@instageek_cz (24.02.2023 18:30): hrál jsem nejprve verzi na Nintendo Game&Watch a až pak vyzkoušel verzi na Switchi. Vím, že na Switchi jsem měl všechno, ale v původním runu určitě něco chybělo. Zrovna životy byly poměrně logicky uloženy, takže hráč co ví jak přemýšlí herní designeři tak s tím moc velký problém nema :)

Tak samozřejmě, že Ti neřeknou bež tam a tam a udělej to a to. Ale zazní tam toho víc než, si myslíš, obzvlášť když to kombinuješ s cílenou prací s manuálem - viz muj koment
@Kunick (24.02.2023 18:03): Jo, tak věřím, že to jde, kdysi to hráči taky dali:) Ještě mě napadá, jestli jsi to třeba nedohrál, aniž bys upgradoval na Magic Sword (3. meč), bez Power braceletu nebo blue/red ringu. Nebo třeba bez některých srdcí, který zvýší počet životů, ty jsou taky různě poházený po Overworldu. Možná dostaneš nápovědu k jednomu, ale ještě tam je třeba dalších 6 nebo kolik, náhodně rozesetých. A pak mě napadá, jestli jsi na Switchi nehrál tu Special verzi, kde máš od začátku různý vybavení navíc a nevím, v čem se to ještě může lišit. Protože v tý klasik verzi, kterou jsem hrál, nic z toho, co píšeš, nikde neříkají, případně fakt jen výjimečně a něco málo:))
@instageek_cz (24.02.2023 17:25): řeknou Ti kde tu skálu odpálit, řeknou Ti kde pod sochou je skrýš a jestli si pamatuju tak ti řeknou, že je to pod divným křovím a jedno ze křoví je vyloženě nakreslené v manuálu u hintu... Jinak já Zeldu dohrál bez návodu docela recentně a bez předchozí zkušenosti, takže to určitě jde.
@Kunick (24.02.2023 15:19): Díky za pochvalu:) Ale tedy v původním manuálu ke hře, který jsem viděl já, k těm tajemstvím moc informací nebylo. Řekl bych že maximálně k pár věcem ze začátku, takže to jsi měl asi nějaký lepší zdroj:)) Ve hře si nápověd taky nejsem vědom, např. že máš spálit nějaký konkrétní křoví, nebo vyhodit do vzduchu kus skály, zcela identický k mnoha a mnoha dalším v okolí. Takže si opravdu myslím, že kdybych měl čerpat jen z manuálu a in-game informací, tak to nikdy nedokončím:))
@Kunick (05.12.2022 10:23): Rozumiem ako to myslíš, ale stále si myslím, že v tom komentári sa minimálne v tvojom kontexte dalo opísať, čo zostarlo dobre a čo až tak nie a podobne. Takto to pôsobí skôr ako zaujímavosť, než ako komentár.
@Tulareanus (05.12.2022 10:11): Jak se to vezme... tu hru ma spousta lidi v povědomí, hlášky zlidověly a nebudu přece dublovat popis :) Spíš mi přišlo užitečné ukázat, že jde o nečekaně přistupnou a docela moderní hru ve smyslu práce s prostředím a překážka/"novinka" pro moderní hráče je právě jen ten manuál. Což ja jako pamětník vím (+rozhovor s Richmondem a jeho láska k čtení návodů a manuálů), ale třeba to někomu usnadni do hry naskočit a vyhnout se nutnosti použití návodu.
@Kunick (komentář): mne príde, že si v tom komentári tak trochu zabudol napísať o hre. :) Inak to s manuálom vôbec nie je nezvyčajné a týkalo sa to aj veľa pc gamingu v 90. rokoch, kým si vývojári uvedomili, že je prirodzenejšie a lepšie pre streamlining, aby vysvetlenie fungovania hry bolo priamo v hre.