Takže asi takhle?

Major Skill: Heavy Armor, Block, Spear / Long Blade / Axe, Athletics, Acrobatics
Minor Skill: Sneak, Security, Restoration, Alternation, Speechraft
Hand to hand je v téhle hře k témeř k nepoužití, to si dej jen když chceš pořádnou výzvu a každý boj dvakrát tak dlouhý. Stejně tak dávat si kombinace Heavy Armor&Unarmored a Spear&Short Blade není moudré - buď budeš používat zbroj a nebo ne, taktéž u zbraně, držet budeš jen jednu z nich. Raději bych si tam dal jako podpůrné nějaké magické skilly jako třeba Restoration (healing), Illusion(neviditelnost, šarm), Alteration(levitace, dýchání pod vodou) a nebo Speechcraft, který se lehce trénuje a je užitečný.
mazar1234: To ano, ale Morrowind je jediná hra, u které mi připadá zajímavý použít předdefinovanou postavu. :-)

Ještě mě napadl takový funny build:

Sparťan:
Rasa: Dunmer / Seveřan / Redguard
Hlavní atributy: Odolnost, Rychlost
Vedlejší atributy: Síla, Obratnost
Hlavní skilly: Heavy Armor, Block, Spear, Short Blade, Athletics
Vedlejší skilly: Sneak, Unarmored, Han-to-Hand, Acrobatics, Security
@AlieN (10.08.2012 08:04): Bacha, takýto powergaming úplne zlikviduje potešenie z hry. :-P
Podľa mňa sa oplatí pri každej získanej úrovni vraziť jeden bodík do vlastnosti Luck, vysoká hodnota šťastia je pri súbojoch naozaj poznať.
Jaby som dal Bretonca, ale ak si Anti-magic tak urcite nie.
Potom asi ten Imperial. Povolanie snad vlastny setup a nie preddefinovane, vytvaranie postavy a atributov predsa patri k RPG uplne maximalne.
@Gerret (09.08.2012 16:41): Zlepšování se v Morrowindu je (až příliš) jednoduché a rychlé - vykašli se ze začátku na questy a boj, z nich stejně vůbec nic nemáš, a trénuj - selektivně jednu schopnost za druhou. Nejen že tím postupuješ po úrovních mnohonásobně rychleji, ale hlavně se tak dostaneš vlastnostmi postavy do takové výše jaké při "obyčejném" procházení hrou nikdy nedosáhneš.
Vtip je totiž v tom že vlastnosti (síla, inteligence,...) se zvyšují s každým levelem podle toho jaké skilly (athletics, heavy armor,...) jsi na dosažení toho levelu zvyšoval. Na zvýšení levelu potřebuješ zlepšit major/minor skilly o 10, každý skill přitom podporuje určitou vlastnost a čím víc zvýšíš skill určité vlastnosti, tím víc při samotném postupu na další level tu danou vlastnost můžeš zvýšit - od jednoho bodu až do pěti bodů (za plných 10 zvýšených skillů u jedné vlastnosti). Celkem můžeš na každém levelu zvýšit 3 vlastnosti, cílem tedy logicky je zvýšit všechny 3 o plných 5 bodů - takže natrénuješ na level deset major/minor skillů které podporují například sílu a získáš za ně další level, a k nim natrénuješ ještě dvakrát deset skillů z té ne-major/minor skupiny, například podporujících inteligenci a rychlost. A 15 bodů do vlastností za level je na světě.
Při obyčejném procházení hrou a zlepšování skillů náhodně přitom děláš průměrně tak třetinu.

Tohle je samozřejmě efektivnější dělat u trenérů, peněz budeš mít brzy tuny, ale ze začátku na ně přece jen nemáš, takže trénuješ "normálně" (skáčeš z kopců a tak podobně :)), a k tomu nějak vyděláváš (doporučuji alchymii, generuje peníze a navíc sama o sobě zvyšuje level), a až budeš trochu silnější, tak prostě začneš ve velkém pobíjet Dremory a Golden Sainty - nejsou to nijak nepřekonatelně silné potvory, je jich dost a každou jejich zbraň prodáš za desítky tisíc, takže můžeš u trenérů za pár dní čistého času udělat klidně i maximální level.
@Majkee (09.08.2012 19:41): jo o tom jsem četl myslím na tom webu :), ale chtěl jsem to hrát bez toho.

