@Charllize (25.04.2018 22:51): je to tak. MS to z licenčních důvodů blokuje - nákup her z Xbox 360/Xbox v rámci zpětné kompatbility protože v té době kdy ty hry přišly tak nebylo Live oficiálně pro ČR jak jsem se dozvěděl - a člověk tak musí obcházet pravidla. Přitom člověk chce něco na MS store koupit a fakticky darovat svoje peníze obchodníkovi, který mu to neskutečně komplikuje. Kdybys věděl co jsem si užil abych dokázal koupit ty hry, datadisky a DLC ve zpětné kompatibilitě.....to byl mazec. Už jsem to málem vzdal.
@Charllize (19.04.2018 22:33): v pohodě už mě vypršel VPN free limit, zítra si v rámci zpětné kompatibility zakoupím za 15 USD Morrowind s oběma datadisky a mám teď her do důchodu. Nevěřil bys jak se lehce dá zaplnit 1TB disk. Dříve jsem si myslel že koupit si Xbox One S s 1TB byly vyhozené peníze. Teď už si to nemyslím.
@Charllize (19.04.2018 22:16): to jo ale proč si mě to proboha nenapsal dříve. Charliize věř mi, že mi to dalo fakt hodně práce přesvědčit Microsoft a přijít na to jak fixnout billing address, payment method, VPN a další sračky co s tím souvisely. Kdybys teď viděl můj šťastný výraz. To je jak vánoce. :)
Nicméně díky moc za tip, teď si mohu koupit i Morrowind z prvního Xbox. Zkrátka cokoliv co je na US store a navíc jsou tam paradoxně nižší ceny! Že já vůl ten Skyrim SE koupil v jarní akci na CZ storu, paradoxně na US store stojí míň ale přijít na to jak překlopit účet z CZ do USA to byla relativně hračka ale pak fixnout všechny ty věci níže, to byl záhul.
Bombáááááá. Dokázal jsem to! Právě jsem po laborování s FLY VPN dokázal zakoupit oba datadisky pro Oblivion z US store stejně jako Crimson Skies®: High Road to Revenge™ ! Peckááááááá! Ale ty nervy přijít na to. Dokud jsem Fly VPN neodpojil z NY a nepřipojil znovu na druhou VPN do NY tak to zaboha nešlo! Peckáááá. :) Lidi já Vám mám ale takovou radost.
@Rapier (19.04.2018 16:25): Spis si kup US kredit. Dostanes kod , zadas v xbxo obchodu a koupis co chces. Samo musis mit US ucet. Coz ted mas.
Tady kupuju US kredit na PSN, dodani do 15ti minut. Paypal nebo kreditka. Zatim 100% spolehlivost.
Je to samo trosku drazsi nez kolik kupujes, ale da se to prezit:)

Jo Strider to vzasade ten postnul taky..jak pisou, je to nejsnazsi zpusob. Sachovani z IP a kreditkama a tak je dost o nicem.

ze ses nezeptal hned clovece:)
Tak si odpovím sám. Přes web xbox.com jsem zadal US adresu a přidal platnou debetní kartu ale stejně ty datadisky zakoupit nemohu. Prý jedině přes VPN do US. Tak to večer zkusím a dám vědět zdali to pomohlo. Poslední pokus. :)
Nedalo mě to abych nějak ty datadisky z US store nekoupil a tak jsem svůj Xbox Live account přepnul z CZ na USA (další změna možná až za 3 měsíce). Nyní sice mohu teoreticky zakoupit oba datadisky na Xbox One ale ne s mou současnou planout platební kartou z CZ. Ach jo. :(

You have no valid payment option on file. Microsoft Account Balances cannot be used in this purchase channel.

EDIT: výsledkem je fakt, že nyní si nemohu koupit na MS store žádnou hru. No tak alespoň 3 měsíce nebudu utrácet. Pokud někdo z Vás má s tímto zkušenosti poraďte prosím jak fixnou billing. :)
@StriderCZ (17.04.2018 20:51): že jo? Mě se také Oblivion na Xbox One S moc líbí.
Jen mě štve, že Microsoft neumožňuje zakoupit ty datadisky, to platí i pro DCL pro Fallout 3 a Fallout New Vegas. K čemu mě byly jarní slevy na MS store, když si žádné z těch DLC nelze koupit?! Za to bych Microsoftu....
Tak jsem neodolal a koupil si Oblivion na Xbox.
Možná že jsem divný, a možná, že mně nadšení brzy omrzí, ale zatím ji hodnotím jako nejlepší hru na Xbox one X....
Už jen kvůli aréně stále koupě za to...

