The Political Machine 2012

31.07.2012

Třetí díl série společensko-budovatelských strategií Political Machine vás opět zavede do prostředí nadcházejících voleb amerického prezidenta, tentokrát na podzim roku 2012. Titul se podobá deskovým hrám, hráč po ploše území USA (včetně vhodně přemístěné Aljašky) putuje s jedním ze skutečných kandidátů voleb na amerického prezidenta. Pořádá meetingy a vše, co k předvolebnímu boji patří s konečným cílem ve volbách získat co nejvíce hlasů od občanů a porazit tak své politické oponenty.

Na výběr je několik postav: Barack Obama, Mitt Romney, Rick Santorum, Ron Paul, Newt Gingrich, ale hráč má také možnost si vytvořit postavu vlastní. Podporu občanů si je potřeba zajistit skrz promítání různých problematik do volebního programu. Mezi ně patří například války v Afghánistánu a Iráku, národní dluh, práva homosexuálů, nezaměstnanost, vyplácení minimální mzdy, imigrace, otázka menšin, nebo třeba životní prostředí.

Hru jsem si pořídil za pár centů na steamu a byl jsem zvědavý, co to vlastně je. Zvolil jsem si netradiční duel za Michelle Obamovou proti Condoleese Riceové. Popisky a rady jsem nějak moc nečetl, tak jsem vlastně pouze se svojí Michelle lítal ze státu do státu (hlavně těch, kde je hodně volitelů) a přednášel své projevy o Obamacare, lidi na to asi slyšeli, takže jsem nakonec porazil Condoleezu asi o 2% volitelů:)
Když jsem hru zkoušel podruhé, zvolil jsem klasický souboj Obama x Romney, tentokrát jsem zvolil téma svých proslovů jako obhajobu války v Iráku a Afghánistánu a sem tam i nějaké to vzdělávání. S tím jsem ale u Američanů moc nepochodil a volby prohrál se ziskem asi 20%. Možná za to můžou špatně zvolená témata, ale to by do jisté míry podporovalo stereotypní názory, které má na USA velké množství lidí. Do takových debat se však nechci pouštět.
Až půjdu někdy do voleb znovu, budu se zajímat o nezaměstnanost a snad to vyjde;)

Pro: netradiční hra, možnost "přepsat" dějiny

Proti: pořád to samé, brzy přestane bavit