The Political Machine 2016

04.02.2016

The Political Machine 2016 je další díl ze série her, kde si má hráč šanci vyzkoušet, jaké je to kandidovat na amerického prezidenta. Hráč si může vybrat z kandidátů jako je třeba Donald Trump, Hillary Clinton, Marco Rubio, Michelle Obama, Ted Cruz či Bernie Sanders. Lze si též vytvořit vlastního kandidáta.

Hra se podobá deskovým hrám. Na mapě USA hráč putuje se svým kandidátem ze státu do státu a pořádá meetingy či vytváří reklamy anebo volební střediska. Tím vším si snaží získat voliče jednotlivých států, kteří pak ve volební den rozhodnou, kdo vyhraje. Do svého volebního programu musí hráč zahrnout různou problematiku, jako například Islámský stát, právo na držení zbraně, práva menšin, životní prostředí, či spoustu dalších problematik.

"Would make America Great again."

Tahle hra mě dost překvapila, protože jsem nečekal, že by mě to chytlo, obzvláště s ohledem na to, že sociální strategie zrovna nemusím. Ovšem u téhle hry jsem dokázal vytvrdnout do dvou do rána. Předchozí hry jsem nehrál, ale pravděpodobně se principy nezměnily. Jen témata a kandidáti jsou jiní.

Chvíli trvá než hráč pochopí jak se to hraje, ale pak se dostaví zábava a hráč pak zkouší jednotlivé kandidáty a různé taktiky. Hra samotná není složitá, takže se do toho hráč dostane rychle. Nutno však dodat, že se náplň nemění, takže hra může rychle omrzet, ale u mě se to nedostavilo. Na druhou stranu pokud se někdo nezajímá o politiku, obzvláště tu americkou, tak pro něj asi bude hra méně zajímavá. Také bych bral, kdyby hra obsahovala hot-seat multiplayer, ale je pravdou, že ten by asi nefungoval tak dobře.

Pro: Kandidáti, zábava, "Can make America Great Again" :D

Proti: Může rychle omrzet