The Maw

21.01.2009
09.03.2009

The Maw je 3d akční adventura původně vytvořená pro Xbox 360. Jelikož titul získal spoustu fanoušků, možná právě díky příběhu, dobrému systému vylepšovaní či získáváním achievementů, tak se dočkal i převedení na PC.

Do vašich rukou se dostává osud mimozemšťana Franka, kterého zajali na galaktické lodi. Frank není však uvězněn sám, je s ním další mimozemšťan jménem Maw. Najednou však loď věznitelů ztroskotá a jako jediní přeživší se Maw s Frankem vydávají na svou dobrodružnou cestu skrz několik levelů.

The Maw obsahuje 8 úrovní, každá se vyznačuje trochu jiným stylem hraní, zvláště díky velkému množství různých miniher. Jedná se o akční adventruru a arkádu s důrazem na spolupráci obou hlavních protagonistů. Herní doba dosahuje jen zhruba dvou hodin, tu nicméně rozšiřují přídavné epizody v podobě stažitelného obsahu (DLC).

Maw útočí na naše city a roztomilostí si nás získává až do chvíle kdy sežere první nevinné zvířátko. Pak začíná hostina a cesta za pomstou, která vám naservíruje nejenom několik naprosto vyžraných živočišných druhů, ale také perfektní vtipy a chytré parodie.
Maw si rozhodně nebere servítky a tak zažijete nejenom scény alá Kill Bill, ale i Matrixovské scény za, které by se nestyděl ani vyvolený.
Maw vás zanese do nádherného světa s úžasnou grafikou a spousty roztomilých svačinek, tedy příšerek. Hra je mixem plošinovky a logické hry. Schopnosti Maw často budete měnit. Proto si užijete dost vypalování fauny i flory nebo létání na obřích včelkách.
Hra není dlouhá, ale za příznivou cenu vás příjemně zabaví i pobaví. Snad se vám časem nepřejí a bude bavit až do konce.

Pro: Grafika, Vtip, Šmrnc a elegance

Proti: Občas až brutální a někdy lehce sklouzne do stereotypu. Herní doba