Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

01.10.2007
13.11.2015
74
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Link, jeho kamarádka Tetra a její pirátská posádka nalézají na moři opuštěnou loď duchů. Tetra se ji rozhodne prozkoumat a je unesena neznámo kam a Link, který se jí snaží najít, spadne do moře a je vyplaven na neznámém ostrově. Tam nachází vílu Cielu, magické přesýpací hodiny a kapitána Linebecka s jeho lodí. Se svou novou posádkou Link znovu vyplouvá na moře s cílem najít Tetru...

Phantom Hourglass je čtrnáctý díl série akčních adventur The Legend of Zelda a přímé pokračování The Wind Waker, se kterým kromě příběhu sdílí i grafickou stylizaci. Jelikož hra byla primárně určená pro handheld Nintendo DS, pro ovládání notně využívá dotykového displeje namísto tlačítek.

Hratelnost je podobně jako v The Wind Waker rozdělená na plachtění po moři a prozkoumávání suchozemských ostrovů. Zásadní změnou je ale struktura dungeonů, který hra obsahuje pouze jeden (Temple of the Ocean King), zato ale o obří rozloze. Jeho průzkum je omezen časovým limitem, po jehož uplynutí se hráčův progres resetuje. Limit ale jde vylepšováním Linkových přesýpacích hodin postupně zvyšovat a získáváním nových předmětů jde odemykat různé zkratky, urychlující navigaci. Dungeon obsahuje námořní mapy, které odemykají nové oblasti, kam Link může cestovat svou lodí.

Hra také obsahuje multiplayerový mód (lokální i online) pro dva hráče, ve kterém jeden hráč ovládá Linka a druhý ovládá tři duchy. Linkovým úkolem je ukrást druhému hráči drahokam, v čemž se mu druhý hráč pomocí svých duchů snaží zabránit. Zápasy mají až tři kola, ve kterých hráči postupně vystřídají role.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.