The Great Escape

The Great Escape je prvním herním zpracováním stejnojmenného filmu, u nás známého jako Velký útěk.

Hra má stejnou zápletku jako film. Ujmete se role pilota britské RAF v období 2. Světové války. Bohužel, byli jste sestřeleni a nyní jste zajatcem Němců v táboře Stalag Luft. Vaším cílem, stejně jako vašich spoluvězňů, je dostat se z tábora pryč zpět domů, do Anglie. V isometrickém pohledu plníte typické adventurní úkoly, sbíráte předměty a plníte s nimi jednoduché hádanky. Taktéž je nutné dobře nastudovat pohyb stráží a slepá místa hlídacích věží.

Když vás vojáci chytí, budete muset do tzv. „ledničky“ a ukazatel vaší morálky poklesne. S nízkou morálkou klesá naděje na nalezení předmětů potřebných k úniku. Rovněž je nutné být přítomen v hlavní hale při ranním budíčku a v čase jídla. K zdárnému dokončení hry je třeba sehnat všechny potřebné předměty, vykopat tunel k okraji tábora, prostříhat dráty a utéct.

V roce 2003 vyšlo druhé herní zpracování s tímtéž názvem The Great Escape, tentokrát od Pivotal Games.