The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

18.11.2008

rozšíření

Datadisk k online hře The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar přináší upravený systém boje, upravený systém traitů (bonusů u postavy), nový systém legendárních zbraní s modifikovatelnými vlastnostmi - zbraní, které získávají zkušenosti podobně jako hráčova postava. Mezi další změny datadisku patří posunutý level cap z 50. na 60. úroveň a nové oblasti (velké podzemní bludiště Morie a oblasti Eregion a Lórienský les), nové úkoly, předměty k prozkoumání i k výrobě, přes 800 nových monster, 2 nová hratelná povolání (Warden a Runekeeper). Upravena je i PvMP (Player vs Monster Player) složka - datadisk nabízí vyváženější systém obsazování pevností a rozdělování bodů za boj mezi stranou svobodných národů Středozemě (free people, postavy hráčů) a stranou služebníků Saurona (creeps, zrůdy).

Datadisk Mines of Moria uzavírá po příběhové stránce první knihu trilogie Pán Prstenů J. R. R. Tolkiena "Společenstvo Prstenu". Ve čtrnácti pravidelných přídavcích jsme v základní hře sledovali narůstající moc Mordoru (příběhová linie hry je bez souvislosti s knihami Tolkiena), hlavním protivníkem byli služebníci Angmaru Mordirith (oslaben v 9. přídavku) a Amarthiel (se svým pohůnkem Modramborem), která se snaží pomocí iluzí získat mocný prsten Narchuil. V závěrečné kapitole 14. přídavku se jí to podaří, ale objeví se znenadání Mordirith, dojde k souboji a Amarthiel i přesto, že použila v boji silný prsten Narchuil, umírá. Mordirithem je totiž sám Eärnur, poslední král Gondoru. V datadisku Mines of Moria bude představena pokračující příběhová linie, tzv. Epic volume II odehrávající se po vstupu Společenstva za brány Morie.

Změn doznala i samotná povolání. Nebylo představeno sice mnoho nových skillů (dovedností či kouzel), ale v rámci upraveného systému traitů došlo k úpravě některých existujících skillů a každé povolání dostalo i nové legendary skilly použitelné v jednotlivých traitových liniích.

Turbine upřesnilo, že kromě pravidelných přídavků, které jsou zdarma a obohacují jak příběhovou linii, tak i některé aspekty hry, hodlá vydávat jednou ročně datadisk. V příštím datadisku hráči navštíví Rohan a Dead Marshes (bažiny západně od Mordoru).

@MiDlo (11.04.2013 20:15): Už ne. Hrál jsem to jen chvíli a po opuštění Kraje jsem to tak nějak hrát přestal. Bylo to fajn, ale MMO žánr mě moc nebere a navíc to bylo strašně časově náročné. Ale nahlédnutí do Středozemě to bylo pěkné :)

Zdrvujuci datadisk k inak celkom obstojnej onlinovke. Nie nahodou par mesiacov po vydani az do dnes sa straslivym sposobom zvysila celkova negativita hracov priamo na oficialnych forach, vacsinou volajuca po navrate k SoA, zruseniu legendary itemov, trait setov, ci radiance gating systemu, goats, rune-keeperov, ...

Moria rozbila pokojnu casual-friendly onlinovku na otravne opakovanie rovnakych dungeonov kvoli nezmyselnemu radiance systemu, len preto aby ste mohli zacat raidovat. Hra vas nuti ist po istej linii, aby ste mohli co len vstupit do dalsieho contentu.

Legendary Item system je dalsi z nezmyselnych systemov od Turbiny. Na to, aby ste zlepsovali svoj vlastny legendary item, musite deconstructnut stovky (neprehanam) inych legendary itemov a ziskat z nich runy, gemy a charmy ktore nasledne kombinujete. Proces je samozrejme nahodny. Cely system pripomina loteriou s nezmyselnym rozbijanim stoviek inych narsilov a glamdringov. Absurdne.

Celkovo Moria trpi idiotskym mob placementom ako cely Angmar. Orkovia postavaju po jednom vo vzdialenost 5 metrov od seba. Na koni v Morii jazdit nemozete, ale mozete si poriadit GOAT, ktora nema problem s vasou vahou. Samozrejme, tak ako novy class Rune-keeper (mag, co kuzli blesky, firebally, a lieci ostatnych), tak aj stovky divnych monstier co vypadaju ako mini verzia Cthulhu, ci raid-boss GIANT TURTLE, a takisto uz spominany Goat mount nema s Middle Earth nic spolocne.

Moria je podobne zbasdardizovanie solidnej hry ako bol NGE datadisk k Star Wars: Galaxies. Ludia masovo odchadzaju a Turbine ostavaju znovu len oci pre plac tak ako v ich predoslom pripade s Asheron's Call 2. Teraz aspon co to zarobili na lifetime.