@Crash (komentář): Jednicka byla prvni, kde jste se honili s policii. Trate paradni a dosud v jako jedine hre se jely useky trate po sobe. V te hre bylo vic veci k inspiraci do budoucna a obtiznost byla dost vysoka. A policie hodne drsna.

Mimochodem, dodnes mam na externim disku schovane updaty nutne pro rozbehani NFS II, NFS: Hot Pursuit, NFS: High Stakes a NFS: Porsche Unleashed pod Windows 10. Tyto dily jsou pro me nesmrtelne a kdyz mam cas a chut, rad se k nim vracim.
@Red (19.02.2017 13:12): je to tak, Crew a Forza Horizon 3 jsou nejblíž k pokračovatelům klasických NFS, není náhoda že to jsou moje nejoblíbenější závodní hry ever. A splitscreen je legendary, ikdyž ten jsem hrál hlavně ve dvojce a trojce.
Já jsem teď nedávno jedničku zkoušel.

Dobrá je ta pasáž srovnávání verzí kdy říká že snížili pohled aby se to zdálo rychlejší a tím proběhl přechod od driving simulator k racing simulator:D

Jinak The Crew mi právě ty starý NFS připomíná nejvíce, škoda těch online a datadiskových chujovin co se pořád vnucujou.

Správnej multiplayer je jedině v dvojici u klávesnici v splitscreenu:)
Ja si vzpominam, ze tam byly super trate, specialne ty neokruhovy typu City, který pripominaly reálnou cestu. V druhym dilu od toho nepochopitelne upustili a zamerili se na nesmyslny nerealny okruhy, coz byla skoda. Dvojka pro me byla diky tomu vždy horsi, nez jednicka.
@Jumas (komentář): Trochu mě nadzvedává to slovní spojení "Need for Speed" a "závodní simulátor", ale budiž, je to tu tak zařazeno, zavřeme obě oči a budeme dělat že to není arkáda jak prase. :D Jinak ale taky těžká nostalgie, že bych tomu z fleku napařil 100%, protože jsem byl mladý a bezstarostný a nic si z té hry po těch 20 letech vlastně nepamatuji. :) A tak radši nehodnotím...