Aha, už vím proč mě nevyskočila ta tabulba s rozdělením dovednostních bodů, když jsem šel před tím spát (proto jsem na to nepřišel před tím), dával jsem totiž odpočívat do uzdravení a ono se musí klasicky navolit počet hodin :D, jinak se nic nestane.
@valcik (09.08.2012 18:12): Jo máš pravdu, Tribunal to napravil, já stejně nikdy medium armor nebral, přišlo mi to zbytečné a mám pocit, že v Oblivionu už ani nebyl.

@Gerret (09.08.2012 18:15): Nedají, musíš hru začít znovu. Záleží na tom co tam máš, no. Ani minory se nedají změnit. Jediný rozdíl mezi major a minor je ten, že major rostou rychleji. Body přidáš jednoduše, až se ti objeví tabulka "You should learn and meditate" tak si jdi lehnout a během spánku budeš moci přidat body do základních vlastností. Některé tyto vlastnosti souvisí se skilly(dovednosti) a musíš je mít na určité urovni, abys mohl zvyšovat i příslušný skill(dovednost). Např. Heavy armor(dovednost)je závislý na Endurance(vlastnost), Long Blade zase na Strenght. Odkaz je v tom linku dole.
@Majkee (09.08.2012 17:56): ok, a ty hlavní(major) už se tada měnit nedají jo? Ty jsou pevně zvolený od začátku?
A jak se teda ve hře mění ty minor, ty taky nejdou nebo jak? Je to nějáký moc komplikovaný, v tom Skyrimu to byla pohoda :).

A po tom vyspání si tam dám ty body jak?
@Gerret (09.08.2012 17:46): Vypadá to , že jsi zatím ani 10 krát nepostoupil na vyšší úroveň ve skillu, když nemáš další level při spánku. Skilly co budeš hodně používat je potřeba mít v major nebo aspoň minor (rychleji se zvyšují a každé zvýšení se započítávají do 10ky potřebné ke zvýšení levelu.)

Pokuď hodláš celou hru rubat velkým mečem vyzbrojen v těžkém brnění, tak doporučuji mít v major a minor skills long blade, athletics a heavy armor, zbytek podle chuti - hodí se například speechcraft,acrobatics,armorer, security.

V případě, že se rád plížíš tak sneak, light armor, security,..atd
Nedoporučuji short blade(nedostatečný dmg i s enchanty) a medium armor(nejlepší light armor dává lepší ochranu než nejlepší střední)

@Majkee (09.08.2012 17:38): jj ty minor jsem nějáký zvýšil u nějákýho člověka v cechu bojovníků, a koukal jsem, že se mi automaticky zvyšují. Tak to vím, ale to dávání bodů do vlastností jsem ještě nedělal, to mám udělat jak, spát se mi už povedlo, ale ničeho jsem si na přidělení bodů nevšimnul. Hra mi to tam ani nikde nenabídla.

Kde najdu ty zvolené atributy? Nikde to tam nemůžu najít.
Ne. :) Musíš levelovat skilly, které jsi si zvolil jako major a minor(např. acrobatics, athletics,heavy armor, block,...atd), přičemž major se levelují rychleji. Zakaždých 10 zvýšení skillu(může být i kombinovaně mezi různými skilly) obdržíš 1 level, pak se vyspíš a dáš body do základních vlastností(endurance, strenght,...) podle toho co hraješ za klasu. Napiš jaké máš zvolené atributy, jestli máš nějakou custom klasu či vybraný archeotyp z těch, které se nabízí na začátku (Je to trošku složitější než ve Skyrimu).

