Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Detail: Episode 1 - Where the Dead Lie

65
2 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > interaktivní film *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.10.2014 PC
Vývojáři:
Rival Games
Oficiální stránky:
http://the-detail.com
Finské studio Rival Games Ltd vstupuje do světa her svou třídílnou krimi sérií The Detail. Tvůrci v ní rozdělují pozornost mezi tři páry očí - detektiva Reginalda "Reggieho" Moora, 23leté policistky Katelyn "Kate" Hayes a bývalého kriminálníka Josepha "Joea" Millera.

Reggie představuje typického detektiva s malou kulatou postavou a mohutným knírem, jenž se plouží městem a paranoidně ve všem spatřuje znamení či skrytý význam. Tradičně pohrdá svými slizkými nadřízenými a každá křivda spáchaná na nevinných lidech ho žene do akce. Kate je nová posila policejního sboru. Ví, že organizovaný zločin ničí město a policie nemá prostředky a sílu se hlavním padouchům postavit. I přesto jde tato ženština proti větru, když si totiž něco umane, nic a nikdo ji nezastaví, ani ryze mužské prostředí. A pak tu máme Joea, informátora, živícího se příležitostnými protizákonnými melouchy. Jeho žena a dcerka se oprávněně bojí, že opět sklouzne do větších problémů. Joe se proto snaží sekat latinu, ale jak si asi umíte představit, není to vůbec jednoduché.

Jako by policejní oddělení nemělo svých problémů dost. Sotva si odpočalo od zapeklitého případu, už tu má další. V zapadlé uličce v neblaze proslulé čtvrti města je nalezena mrtvola bosse Arkanyho (Dimitria Nevskiyho) ukrajinského bratrství "The Kuchka Brotherhood". Spekuluje se, že jde o vyřizování účtů v mocenské válce s konkurenčními gangy, v níž figurují - mexičtí "Northside 13 (N13)" a asijští "Golden Vipers". Klanoví předáci "N13" a "GV" však prohlašují, že jsou v tom nevinně. Příměří mezi nimi je tímto aktem narušeno a konflikt začíná nanovo. Všechno ukazuje na to, že za nitky tahá ještě "někdo" v pozadí. Kolik přibude mrtvých, než Moore a jeho tým přijdou vrahovi na stopu?

Rival Games Ltd použili pravidla žánru noir point 'n click adventur. Noirová estetika si tudíž pohrává s kombinací stínů a ponurým laděním barev, vyprávění a cut-scény jsou pojaty jako lehce rozanimované komiksové stripy. Děj se posouvá volbou hráče, každé malé rozhodnutí může mít dalekosáhlé následky.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.