Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Deed

23.11.2015
61
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Deed je mix adventury a RPG, kdy se hráč ujímá postavy Arrana Bruce vracejícího se do rodinného sídla poté, co zjistil, že jeho násilnický otec se jej rozhodl vydědit a celý majetek odkázat jeho psychicky narušené sestře. Cílem hry je zavraždit sestru, čímž se stanete jediným dědicem, a následně zařídit, aby vám vražda prošla.

V průběhu hry musí hráč provádět různá rozhodnutí, která ovlivní celý příběh a hlavně konec hry. Je nutné dávat pozor, o čem, a s kým mluví, a co komu řekne. Také je důležitý nástroj, který hráč k vraždě využije. Po spáchání vraždy musí naaranžovat důkazy tak, aby podezření padlo na jinou postavu, a to buď Arranova otce, matku, majordoma či služebnou. Při výběru obětního beránka je nutné brát zřetel na to, jaký nástroj využil k spáchání vraždy. Nakonec musí čelit vyšetřovateli u výslechu a odpovídat na jeho otázky. Možných konců je mnoho a záleží jen na hráči, zda mu vražda projde.


Poslední diskuzní příspěvek

Zajímavá adventuro-rpg hříčka. Jedno dohrání je asi na 15-20 minut, ale rozhodně má smysl rozehrát ji vícekrát.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Vaším úkolem v této adventurce je spáchat vraždu a nebýt zatčen. Odehrává ve velmi malém časoprostoru (domek-večer). Také váš inventář je omezen (zbraň+důkaz).

Hra má tři fáze. V první se můžete seznámit s postavami a nasbírat předměty. Až si naplníte inventář, fáze končí společným jídlem. Ve druhé fázi nastrážite falešnou stopu a provedete samotnou vraždu. Ve třetí už přichází inspektor a výslech.

Adventurku lze dohrát za pět minut. Hlavní síla ovšem spočívá v množství kombinací a konců. Inspektor vás na konci vyslechne a dle vaší a jiných výpovědích a důkazů určí pachatele.

Za jeden dolar hra určitě stojí, má dobrý nápad, atmosféru a dialogy. Příjemná pro mě byla absence časových limitů, jediný je při útěku od místa činu dle použité zbraně. Pokud vám nevadí repetetivnost, můžete projít hrou vícekrát a vyzobávat achievementy. K nákupu dvojky za pět mě však jednička nepřesvědčila. Zvláště když jsem se dočetl, že ve dvojce už je těch časových limitů více. Nenašel jsem zde žádný RPG prvek, zmíněný v popisu i v diskuzi hry.

Pro: dobrý nápad, atmosféra, různé konce

Proti: krátkost a repetetivnost

+10