Terra Mystica

21.04.2017
09.06.2017

Ve fantazijním světě Terra Mystica se utkává 14 různých ras v boji o moc a nadvládu nad teritorii této země. K dosažení vítězství tak v rukou hráčů formují krajinu, dobývají a využívají zdroje a suroviny a vedou své osadníky. Hra předkládá široce pojatý, přesto jednoduchý herní princip v jasné a logické struktuře. Jakmile si hráči vyberou svoje frakce, kde každá vlastní určitou speciální schopnost nebo bonusovou akci, mají šest kol na přetvoření krajiny, vystavění osady v co nejvyšší bodové hodnotě a získání síly prostřednictvím kultového uctívání.

Terra Mystica je věrnou adaptací stejnojmenné deskové hry tvůrců Jense Drögemüllera a Helge Ostertag. Hrát je možné proti čtyřem počítačem řízeným soupeřům, multiplayerové režimy vám dovolí pozvat další čtveřici hráčů nebo se připojit do místní hry. V roce 2018 vydaná expanze s podtitulem Fire & Ice přidává k základní hře další šestici frakcí a nové typy terénu.

Hru jsem hrál pouze ve stolní verzi, která zde nelze ohodnotit, tak bohužel bez hodnocení, ale ve stolní verzi je to jedna z mých top her.