Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Dark Eye: Demonicon

Das Schwarze Auge: Demonicon

56
8 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
25.10.2013 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.worldofdemonicon.com/en/
The Dark Eye: Demonicon je 3rd person RPG z universa Das Schwarze Auge od německého teamu Noumena Studios. Vypráví příběh dvou hrdinů, bratra a sestry, kteří se proti své vůli zapletli do osidel zla. Nyní putují světem zmítaném krutostí a zoufalstvím. Jejich vztah je pro ně požehnáním i hrozbou zároveň. Oba jsou neustále vystaveni smrtelnému nebezpečí i démonickým pokušením, která na ně číhají na každém kroku. Během svého putování stanou tváří v tvář rozhodnutím, kterými ovlivní nejen svou budoucnost, ale i směřování světa. Jejich život je jen chvílemi přerušovaný boj. Jedině skrze něj, čepelí a kouzlem, se tato dvojice může zcela oprostit od temnoty a přinést kýžený mír sobě i celému světu.

Titul běží na osmé generaci Havok Vision Engine, který podporuje mimo jiné efekty DirectX 11. V tomto na akci zaměřeném RPG zbraňová komba střídají čarovná a naopak. Systém magie zahrnuje dočasné proměny vzhledu, i vlastností hrdinů a craftovací systém umožňuje tvorbu celé škály různě enchantovaných zbrojí a zbraní.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Na úvod si je potřeba říct, že Demonicon není žádná AAA hra a její vývoj byl problémový, a spíše ji řadit do kategorie levnější produkce a budget. Hernímu světu ovšem ostudu nedělá. Toto německé RPG vychází ze světa Dark Eye, díky čemuž má solidní základy pro svět a reálie z předlohy.

Hned musím pochválit naše západní kolegy, že vytvořili město Warunk podle inspirace z architektury středověku. Dobové stavby, i oblečení obyvatel dýchá atmosférou. Sice to v žádném případě nelze srovnávat s Witcherem, ale i tak tato drobnost potěší.

Co se týče příběhu není špatný. Je to sice taková klasická fantasy omáčka, ale jsou zde možnosti volby a ovlivnění jak se to vše bude ubírat. Možnost přidat se k jedné či druhé frakci, někoho zabít či ušetřit atd... Svoboda rozhodování je zkrátka fajn. Hlavní postava má taky charakter a hlavně není to němý panák!

RPG systém zde nabízí zisk zkušeností pomalu z každé činnosti. Při páčení zámků, zneškodňování pastí, sběru rostlin, zjišťování místních legend, přesvědčování ostatních v rozhovorech. Je potřeba se zdokonalovat právě i v těchto nebojových odvětí které pak nabízí tyto kratochvíle.

Bohužel ale bojová část hry mi zkrátka tolik nesedla a nebavila mě tolik. Zbraní a předmětů není tolik, a souboje se odvíjí od jistého schématu který se pak opakuje do konce hry. Je potřeba se kutálet a uskakovat před údery nepřátel, sem tam hodit jedno ze čtyř kouzel, a do toho z dálky nepřítele zasypávat přívalem házecích dýk, a potom v hodnou chvíli udeřit z blízka mečem. Jako ne že by to bylo vyloženě špatně uděláno, jen už se dál moc neposune.

Grafika působí lacinějším dojmem, i když některé oblasti a zvlášť město vypadá pěkně. Horší je to s obličeji a mimikou postav, ty vůbec nevypadají vábně. Hudební doprovod se občas ozve, ale je to taková klasická smyčka několika skladeb.

Demonicon bych nezatracoval, je to lehce nadprůměrná hra která dokáže zabavit na nějakých 17 hodin. Jen to chce počkat na slevu, jelikož cena 30 eur je přehnaná.
+8+8 / 0