Terracide

31.08.1997

Lidé, kteří byli ze země vysláni kolonizovat jiné planety, se konečně vracejí. Nepřicházejí ovšem v míru, po objevení mimozemské technologie přilétají v obrovských vesmírných lodích, aby Zemi dobyli.

Terracide je velmi podobná klasice jménem Descent. Na počátku každé mise se musí hráč nejprve s malým stíhačem dostat dovnitř obří vesmírné lodě, kde následně bojuje proti nepřátelům, kromě jejich likvidace je v každém kole možné splnit speciální úkol (zničení důležitých počítačů nebo jiného vybavení).

Zbraně zahrnují phasery, rozličné typy bomb, kulomet a rakety. Po nalezení shodného typu zbraně je možné používat další módy střelby nebo střílet třemi zbraněmi najednou. Hra obsahuje rakety, které je třeba ručně navádět na cíl, mezi další zajímavé typy zbraní patří gravitační a teleportační bomby.

Multiplayer je možné hrát po LAN nebo přes Internet, krom klasického "deathmatche" obsahuje hra také "capture-the-flag" a "team play".

@Dan9K (02.04.2013 22:58): Na nativních XP to možná nebude dělat problémy a jde i o HW. Já mám problém v tom, že jakmile začnou blbnout textury, tak nevidím dál než pár metrů a roboti na mě útočí mimo viditelnost.

Ještě mě napadla jedna věc, možná by se dalo použít něco na způsob OpenGlide.