Tennis Elbow 2011

03.06.2010

Hra Tennis Elbow byla vytvořena přímo tenisovými fanoušky a kombinuje zábavu s realistickým gameplayem. Ten se snaží působit dojmem, jako by byl hráč přímo na kurtu. Umělá inteligence protihráče se přizpůsobuje jeho stylu. Na výběr je široká škála úderů, které mohou být použity v různých zapeklitých okamžicích jednotlivých matchů. K dispozici je 300 turnajů a 9 druhů povrchů. Hráč může hrát jak dvouhru, tak čtyřhru. Při dobrých výkonech je možno reprezentovat svoji zemi na mezinárodním turnaji družstev.

Začínáte vytvořením svého tenisty (nebo můžete hrát za tenistu skutečného), se kterým se pak pustíte na World Tour. Na výběr je začít na žebříčku o 300 nebo 1000 hráčích. Na výběr máte ze šesti úrovní obtížnosti, které se dále dělí na 10 podúrovní. Hrát je možno v režimu Arcade, Simulation nebo Elite. V Arcade modu míček většinou lítá přesně kam chcete, v Simulation a Elite modu už musíte dbát na správné postavení a typ úderu při odpalu. Za absolvování turnajů získává váš hráč zkušenosti, které investujete do vylepšování jeho vlastností.

Tennis Elbow 2011 je rozhodně nejlepší simulátor tenisu, jaký jsem zatím hrál … Reálný pohyb na kartu, všechny typy úderů od klasických přímých forhandů a backhandů, tak i slice, kraťas, smeč a různě variovaná podání.

Můžete si vybrat ženskou nebo mužskou "tůru", obtížnost, typ hráče a pokud si troufáte začnout od 1000 místa v žebříčku a rozdat si to v kompletním atp či wta kalendáři pekně na férovku od future turnajů až ke grandslamům jak ve dvouhře, tak i ve čtvřhře na různých površích a pokud budete dost dobří, ani davis cup či závěrečný Turnaj Mistrů Vás nemine. Antuka i tvrdý povrch či hala mají opravdu jiné odskoky, další bod navíc pro tvůrce.

Ve hře je obsažen kompletní hráčský žebříček včetně největšího tria Fedex,, Rafa, Novak, který i u ostatních hráčů top 100 odpovídá jeijch reálným schopnostem, takže než se propracujete do hlavních soutěží bez absolvování kvaldy, bude to pár zápasů trvat. Za mě opravdu perfektní pecka, miloval jsem pocit, kdy jsem konečně začal válet tak, že jsem se stal jedničkou v obou soutěžích - 90 %

Pro: Hratelnost, reálnost, žebříčky, statistiky, různé povrchy

Proti: grafika