Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Labyrinth of Time

88
3 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 PC
25.05.2005 Amiga
Vývojáři:
Příběh hry The Labyrinth of Time se opírá o řeckou mytologii a začíná hráčovým odchodem z práce domů. Cestou metrem se ale společně s dopravním prostředkem dostanete do alternativní dimenze. V té k vám promluví iluze mytologického hrdiny Daidala, který byl pověřen králem Mínosem, aby dohlížel nad výstavbou labyrintu, díky němuž bude moci Mínos obepnout časoprostor a ovládnout nejen všechna místa ve vesmíru, ale i čas. Hráčovým úkolem tedy není nic jiného než tento plán překazit a zničit labyrint před tím, než zlý král Mínos uskuteční svou vizi.

The Labyrinth of Time je další přírůstek do klasických adventurních her, z pohledu první osoby, ovládaných myší. Čeká na vás obrovské bludiště, kde budete řešit všelijaké puzzly a pendlovat mezi různými časovými rovinami, naštěstí není složité se v tom všem orientovat.

Zajímavostí je, že po dohrání hry jste měli možnost spatřit upoutávku na pokračování s názvem The Labyrinth II: Lost in the Land of Dreams, které avšak nikdy nevyšlo. Hra byla znovu vydána v roce 2004 pod taktovkou The Wyrmkeep Entertainment Co. a to jak na PC, Mac OS, Amigu, Linux, tak i na iPhone. Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách Wyrmkeepu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Amigácký předchůdce Mystu, s krásnou grafikou a nádhernou hudbou. Příběh labyrintu je volně založený na řecké mytologii. Hra začíná když hráč jede metrem domů z práce. Zatímco je ve vagónu metra, je náhle vtažen do alternativní dimenze. Iluze ve formě mytologické postavy Daedaluse vysvětluje, že King Minos ho donutil, aby dohlížel na výstavbu labyrintu, který se klene přes časoprostorové kontinuum. Na jeho výstavbě, King Minos napadnul a podmanil si všechny časová období a místa s jeho nadpřirozenou armádou. Daedalus prosí hráče aby našel způsob jak zničit labyrint předtím než Minos může dokončit jeho dobytí.

Pro: Pěkný příběh, grafika, nádherná hudba.

Proti: Některé zvuky, složitost puzzlů.

+15(16-1)