Temelín

2001

freeware

Úkolem je střelbou zabránit vstupu sabotérů do Temelína, musíte přitom ale dávat pozor, abyste nezastřelili nějakého civilistu. Pokud jednoho trefíte, odečte se vám čas na splnění dané mise. V těžších misích pak ještě pouštíte techniky do elektrárny. Za to se vám naopak zase trochu času přičítá, ale když tam pustíte teroristu, tak je postih o to vyšší.

Hra obsahuje celkem 6 kol. Je bez ukládání, k načítání kol slouží hesla.

Moc dobře si pamatuji, jak se vůči naší druhé jaderné elektrárně strhla vlna kritiky převážně u sousedů z Rakouska. Internet jsem v té době ještě tolik nesledoval, ale noviny v tištěné i televizní formě byly touto kauzou doslova přecpané. A právě tehdy vznikla tato arkáda, která se celou situaci snaží zesměšnit.

Mým úkolem byla likvidace ekoteroristů, kteří chtěli elektrárnu zničit a jak to šlo ze začátku hladce, tak bylo v pozdějších kolech splnění mise opravdu obtížné. Nakonec jsem se ale protrápil všemi šesti koly, a zachránil tak významný zdroj naší energetické soustavy.

Pro: zpočátku zábavné

Proti: nepřesné ovládání, civilisté, ke konci značně obtížné

Ou, tuto hru si pamatuji. Tenkrát byla kolem Temelína obr aféra a zahrát si toto byla sranda. Tenkrát byl freewareovky tak nějak jednodušší.

Hra byla celkem jednoduchá, stačilo klikat a klikat na postupně se ztěžující nepřátele. Zábava na chvíli to byla. Občas se hraje docela těžce, třeba když pár desítek sekund nikdo nepřijde, nebo když kliknu na nepřítele, ale nepřesná zásahová zóna trefu neuzná.