The Ford Simulator

1987

freeware

Reklamní hra pro Ford s modelovou řadou 16 automobilů Ford, které byly v době vydání v prodeji (např. Bronco 2, Taurus, Mustang GT, Scorpio, Escort). Je možné si prohlédnout specifikace každého modelu, vybrat doplňky a nechat si spočítat náklady s rozvržením do měsíčních splátek za vybraný model. Ačkoliv jde o interaktivní reklamní brožuru jedné automobilové značky v roce 1987 mířenou na trh v USA, jejíž užitečnost je sporná, právě skutečnost, že vybrané auto lze vzít na projížďku na čtyřech tratích (volná jízda, zrychlení z 0 na 100, slalom mezi kuželkami, závod grandprix) a to, že každé auto oplývá různými jízdními vlastnostmi, dělá z Ford Simulatoru netradiční závodní hru.

Ford Simulator byl pravděpodobně první hrou vyrobenou za účelem propagace výrobků nějaké nepočítačové americké firmy, šířenou zdarma v magazínech formou vložené diskety. Hra vyšla ve stejném roce jako Test Drive.

Freeware závodní simulátory propagující nové vozy různých automobilek si vždy rád vyzkouším. The Ford Simulator je jedním z prvních (ne-li první) a i když nedosahuje kvalit podobných kousků, stojí za to si jej zahrát.

Výběr mezi šestnácti různými vozy jsem rád uvítal, stejně jako čtyři herní režimy. Udržet vůz na trati nebylo nic jednoduchého a zvláště dokončení slalomu bylo díky tomu téměř nesplnitelnou záležitostí. Vyzkoušet všechny možnosti hry nezabralo moc času, což je ale u těchto kousků běžné.

Pro: freeware, auta, herní režimy

Proti: obtížné ovládání vozů, krátké