The History Channel: Civil War - A Nation Divided

07.11.2006
10.11.2006
11.11.2006

The History Channel: Civil War - A Nation Divided je netradiční FPS, zabývající se americkou občanskou válkou, od slovenské firmy Cauldron. Hlavní kampaň obsahuje dvanáct misí a lze v ní hrát za Unii i za Konfederaci. V různorodých misích navštívíme spoustu známých míst, např. Bull Run, Shiloh, Gettysburg nebo Fredericksburg. Všechny lokace odpovídají skutečnosti, což zajišťuje kanál History Channel, který dodal přesné topografické mapy oblastí a spoustu historických faktů, které si lze přečíst před každou misí. Hráč má k dispozici různé druhy zbraní - nože, šavle, granáty, pistole, pušky a rotační kulomet Gattling.

Flynn: To jsou všechno bohužel vcelku průměrné hry, které ve světě neobstály.

Hrál jsem, dohrál a celkem mě to i bavilo. Není to žádná grafická, příběhová či nápaditá FPS, ale má něco do sebe. Už jen to prostředí a způsob vedení boje mě zajímalo, tak jsem to zkusil. Největším lákadlem jsou určitě dobové zbraně - zapomeňte na zásobníky a akci á la Rambo. Zde musíte počítat každý náboj a hlavně se krýt. Přebíjení zbraní je u každého kousku zcela unikátní a taková mušketa se musí vyčistit, nacpat kulí a zasypat střelným prachem. To vše v perfektní animaci. Navíc pokud se o toto období či historii zajímáte, budete příjemně překvapeni. Dozvíte se zajímavé informace a zúčastníte se boje za obě strany konfliktu. Na to, s jakým rozpočtem tato hra vznikla se jedná o solidní (lehce nadprůměrnou) 3D akci. Hra v podobném historickém pozadí tohoto formátu na trhu chyběla a bylo by dobré, kdyby se historické FPS začaly dělat.

Pro: Historické bitvy, realistické zbraně a jejich animace, celkem solidní kampaně.

Proti: Krátké a technicky zastaralé, bez inovace.