Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Labyrinth of Time

01.06.1993
14.11.2009
60
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Příběh hry The Labyrinth of Time se opírá o řeckou mytologii a začíná hráčovým odchodem z práce domů. Cestou metrem se ale společně s dopravním prostředkem dostanete do alternativní dimenze. V té k vám promluví iluze mytologického hrdiny Daidala, který byl pověřen králem Mínosem, aby dohlížel nad výstavbou labyrintu, díky němuž bude moci Mínos obepnout časoprostor a ovládnout nejen všechna místa ve vesmíru, ale i čas. Hráčovým úkolem tedy není nic jiného než tento plán překazit a zničit labyrint před tím, než zlý král Mínos uskuteční svou vizi.

The Labyrinth of Time je další přírůstek do klasických adventurních her, z pohledu první osoby, ovládaných myší. Čeká na vás obrovské bludiště, kde budete řešit všelijaké puzzly a pendlovat mezi různými časovými rovinami, naštěstí není složité se v tom všem orientovat.

Zajímavostí je, že po dohrání hry jste měli možnost spatřit upoutávku na pokračování s názvem The Labyrinth II: Lost in the Land of Dreams, které avšak nikdy nevyšlo. Hra byla znovu vydána v roce 2004 pod taktovkou The Wyrmkeep Entertainment Co. a to jak na PC, Mac OS, Amigu, Linux, tak i na iPhone. Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách Wyrmkeepu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Labyrint of Time mám v paměti jako hru, která se mi nelíbila a navíc jsem si nepamatoval proč. A protože jsem dojel graficky, tématicky i názvem podobný Lost in Time, rozhodl jsem se do ní dneska pustit.

Labyrint of Time je nádherný. Na rok 1993 má neskutečnou grafiku, která zatím s přehledem strká do kapsy většinu adventur a možná i her, které v tom roce vznikly. Renderovaná 3D grafika ve vysokém rozlišení, prostředí vidíte z vlastního pohledu a pohybujete se po čtverečkách jako v dungeonech. Na začátku jste obyčejný člověk, kterého odchytí mýtický stavitel Daidalos, abyste se pustili do Labyrintu. Král Minos se vrátil z podsvětí a staví labyrint napříč časem a prostorem, aby mohl ovládnout svět a to napříč celou historií. A tak procházíte "dungeon" ve kterém se dostáváte do starých chrámů, zrcadlového bludiště, na divoký západ i orbitální stanici. Každá lokace je pastvou pro oči i uši jenže...

... jenže se to nedá hrát. V životě jsem neviděl tak prázdnou (a falešnou :D) hru. 99% lokací a místností je k ničemu, můžete si toho spoustu prohlídnout, ale také se můžete spolehnout, že drtivá většina z toho vám k ničemu nebude. Je to jak kdybyste vzali libovolný dungeon a odstranili z něj veškeré souboje, tlačítka, pasti, hádanky a předměty a máte představu. Pokud už něco najdete a tváří se to důležitě, tak to do konce hry nepoužijete (Excalibur, bouchačka, maltézský sokol). Za celou hru uděláte tak zhruba 10-15 akcí, do čehož počítám i zapínání teleportů a odemykání dveří, narazíte na jeden puzzle.

Co je pak platná skvělá automapa, odladěný inventář i ovládání, když se nudíte a bloudíte. Navíc se předměty pod kurzorem nehlásí, v jednu chvíli autoři mazaně schovali důležitou lampu za dveře a jindy musíte z jukeboxu ulovit naprosto neviditelný klíč.

Po příběhové stránce si můžete přečíst pár záznamů v knihovně a na konci Vám Daidalos poděkuje a nechá Vás uprostřed nicoty. Ech. Všemocný Minos se ani neobjeví.

Labyrinth of Time tak spíše nádherně vypadající, atmosférický walking simulator než pořádná adventura.

Pro: Úchvatná grafika, hudba, atmosféra.

Proti: Nulový příběh, herně naprosto prázdné.

+11