marwel:"Celá hra je vlastně jen o kempení, spammingu, rapingu a vubec o všech možných nefér praktikách multiplayerových her." - WTF? kempení tu do jisté míry je, ale pokud není dotyčný sniper opravdu profík nebo haluzář tak jde docela bez problémů sejmout. Dalším dvěma nerozumím :). A co je na tom nefér?

A s těma zbraněma teď už (bohužel) nemáš pravdu.
No FF se da zapnout, parkrat jsem hral na serverech, kde byl FF zaply, ale pouze chvili po vitezstvi jednoho z tymu (tu chvilicku, kdy prohrany tym nemuze utocit) a hned pri zacatku noveho kola to zase napsalo Friendly Fire: OFF.
poprvé jsem potkl medika co měl na hlavě nějakou helmu asi od hasičů nebo soldiera tak něco
já chodím buď na TWSE server konkrétně #17 kde je slušný šance že hru bude doprovázet český rozhovor a že tam potkám pár "známých", nebo jdu náhodně kde je zrovna místo, nebo se připojím někam kde už hraje někdo koho mám v přátelích.....
popkec: proč český?

Já mám asi nejraději LotusClan servery - často zaměřené na jedinou mapu, často slušně obsazené (ale volné místo si obvykle najdu) a dobrý ping.

Ještě co se FF týče; umím si představit, že by to znamenalo taktičtější hru, ale spíše by to totálně rozbalancovalo classy, jelikož ta hra na to svým pojetím není stavěná; zatímco sniper by třeba žádnou újmu neutrpěl, heavy, demoman či ten pyro by se asi fakticky přestali hrát :-).
tak mi ještě zbývá 1,3dne hraní, znáte nějákej dobrej českej servr?
Popkec: TF2 je za 10E už poněkolikáté. Vždycky je to ku příležitosti vypuštění nějakýho novýho updatu.
Při první hře jsem se doslova modlil, ať FF není zapnuto, jinak bych se ještě doteď z mínusu nevyhrabal.
Mimochodom, viete si predstaviť, že by bola v kuse zapnutá friendly fire? To by bola úplná zmena štýlu hry.
Pooky: Naštěstí není, můžeš zranit pouze sám sebe raketou, granátem atp.

popkec: Bývá to většinou když je nějaký větší update, odhaduju tak jednou za 3-4 měsíce.
Ne, ale možná jde povolit, i když to nevím, na žádnej server se zapnutým FF jsem nikdy nezavítal.
Otázka ostříleného profíka: Je v TF2 Friendle fire? Jsem si nikdy nevšiml, nebo už nevím :-/
Teď je na steamu akce za 10 euro, jsou takový akce často nebo je to výjmečně?
Memphis: myslíš tu hru v dustbowlu, kdy jsem chvíli myslel, že hraju jen proti databázi? :-)
Aimlezz: To by bola fajn možnosť. Lenže, v budúcnosti? Pri Valve? No, som zvedavý...
Event dobrý, PLR dobrý, Ambassador dobrý, systém unlocků na nic.
Na TF2 blogu psali, že v budoucnu se bude dát šance na získávání "usměrnit určitým směrem", tzn. například se můžete snažit získat Backburner, Natashu, Force-A-Nature, a nemusíte čekat co vám náhodně vypadne.
Taky jsem se dobře bavil. Nejspíš využiji toho nákupu za ty dvě sta, pokud je tedy stihnu sehnat.
Dnes to bolo rozhodne dobré, akurát to zo začiatku nevyzeralo na vyrovnanú hru a mapa Hoodoo je mi poriadne proti srsti. Zato Payload Race - parádny nápad, tam už kooperácia musí byť a nikto sám hru nevyhrá.
Isair: Co jsem pochopil z novinky na tf2 blogu, tak vždy za blíže nespecifikovaný časový úsek máš šanci získat nějaký předmět. Otázkou je, jestli se ta šance na získáni určitého předmětu dá nějak ovlivnit. Např. jestli se zvyšuje v závislosti na počtech sestřelů, přebráni bodů, tlačením vozíku nebo získáváním achievementů... pokud by se dala takhle ovlivnit, tak by to mohlo být dobré, ale co jsem tak viděl tak na to asi nic vliv nemá :-(
To ziskavani zbrani je opravdu naky divny, dneska jsme cely den hrali s jednim kamaradem tf2 a ja ziskal jen 2 zbrane( z toho jednu co mam) a on ziskal za stejnou dobu 4 zbrane. Nejak nechapu jakym zpusobem to ty zbrane odblokovava(to ze je to casove je mi jasne), ale jinak je to asi o nahode, protoze jsem s tim kamaradem hral uplne stejnou dobu.
Zatim je to jediná mapa typu PLR. Jinak, co takhle se sejít i na nějakém mluvítku (to integované ve hře mám vyplé kvůli děckám, co si myslí, že je cool pouštět svojí oblíbenou hudbu všem ostatním ap.) ? Určitě by se zvýšila kvalita naší kooperace. :)
Dnes to byl opravdu fajn event a ten payload race je docela zajímavý režim (není tam k němu i jiná mapa?), asi to zase začnu hrát častěji :-).
Já mám zatim štěstí. Dostal sem za dnešek 5 zbraní a jen jednu z toho sem už měl. Genialní by to mělo začít být až se zavede ten systém výměny, ale jinak se mi to dostávání zbraní vůbec nelíbí.
Hmm, tak za cca 5 hodin hrani s updatem sem dostal jen jednu zbran. A to samozrejme tu kterou uz mam... genialni system.
Podle mně je to pěkně dementní... možná to udělali kvůli těm achievement serverům a unlockerům, ale vzhledem k tomu, že je to vázaný na čas, tak stačí udělat si vlastní server a jít do spectator modu a zbraně i tak přibývají, tak si moc co se týče čestného získávání nepomohli.
NateLogan: Měly by se dostávat po nějakých časových intervalech, na achievementy vázány nejsou.
U mě je možná ten problém, že já to už skoro půl roku nehrál (od vydání L4D), tedy nemám ani jednu novou zbraň pro Scouta, ani pro Spy/Snipera. Navíc mi to už moc nejde :D

A vůbec, teď ten nový systém přidělování equipu vůbec nechápu. Dostávají se nové věci s achievementy, nebo se prostě jen tak objeví po nějaké době hraní? To vysvětlení od valve je matoucí :-)
MCZ: On ten update není špatný, zbraně (když už je vidíš v praxi) jsou udělány skvěle, nové mapy hratelné a obzvláště payload race je úžasný počin. Achievementy jsou také zábavné. Až se pořeší tenhle nedostatek, tak to bude jeden z nejlepších updatů...
Začínám uvažovat, jestli to vůbec hrát; zdá se, že se Valve podařilo udělat z nejslibnějšího update ten nejposranější...
Co se eventu týká... Od 6:50 do 8:00 jsem na Andělu v Praze a budu si s pár lidma užívat nový Abramsův počin... Takže pokud všecko půjde dobře, budu se moci připojit v asi v 9, spíš ale v 10 a déle. Se mnou pro jistotu nepočítejte :-D

EDIT: Ten nový systém získávání výbavy se mi tůze nelíbí. Co když nějkou čirou náhodou budu mít všechny achievementy a ne včecky zbraně? Mají to Valve pořešené? Nebudu muset resetovat všecky statistiky? Safriš a co když se mi nějaká zbraň schová pod extrémně těžký achievement? Moc otázek (možná nesmyslných, ten systém zatím moc nechápu) a málo odpovědí.
Spíš mě štve, že už mám třetí medickou jehlovačku a žádnou novou zbraň. :)