Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Brainies

Tinies, Tiny Skweeks

85
1 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1991 Amstrad
1992 PCAmigaAtari ST
1993 Apple II
1994 SNES
Vývojáři:
The Brainies (evropský název Tiny Skweeks, re-release Tinies) je logická hra principiálně ne nepodobná klasice Atomix. V každém levelu ovládáte několik potvůrek celkem čtyř různých barev, základním úkolem je dopravení všech do "domečků" odpovídajících barev v daném časovém limitu. Háček spočívá v tom, že rozhodujete pouze o směru pohybu, potvůrka se zastaví až po nárazu do překážky (zeď, jiná potvůrka atd.).

Celkem 101 úrovní je tématicky rozděleno do deseti různých skupin, postupně přibývají další a další výzvy, komplikující zdárné dokončení úrovně. "Domečky" je časem nejprve nutné "zapnout" (potvůrka odpovídající barvy musí projít políčkem s příslušnou pákou), přibudou propadliště (fungují ve dvojicích jako teleporty, vždy jimi propadne opět pouze potvůrka dané barvy), šipky měnící směr pohybu, odrážedla (obracející směr pohybu), zdi rozbitné pouze potvůrkou určité barvy nebo nebezpečné dynamity. Je ovšem také možné sebrat budík (prodlužující časový limit na dokončení úrovně) nebo další život.

Při řešení úrovně je možné selhat několika různými způsoby, vypršením časového limitu počínaje přes vyčerpání počtu daných životů (pomocí dynamitů, v různých úrovních je životů různý počet) až po postavení Brainies do bezvýchodné situace (poměrně vzácné, nicméně v některých kolech to možné je). Po dokončení každé úrovně hráč obdrží přístupové heslo do úrovně následující.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.