The Music Machine

06.05.2015

Třináctiletá dívka Haley se nachází na tajemném ostrově, kde bylo v nedávné době zavražděno a znetvořeno již několik lidí. Nešla tam ale dobrovolně. Posedl jí totiž duch jejího starého známého Quintina, který hledá ten nejzvrácenější způsob její vraždy, protože kdysi, kvůli její lži, zemřel násilnou smrtí.

Od tvůrce hry The Moon Sliver a Fingerbones příchází další z řady "walking simulátorů" s logickými hádankami, kde většinu času strávíte nejen rozkrýváním tajemství ostrova a záhadného vraha, ale také rozjímáním nad životem a smrtí. Jedná se o psychologický horor, který není založený na lekačkách, ale na hutné a tísnivé atmosféře

The Music Machine je hra jednoho tvůrce, což se podepsalo na její délce a není proto problém ji dohrát do dvou hodin. Autor sám pak také ke hře složil hudbu.

Jo, má to svoje kouzlo a atmosféru a některé momenty by se dokonce možná daly svou podivností přirovnat k takovému Silent Hillu. Bez legrace. Dost tomu také napomáhá zajímavá grafická stylizace, kde každá mapa hraje pouze dvěma barvami. Výsledkem tak je velice zvláštní, tísnivá hra. Jak říkám, to kouzlo tam je.

Hlavní protagonisté nejsou také napsaní vůbec špatně. Melou docela často, dost věcí okomentují a vy se tak při průzkumu moc nudit nebudete. Jo, hlavně při průzkumu, protože kromě toho tam na hraní moc není. To však neberu jako výtku, ale jako malé upozornění pro ostatní. A co se té nudy týče, tak hra spíš ani nemá čas s tou nudou začít, protože i když jsem se světem loudal, trvalo mi hraní ani ne dvě hodiny. Ale vzhledem k tomu, jak málo toho titul nabízí je to vlastně asi dobře.

Udělil bych možná i hodnocení vyšší, ale problém je, že jsem čekal něco trochu jiného. Čekal jsem spíše psychologickou hru zaměřenou na hlavní hrdiny a jejich myšlenkové pochody, ale ono se to tak od půlky změní v regulérní sci-fi. Škoda. Přesto mě to zaujalo, bavilo a s klidem doporučuji dál.

5. bod herní výzvy 2016