The Detail: Episode 2 - From the Ashes

adventura > interaktivní film *
adventura > akční adventura
28.05.2015 PC
Rival Games
Osa druhé epizody adventurní série The Detail s podtitulem From the Ashes je postavena na stejných základech jako ta předcházející a znovu využívá princip komiksu s použitím minima barev.

Druhý díl navazuje přesně tam, kde jsme "minule" skončili. Tedy v momentě, kdy místní policejní služebna prořídla o jednoho člena. Katein kolega a mentor - Scott Mason - byl dosti nepěkným způsobem smrtelně postřelen během zátahu v hotelu Walton. Není čas truchlit, ne teď. Katelyn musí svůj smutek přesměrovat do vzteku. A vztek přesměrovat proti tomu šmejdovi, co zabil Scotta. Je jen otázkou času, kdy nad ním spadne klec. Nesmí se nechat zaslepit emocemi, mohla by přehlédnout drobné nitky lží, za které tahají všichni kolem ní.

Do hry se po krátkém odpočinku taktéž vrací, z oddělení vražd, detektiv Reginald Moore s kolegou Tyronem Deshawnem. Ti mají objasnit úmrtí a žhářský útok ve čtvrti patřící černošskému gangu "The 4th Killaz", kteří okupují spíše nižší příčky pyramidy trestné činnosti. Reggie, Tyrone a Kate zjistí, že jejich případy velmi úzce souvisí s neuzavřenou kauzou popravy ukrajinského bosse Arkanyho (Dimitria Nevskiyho). Tým s vypětím sil hledá styčné body, jelikož tlak ze strany médií narůstá. Joe Miller shání spojence u mexikánců "Northside 13", potřebuje, aby nad ním někdo držel ochrannou ruku. Nový šéf "The Kuchka Brotherhood" chce totiž stínat hlavy.