Kdybych uměl nahrát herní video x Xboxu na youtube, tak bych se s Vámi podělil o pár záběrů...
@Charllize (15.04.2018 12:13): nicméně Morrowind by mohl být v rámci zpětné kompatibility vylepšen pro Xbox One X. Očekávám tedy, že i na Xbox Ones S bude grafika lepší. Tato informace není zatím potvrzena ale nedá se ani vyloučit, že se tak v budoucnu nestane vzhledem k velké oblibě her od Bethesdy. Možná to s tou dohledností nebude tak zlé. :)
@RNDr. Gunár Pavel (15.04.2018 12:08): tak najde se par lidi co PC nema nebo z nejakeho duvodu musi hrat na konzoli. Spis jsem to myslel ohledne te nastavajici kompaktibility na XONE. A tam prave s tou mlhou nic neudelas, a ze je jeste blizsi nez ta na PC :)
Jinak samozrejme je rozumnejsi hrat TES III na PC . Jinak XBOX verze bude, jak rikas, spis sberatelska zalezitost.

I kdyz sveho casu, kdyz Morrowind vysel na XBOXU jsem ho tam dohral, nemel jsem v te dobe vhodne PC takze jsem za to byl rad, pozdeji dokonce i GOTY edici. A nestezoval jsem si, bylo to na tu dobu proste OK.
Pokud jde o krabicovku Oblivionu GOTY na X360 tak ji mivame docela casto, samo pouzitou ( 2 roky zaruka), kolem 400 korun.
ted mam dojem neni (myslim ze tam je jen nemecka verze), ale kdyby nekdo chtel upozornit az bude napiste mi PM, pohlidam vam ji:)

PS: krabicovku Morrowindu, ktera bude za chvili taky aktualni nemivame vubec. Hry na starej Xbox jsou tady u nas celkem raritni zbozi..
@Rapier (30.03.2018 09:22): Už si přesně nepamatuji, vím že to byl ACER, s relativně slušným procesorem i grafikou. Stál mně tehdy skoro 30k. Největší problém bylo ale chlazení- i s podložkou se na něm skoro nedalo nic hrát (proto jsem ořezával detaily) - Postupně se mi uvařily a odpadly klávesy v oblasti WASD, pak se ulomila páčka víka od displeje...
DOOM 3, Half-life 2 na nejvyšší detaily zvládl, ale to byl asi strop.

S těmi datadisky je to problém...
@StriderCZ (30.03.2018 07:23): co jsi měl za notebook, žes měl tak osekané detaily? Já hrával Oblivion na svém první notebooku Acer Extensa 5620G (dodnes slouží) s C2D 1,66 Ghz, 2GB RAM, ATI HD2400XT 2GB a měl jsem téměř nejvyšší detaily, sem tam se hra trochu zpomalila ale nic hrozného.

EDIT: hrozná škoda, že nelze žádným způsobem na MS store zakoupit ty oficiální datadisky. Kdyby jsi přišel na to jak tak dej vědět. Já zkoušel všechno a nic nefungovalo. Bohužel US bankovní kartu nemám (tato nabídka není platná pro váš region)....za toto bych Microsoft .....
Oblivion na Xbox one je t.č. ve slevě (zpětná kompatibilita i vylepšená grafika).
Cena nějakých 90 kč (normální cena je 250 kč) . Což mně vysloveně hřeje na duši. Už nějakou dobu jsem si ji chtěl koupit, jen jsem nějak neměl čas. Takže jasná volba ke koupi.
První Oblivion jsem hrál v těžce osekané grafice na NTB, kdy souboje s přítomností většího počtu NPC jsem musel řešit za pomoci Atronacha: hra se tak sekala, že jsem se uklidil někam do kouta a nechal ho "vyřešit" situaci. Druhé dohrání už bylo relativně v pohodě...
P.S.: už teď se těším na souboje v aréně...