Nic takového jako klasické expy za questy tu nejsou, myslel jsem, že sis toho všimnul, když už máš několik questů za sebou, takhle tě šacuju na level 1 . :D

Pokuď z 5ti úderů čtyřikrát mineš, tak je jasně na vině malý skill zbraně.
He, já jsem utepal otrokáře Drena v jeho vlastním domě na 5 levelu nejdřív jsem si ho ale muse zaklínit mezi dvoje dveře. :D

Rada: Použij zbraň na dálku, tepej z místa kam na tebe nemůže.
Nedávno jsem hru rozehrál za nějákýho bojovníka. Plním úkoly pro cech bojovníků, zrovna mě poslali zabít Nerera Benerana, to je tento úkol, ale vůbec si to nedávám. Zabijou mě na pár ran a já jim skoro nic neubírám. Nějáký rady co je dobrý na začátku udělat, abych se něják zlepšil? Myslím, že výbavu mám na začátek docela dobrou, nějáký dovednosti jsem si i vylepšil. Ale asi to nestačí. A když du do někoho mečem většinou se do něj nemůžu trefit, třeba pět ran vedle a jedna dobrá, je to normální?
chybí mi tam pouze knihy jako Sotilda's Code book, Prison logy a podobné "zápisníky", dále na tom screenu nejsou knihy, které byly pouze v otevřeném provedení... zabíraly by moc místa, tak jsem je šoupnul všechny do truhly vedle (zbytek domu jsem měl zabordelovaný různými artefakty, tácky se skoomou a vodní dýmkou, modrými lantermy, svíčkami, lebkami apod), samozřejmě jsem bral od každé knihy (resp. dílu) jen jeden výtisk a nebral to, co už jsem měl... vše jsem si pečlivě zapisoval do Excelu :)
pokud vím, tak mi chyběla jen Boethiah's Glory, protože tu jsem použil během questu, po kterém zmizela a nikde jinde v celé hře se už myslím nenecházela, jinak by to mělo být vše
Grecza: Ta knihovna vypadá hodně dobře, ale řekl bych, že ti tam minimálně jednou tolik knih chybí.
Minule keď som použil Timeslip’s .exe Optimizer klikol som iba na patch Morrowind.
Mám kliknuť aj na niečo iné ,a je spravne to načo som klikol?
^.^ Jééj diky.....lebo keď som hladal patch na Morrowind na nete tam my to vyhodilo x roznych patchouv.
:-) A aky bol posledný patch pre Morrowind alebo ak poznaš nejakou stránku kde by som to mohol najsť ,tak daj pls
Á, moje chyba. Neměl jsem ti říkat, že hru nemusíš reinstallovat. Musíš znovu naistnalovat Morrowind, patch, Tribunal, patch, Bloodmoon, patch. Přesně v tomto pořadí. Tak jak je to v tom návodu. A znovu tam dělat to, cos dělal (patch na 4GB atp.) Sorry, měl jsem za to, že hru budeš mít nainstalovanou správně.
Tak tu je ten výpis z Warnings.txt
_________________________________________________________________________________________________________

Max size is 8, data truncated to "#
DataHandler: unrecognized form
Look in the Warnings.txt file for more info.
".
Region 'Felsaad Coast Region' Weather Chances do not total 100 percent.

".
Region 'Moesring Mountains Region' Weather Chances do not total 100 percent.

".
Region 'Isinfier Plains Region' Weather Chances do not total 100 percent.
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "(".
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "#".
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "#".
DataHandler: unrecognized form
Look in the Warnings.txt file for more info.
@Tomeoo (03.05.2012 23:37): A používáš nějaké módy? Jinak nezapomeň přidat do morrowind.ini řádek "allowyestoall=1" pod [General] sekci. Na začátku hry ti pak vyskočí tabulka, kde dáš Yes to all a všechno se to přeskočí. Pokud ti to nepojede, pošli mi sem výpis z "Warnings.txt" (ve složce s hrou).
T.T ked to teraz chcem zapnut ,tak my to v hre vyhodilu niekolko upozorneni a potom sa to vypne T.T som stratený T.T
Toto som nepochopil....
In the [Operating Systems] section, add the following switches to the end of the startup line that includes the /fastdetect switch: /3GB

to fastdetect mam prepisat na 3GB? (takto?) xxxx/3GB
/fastdetect = /3GB