The Amazing Flying Brothers

01.07.2007

freeware

The Amazing Flying Brothers vám dává možnost stát se artistou v cirkuse. Pomocí dvou akrobatických tyčí, mezi kterými budete přeskakovat, se budete snažit dosáhnout co největšího bodového ohodnocení. Samozřejmě čím krkolomnější a složitější kousky předvedete, tím větší potlesk a počet bodů dostanete.

Hra se zúčastnila soutěže Game Design Challenge: One Button, jejíž podmínkou bylo, aby se všechny přihlášené projekty ovládaly jen jedním tlačítkem. Takže na veškerý pohyb artisty použijete pouze levé tlačítko myši.

Když už bych musel pracovat u cirkusu, určitě bych nechtěl skákat v několikametrové výšce nad hlavami diváků a spoléhat na dalšího artistu nebo svoje ruce, že se skok podaří a nezlámu si vaz. Zde jsem však mohl skákat z hrazdy na hrazdu bez jakékoli bázně o svůj život, a když skok zrovna nevyšel, nikdo, až na mnou ovládaného virtuálního artistu, si z toho nic nedělal.

Pokud to chápu dobře, tak hra nese název The Amazing Flying Brothers proto, že všichni artisté jsou bratři. V tom případě se ale jedná o velmi početnou rodinu, protože po každém nepovedeném pokusu zůstane dotyčný artista ležet v manéži a ihned nastupuje další.

Takhle se dá nakupit snad nekonečné množství těchto umělců a já si konec určil sám, protože už se mi dlouho nedařilo překonat mé nejlepší skóre. To je vlastně celé, jde jen a pouze o skóre a vše ostatní je vedlejší. Na chvíli hra zabaví, ale určitě ne na moc dlouhou.

Pro: hraní za artistu, kupení mrtvolek v manéži

Proti: zabaví jen na chvíli

Na rovinu, Úžasní létající bráchové zabaví jen na pár minut. Na druhou stranu, většinu z těch pár minut si budete osvojovat ovládání, respektive vychytávat správné načasování stisku butónu, aby jste se trefili na druhou hrazdu. To je ale vše, jiná motivace kromě beat the score není.

Originální to taky moc není, myslím že jsem něco podobného hrál na stařičké konzoli NES.