V JRC mě poradili ať si záložním MS účet s USA adresou a koupím to tam. Že to tak dělají u PS4. Otazka zní: půjde pak oba datadisky převést na můj cz účet? Údajně to na PS4 lze.
Tak jsem v noci zkusil VPN do USA, přesvědčil se, že mám ip address z USA a hurá na nákupy obou oficiálních datadisků přes US store. Bohužel, přes všechno úsilí: Omlouváme se: tato nabídka není platná ve vaší oblasti.

PS: zkoušel jsem to zakoupit na PC. navod vpn
@PRIVATE MARTIN (27.12.2017 21:30): to nemám tušení. To bude asi podobný problém jako mám já s datadisky.
@Charllize (27.12.2017 21:39): je to možné. Snad přijdu na to jak to koupit. Asi přes VPN.

Každopádně musím říci, že mě Oblivion okamžitě chytl a nepustil Teď jsem ho právě ukončil. Je už to řadu let co jsem ho naposledy hrál ale ta hra má stále svoje klady. Překvapivě to vypadá k světu na TV (IPS, uhlopříčka 94 cm) a velmi rychle jsem se to naučil ovládat na ovladači. Ta hra je opravdu hodně dobrá. Líbí se mi i po těch letech.
Fakt pecka. Ať žije zpětná kompatibilita!
@Rapier (27.12.2017 20:43): No ne. Plno lidi zije nekde v cizine a chodi na cz fora, takze jsem se ptal.
taky si zkontroluj kde mas zalozenej ucet, jestli sis ho nahodou nezalozil v americe. Pokud jo tak to pozna tvoji IP ze je jinde nez v US a jsou s tim problemy. Ale myslim ze ucet jde prevest do jineho regionu, jednou za sest mesicu.
Ja s timhle sachoval kdyz jsem chtel nejake DLC co pro nas region nevysli do Blue Dragona. Ale tam stacilo prevest do anglie, DLC koupit a za pul roku zase zpet na cz:)
Tak jsem chtěl zakoupit i oba datadisky na Xone S ale píše mi to na store: tato nabídka není k dispozici pro Váš region. Tušíte někdo jak to obejít? Konzoli mám nastavenou na US region.
@Rapier (22.12.2017 20:50): Pro Xbox one X přidali více polygonů, trošku ubylo takového toho pocitu naleštěných koulí, jsou detailnější cihly ve zdech, lepší zobrazení listí.
Neřekl bych, že je to radikální rozdíl, ale potěší.
Myslím si, že hra bude vypadat líp i na Obox one S (v porovnání s 360).
Nedalo mě to a zakoupil jsem na Xone S Oblivion (rozšířenou edici pro X) za 249 Kč na store. :) Předpokládám, že mi X verze sice nejde ale to nevadí. Tolik hodin zábavy doslova za hubičku. Pokud to chápu dobře tak Bethesda podporuje stahování modu pod Xone. Jak na to?
Mně se taky líbí přístup MS. Otevřená platforma. Něco jako youtube- tady máte vyladěný nástroj s je na Vás jak jej využijete, jaký vytvoříte obsah. Navíc vaše kvalitní hra nemusí po několika měsících či letech skončit v propadlišti dějin- máme zpětnou kompatibilitu i game pass
@StriderCZ (07.11.2017 20:56): tak samozřejmě je dobře, že Oblivion bude vylepšen, byť na první pohled to není bůhví co a na PC s lepšími texturami jsi stále o pár světelných let vepředu (ale uznávám, na tom videu co jsi postoval je rozdíl v texturách objektů poměrně slušný).
Mě se ta filozofie MS líbí, teď si za pár kaček koupíš železo na multiplatformní tituly, a na rozdíl od PS4 si na Xone X zahraješ vše co vyšlo na XOne S, většinu z X360 a teď nově dokonce i několik titulů z prvního Xboxu. Čert vem exkluzivity. I když zrovna ty PS 4 exkluzivní hry a rematery z PS2/3 mě nejspíš donutí si tu PS4 SLIM/PRO nakonec koupit.