, stejně jsi ho sám chtěl. Určitě ano. Proč jinak bys tvrdil, že chceš dát mínus? Vždyť tenhle komentář má vše, co má mít. Úvod do komentované hry, vypíchnutí toho, co se mi na hře líbilo, možná pokud je člověk kreativní tak se vytasit s vtipnou nebo vhodnou historkou k hraní té hry, na konci uvést Pro a Proti nebo v případě uživatele H34D napsat minimální požadavky. Dobře, tak tím to ukončím. Dáš mi pak plus? Anebo víš co? Dělej si co chceš, ale běž si zahrát Stanley's Parable! HNED!!!

HW: Minimum: 1.2 GHz CPU, 256 MB RAM, GF DirectX 7 card / Doporučeno: 2.4 GHz CPU, 512 MB RAM, GF DirectX 9 card

Pro: Donutilo mě to napsat ten komentář :-D

Proti: Hmm, co je asi pod spoilerem č. 5...

Hrdina versus autor, postava versus vypravěč, hra versus hráč...

Stanley Parable je nejen nesmírně nápaditá, inteligentní a zábavná hra, u které jsem se mnohokrát smála nahlas, ale také ryze postmoderní dílo, které zkoumá své vlastní možnosti a hranice, boří svou vlastní strukturu a nutí k zamyšlení nad otázkami svobodné vůle a volby.
Geniální experimentální záležitost, která s přehledem strká Dear Esther do kapsy. Jeden playthrough je tak na půl hodiny, ale pohrdal bych člověkem, který nevyzkouší alespoň většinu cest. Chytré, vtipné, originální. Jediné, co lze vytknout, je kvalita designu úrovní, která je dost amatérská a strohá. A hlas druhého vypravěče stojí za prd. Každopádně zahrát a těšit se na větší & hezčí HD remix.