The Settlers: Rise Of An Empire

The Settlers: Vzestup říše,The Settlers VI: Rise of an Empire

25.09.2007

Strategie v níž opět berete na svá bedra úkol vládce nad svými poddanými s úkolem vybudovat stabilní ekonomii, která zajistí prosperitu a možnost vybudovat kvalitní armádu k likvidaci protivníků.

Již šesté pokračování známé série, které se více či méně drží kořenů prvních dílů a balancuje na pomezí mezi prvními díly a pátým nepříliš dobře přijatým dílem. Na výběr je opět z množství surovin a staveb, města jsou rušnější než kdykoli předtím a celkový svět jen září detaily jak zvířaty v divočině, tak i lovícími predátory a jinými drobnostmi dotvářejících atmosféru. Vše opět stylizováno, jak je u série zvykem.

Ke hře vyšlo rozšíření The Settlers: Rise of an Empire - The Eastern Realm, v roce 2010 pak sedmý díl The Settlers 7: Paths to a Kingdom.

Uchvatná grafika a musím říct, že poměrně náročná mám rtx 2070 a těch fps zas nění tolik, jak bych si pedstavoval :) Škoda, že některé věci nejsou vyhlazené, ale už jen za grafiku bych dal 50%

Hledal jsem fakt pečlivě nějaké prvky Settlersu, ale bohužel nenašel jsem ani jeden možná jenom ty hranice zůstali, jinak nic...

Grafika je hezká a to je vše z pozitiv. Jinak dílo utrpělo na všech frontách.
Inteligence jednotek je na bode 0. Obtížnost výroby základních jednotek je impozantní!
K tomu přičtete minimální zdroje a neskutečné malé mapy vzhledem k velikosti budov a výsledek je totální katastrofa. Celý koncept připomíná více budovatelskou strategii jak dobrý Settlers.

Takhle zničený koncept jsem myslel, že už nikdy neuvidím. Naposled to bylo při Supreme Commander 2 a to jsem si myslel, že je vrchol, ale děsně jsem se spletl a tohle překonalo všechny hororové představy.

Dál ani nemá smysl něco psát protože tahle hra si nezaslouží ani negativní reklamu.

verze hry: GOG Gold Edition 2.1.0.5

Pro: absolutně nic

Proti: absolutně vše - totální DES