18+

Psal jsem komentář a asi v půlce mne napadlo to uložit, kliknu na ikonu, prohlížeč blikne a všechen text pryč.
Seru na to kurva práce, internety posraný, fuj, krucinalfagotdoprdeleprace!!!!!
Jen kvůli gameplayi bych to nehrál, dost tuctovej. Záleží na tom jak ti sedne příběh, z mýho pohledu je fajn, ale pořád se jedná o klasickou pohádku, kdy klučina z vesnice zachraňuje svět... Se mrkni na pár prvních dílů anime, a podle toho, jak ti sedne styl a postavy, bych se rozhodl. A když zmiňuju anime, tak 5. a 6. epizoda je věnovaná Berserii a zachycuje Velvet a její úvodní útěk z vězení.
@Fritol (13.09.2022 11:36): Ja to hrál poměrně nedavno a za těch 140 korun to podle mne za to stojí. Berseria je samozřejmě lepší ale není to taková hrůza jak se rádo tvrdí.
Ty mapy jsou velké a nejsou tak zaplněné ale říct ze to je prázdné bych si taky netroufal.
Pribeh není špatný, minimálně ho je dost, pak už záleží jestli ti sedne.
Soubojak je víc archaicky než v Berserii.
Arise je asi lepší ale díky ceně bych to taky tak jednoznačně neviděl.
Rict ze to je nejhorší Tales bych se vzpiral, třeba Symphonia 2 mě bavila o dost min.
A je tam Edna, což je dneska už legendární Tales postava která se objevila jako bonus v Arise. Takový ekvivalent Magilou.
Proste za 140 korun to je perfektní koupě, žádný beckovy trash to není.
Akorat intro s vokalem si budeš muset pustit na youtubu, do západní verze se jaksi nedostalo a přidat jde jen do pc verze. Což mě dost sere pac je bozi :)
@Fritol (13.09.2022 11:36): Ono ani jedno z toho není zrovna veledílo, ale Arise aspoň hezky vypadá. Zestiria je nejhorší díl série, takže bych ji na tvém místě v klidu vynechal. Za zkoušku stojí spíš některé ze starších dílů.
Na PS Store 80% sleva zrovna. Stojí to za to když mě bavila Berseria? Nebo se na to mám vybodnout a dát rovnou Arise?
@Solidor (16.02.2021 21:07): Jako ze by jsi sbiral do zblbnuti ty modry nesmysly co tam vsude svitej v trave? :) Jako nic proti, ja v Xeno X na tom byl zavisly, treba hodinu jsem jen pobihal a sbiral. Kazdy den. (to bez legrace, a to Ale ted vazne v pristi vete se tohohle netyka :)
Ale ted vazne, jo Xenoblade svety jsou skoro ideal. Me ty mapy v Zestirii evokuji stara jrpg, kde to bylo dost podobne.
Mikleo mi prijde ok, jen se mi moc nelibi jak vypada :)
@Solidor (16.02.2021 20:08): No ja to mel podobne, prestalo me to bavit pomerne rychle, ale taky to bylo tim ze mi ta pc verze bezela nejak spatne. Ale ted jak jsem se k tomu vratil mi to prijde docela ok. Sorey je takovy hodny kluk, ze by i Mirek Dusin zavidel. To uz ted moc nefrci, ted je vetsina hrdinu minimalne rozporuplna, tenhle je cistej jak lilie a docela me bavi :)
Prazdny otevreny svet. Vzdyt to je presne to po cem dnes kazdy vola, zadne otazniky, collectibles a tak. Idealni hra pro dnesni dobu. Mapa krasne cista a nikdo tam nenuti hrace donest 20 kozek z vlku :)

@Kejtee (16.02.2021 18:36): To nevim jestli to dohraju, ja se dost casto zacyklim v nejakem vylepsovani ktere me ubije a nejsem schopen pokracovat. A tady to s tim levelovanim vybaveni a plusovanim docela hrozi, ale uvidime:)
@Charllize (16.02.2021 15:03): Schytala to, protože nebyla moc dobrá.
Ten jako otevření svět byl prázdný a nudný.
Divný soubojový systém (tím kombinováním postav)
Jediná trochu sympatická postava vyletěla z party relativně brzy

Dal jsem tomu 15-20 hodin, abych došel k závěru, že je to nejhorší Tales of, které jsem hrál :(

Ale je zvláštní, jak se moc nemluví o Tales of Arise. Dvě videa, která toho moc nenaznačila a jinak nic. Začátkem března má být nějaký Tales of festival, tak snad už něco bude.
Já mám k Tales sérii prakticky vztah hlavně skrze první díl. Tales of Phantasia na SNESu totiž bylo něco tak epického a hlubokého, že jsem si hru zamiloval a vlastně díky ní začal hrát i jRPG s akčními souboji. Bohužel z žádného dalšího dílu už na mě nedýchla ta správná atmosféra. Nicméně Tales of Eternia byla taky výborná. Mnoho dalších dílů z Tales mám nasbíráno, nicméně jsem už od Eternie pochopil, že z původně taktického akčního souboje, jak jej měla Tales of Phantasia s taktickým vybíháním kupředu a následně ustupováním, což působilo trochu jako ATB systém, se postupně soubojový systém v sérii přerodil do zběsilé akční klikací rubanice.
@Charllize (16.02.2021 17:59): prave ten subojovy system ma odradil od dalsich casti, ale nikdy nehovor nikdy :)
A tentokrat budes pokracovat az do konca? Ak ano, tak mi potom napis, ci bol pre teba ten posledny boss tazky alebo nie.
@Kejtee (16.02.2021 17:40): Tak neni divu, ty jejich soubojaky jsou prekombinovane, ale vetsinou na nejake normalni obtiznosti neni moc treba se to naucit do detailu. Soubojak je casto duvod ze se mi do Tales of nechce.
Ja to hral na PC kdyz to vyslo a nedohral, tak jsem se k tomu ted zkusebne vratil na PS4. Nejak mi chybi takovehle vypravne jrpg, tak se to hodi. Vlaste me na to privedl z nejakeho zahadneho duvodu YS IX Monstrum Nox, ktery vubec vypravny neni a asi mi to zacalo chybet, nebo tak neco :D
@Charllize (16.02.2021 15:03): toto je jedina hra zo serie co som hrala a musim povedat,ze som sa nedostala poriadne do jadra bojoveho systemu. Presla som celu hru ale posledneho bossa som nebola schopna zdolat. Bolo mi to trochu luto ale nakpniec slo vlastne len o cutscenu, kt som si potom pozrela na youtube. :) inak som si hru uzila a pacila sa mi aj graficka stranka.
@SilentWolf (16.02.2021 15:20): Já tu sérii mám docela rad, vždycky to je takové poradne jrpg, dlouhé a výpravné. Jen ten soubojak mi nikdy moc neseděl, milion možnosti a v té akcnosti to vše nějak západne.
Arise bude pěkná, to je tak vše co se dá říct, ale nějaké výrazne změny nečekám, přeci jen to má svoje základy přes které dle mého nepůjdou, pac velka fanbase.
Zvláštní, ta hra vypadá lip než Berseria, ackoliv vyšla dřív :) Jak jsem ji asi 6 let neviděl tak mě to při hraní Berserie ani nenapadlo, ze vypadá lip.
Ani nevím proč to před lety tak schytala, takhle zpětné mi to přijde jako typická Tales of se vším dobrým i špatným.