@MiDlo (11.04.2013 20:15): Už ne. Hrál jsem to jen chvíli a po opuštění Kraje jsem to tak nějak hrát přestal. Bylo to fajn, ale MMO žánr mě moc nebere a navíc to bylo strašně časově náročné. Ale nahlédnutí do Středozemě to bylo pěkné :)
@JohnCZ (01.11.2010 22:08): Chlape, já jsem prolez celej kraj, udělal jsem všechny questy (ty slepice byly husté, pošťák a koláče taky), no ne že bych v ostatních oblastech udělal míň questů, ale Kraj byl kouzelný. Myslím že jsem v základní hře udělal většinu map na 100%, až angmar jsem trochu flákal, ale zase náš kinship pořádal takové ty pochody s hraním nástrojů a akce typu hledání 5-10 míst na mapě na čas v podobě slepice :), což byla dobrá oddechovka po náročných mnohohodinových nájezdech na Carn Dum a Rift třeba i po sobě a hned poté nejtvrdší jádro šlo znovu na Carn Dum :lol. Bylo to hodně o kooperaci, furt na teamspeaku, sem tam Ettenmoors, sem tam návrat do lokací pro nižší levely a vyrubání nějakého minibosse zatímco se za tebou vezl fellowship s očima na vrch hlavy :-)... Hraješ ještě? Já až dávno ne....
Jen počkej až si jednou pořídiš hobittí domek a vybavíš hobittímy věcmi :-)
Musí se ale nechat, teď jsem v Kraji a přes ne úplně novátorskou grafiku je to místo opravdu kouzelně nádherné a na screenech to bohužel není moc vidět (1 2 3 4 5). Podobně tak, jak jsem si ho představoval, když jsem četl knihu. Škoda, že hudba ve hře je slabší. Ale stačilo ji vypnout a pustit si soundtrack z filmu. A to je teprve požitek :)
Pooky: Jsem MMO lama, takže moc toho nevím. Hra je free jako celek, ale nějaké specialitky si můžes doplatit. V této (jakoby trial) verzi mi zatím nešly aukce a mail.

Edit: Teď jsem si všiml, že jsem napsal do špatné diskuze, protože prozatím hraju jen původní hru - sry. Ale klient mi stáhl i datadisky.
JohnCZ: Už je to kompletně free a nebo jen beta? Jinak, v jak velké míře je omezení pokud nechceš platit. Hrál jsem jen původní hru a bojím se, že to bude dost okleštěné (na co si ty jako začátečník narazil). Monster-play se asi musí platit, že?
Jelikož tato hra byla uvolněna částečně jako free, musel jsem se do ní jakožto velký fanda Tolkiena pustit. A prozatím jsem naprosto spokojen. Zajímavé a originální (na MMO) questy, nádherná prostředí Středozemě (strašně se těším na Roklinku) a hromada dalších věcí. Přiznám se, že jsem MMO krom pár hodin hraní WoWka a 4Story (ani jedno mě nebavilo) nikdy nehrál. Ale LotRO mě hodně chytl a už se mi dlouho nestalo, že bych u jedné hry strávil celé odpoledne. Zatím jsem v Kraji a tam mě hodně překvapil quest s donášením tašek, který by se s nadsázkou dal považovat jako stealth. Mno nic, du pařit dál, referát na češtinu počká...
Myslím, že Moria je jeden z najhorších datadiskov k MMORPG v histórii - absolutisticky povedané. Legendary predmety by sa dali urobiť X lepšími spôsobmi ako ten čo vymysleli oni. Deconstruovať stovky/tisíce iných legendary itemov, aby si z nich získaval runy, ktoré potom socketuješ do toho čo používaš je podla mňa absurdné. Ale máš pravdu, radiance systém je ešte o triedu horší.
Ebbe, souhlasím s tvojí recenzí! To neustálé raidování stejných instancí s nějistou vidinou získání jedné z mnoha částí brnění je vyčerpávající a mně taky odradilo od dalšího hraní. Jak nad tím přemýšlím, tak hru pro mne vývojáři zabili. Legendární věci vítám, ale ty instance celou hru podělali.
Nábor kinshipu Taura Arnor

Taura Arnor je poměrně malá parta lidí, která se v lotro neocitla náhodou a ani nejde o nové hráče. Jsme skupina lidí která se zná již delší dobu a hrávala v jiných cz/sk kinshipech (CzC,Myth, RiP) nebo je dokonce vedla. Chceme si hlavně u hry odpočnout po náročných dnech v reálném životě. Důležitá je pro nás pohoda, přátelství a zábava. Přesto nám není cizí žádná výzva a vždy když se nějaká taková nová vyskytne, tak jí jdeme naproti. Stejně tak se nebojíme vstoupit do nebezpečných oblastí Ettenmoors a rádi se tam vracíme ničit nepřátele.

A jestli chceš se stát členem našeho kinshipu tak se nacházíme na serveru SNOWBOURN. A stránky http://www.taura-arnor.cz/

Těšíme se na tebe.
Takový "Edit" po Morii :) sice 60 lvl mám, ale kopec zábavy je tu pořád :)
Saeliriel, 60l Elf Hunter - server Snowbourn, CZ/SK kinship Czech Crusaders
grafika má po datadisku výraznější barvy.. teprve si jej po herní stránce oťukávám.. zatím spokojenost, je příjemné zas po nějaké době nabírat XP