Test Drive 6

10.11.1999
28.11.1999
15.12.1999

Test Drive 6 jsou opravdu zběsilé arkádové závody, plné kolizí a vysokých skoků, odehrávající se převážně v městských uličkách a křižovatkách v dopravní špičce. Závodník tak navíc musí čelit i nepředvídatelným jevům běžného pouličního provozu.

TD6 přináší několik změn oproti předchozímu dílu. Hlavní změnou je nový ekonomicko-závodní systém. Hráč získává za vyhrané závody credit, za který si může nakupovat auta, nebo je upgradovat - zakoupit určitý stupeň nějakého vylepšení. Je možné upgradovat motor, brzdy, pneumatiky a tlumiče. Dále je možné tyto věci nastavit dle potřeby, pro daný závod. TD6 tedy obsahuje takovou malou formu tuningu.

Auta jsou rozdělena podle výkonu do čtyř cenových kategorií. Závodí spolu vždy jen auta z jedné kategorie. Hra nabízí přes 40 reálných aut, značky jako Dodge, Ford, Jaguar, Toyota, Audi a další. Jejich barvu je možné také nově upravit v Paintshopu. Ve hře je celkem 17 tratí z různých koutů světa. Prohánět se můžeme ulicemi velkoměst jako Londýn, New York, Hong Kong, Paříž či Řím. Tratě jsou pěkně graficky zpracované a jsou nově trochu interaktivnější. V cestě nám zavazí sloupy, zídky, u krajů vozovky můžeme srazit popelnici, nebo zbourat stoly a židle venkovní restaurace atd. Cestu si můžeme krátit šikovným projetím nenápadného zákoutí.

Závodit se dá klasicky v několika módech. Kromě Practice a Single Race zde nechybí Tournament nebo časovka Challenge. Credit se vydělává formou sázek, jejíž výši si stanovíte před závodem. Výše sázky je ale omezena. Za vyhraný pohár získáte creditu podstatně více.

Docela slušné závody, ale jinak asi TD6 nejsou ničím převratným. Co se mi líbilo, tak jejich rychlost a dravost, vyžadují od hráče trochu lepší reakce a také pevné nervy, nikdy si nemůžete být jisti do poslední zatáčky, jestli vyhrajete závod. Potom se mi líbil systém nakupování aut. Pak ještě některé tratě po grafické stránce, např. Paříž nebo Řím... Jinak tratě v této hře, co do hratelnosti, jsou docela humus, ještě nikde jsem neviděl tak krkolomné. Jsou podle mně až přehnaně zatáčkovité, chybí rovinky. Vyjímkou je snad jen Paříž, jinak bych tratě pasoval spíš na nějakou Rallye hru. Nejhorší je Švýcarsko, které si nezadá s tankodromem :) Kdo nezkusil neuvěří. No a ještě ke všemu je tu jedna dost zabugovaná trať Londýn, ve které můžete narazit do neviditelných sloupů, nebo naopak některé viditelné projet :(
Na druhou stranu, auta zatáčí dost rychle a mají až neuvěřitelnej rejd, takže se zatáčky dají slušně "krájet". Díky arkádovosti ani zrychlení aut moc neodpovídá reálu. Většinou je to dřív, než je uvedeno a některé ve hře zrychlují z 0-100 i za 1 vteřinu.
Auta v TD6 jsou víceméně hezká. Vytknul bych jim jenom provedení bočních zrcátek. U některých aut je to pěkně odfláknuté a nelze si toho nevšimnout. Hranatých pneumatik na plné detaily si také nelze nevšimnout. Zřejmě se krapet šetřilo s polygonama.
Policie je v této hře absolutně tupá a k ničemu. Zastavila mě po celou dobu hraní asi jen jednou a to ještě díky souhře štěstí a náhod.
Hudbu ve hře jsem ani moc nevnímal, ale hodně se mi zalíbila ta skladba co hraje vždy poprvé v Menu, od Gearwhore!
Ale jo, na vyblbnutí docela dobré závody...

Pro: Rychlost, dravost, zběsilost.

Proti: Krkolomné tratě.