@Fritol (12.09.2021 17:54): Mě obecně přijde ze Japonci se do toho gamepassu moc nehrnou.
Ale třeba to jen málo sleduju.
Ja mám třeba Arise digitálně, jelikoz všechny kanály pro den vydání s krabicovkou selhali a dostal bych se k tomu až někdy příští týden.
Na což jsem příliš netrpělivě osoba, navic když mě čekali 4 dny volna.
Krabicku si holt koupím někdy časem za par stovek. Ale štve mě to, bez krabičky to není tak fajn jak by mohlo být :)

Dost mě překvapil ten zájem o Arise, většinou ty jrpg jsou ve stínu ale tady je vsechno jinak, i česky weby měli recenze day one vzasade.
Asi ta pěkná grafika udělala svoje, nebo tak něco.
@Charllize (12.09.2021 17:29): Bamco tam dává hry. Je tam třeba Code Vein nebo Katamari. Tales tam není žádné zatím ale. A i kdyby to nedali do GP, tak to časem dají do Humble možná, tam už Tales bylo.

Jinak já souhlasim, že se mi ta likvidace krabicovek taky nelíbí, nicméně na PC ten GP vítám, protože PC krabicovky jsou stejně zlikvidované už minimálně 10 let a dávat plné ceny za digitální distribuci prostě nehodlám. A vzhledem k tomu, že i velcí vydavatelé tam dávají AAA hry day one, tak se to asi dost vyplácí. Těžko říct, kolik jim Phil platí. U některých her dokonce platí i vývoj.

edit: Tak v GP je Vesperia teda. :D
@Paul (12.09.2021 17:19): Tak samozřejmě využívat gamepass když to jde je celkem logicky, i když mě pořad spis přijde ze to je spis pro hry jako takový kontraproduktivni, ale to se ukáže asi až časem.
Mimochodem jsem uvažoval zavést v obchode takový gamepass na krabicovky. Zákazníci si předplati a hotovo. Jen jsme na to moc malej obchod a proste by to neslo. Ale nějaký velký západní obchody by to možná zvládli při nějakým velkým počtu zákazníků :D Jasne, spis ne, ale nápad dobrej, lol
Me proste ta likvidace krabicovek co mají hodnotu ruznejma on-line službama leze krkem.

Frita určitě bude vědět jestli tam Bamco dává hry :)

Mimochodem mě štve ze u ps4 verze není HDR, nechápu proč.
@Charllize (12.09.2021 17:10): mám to na radaru. Jen to teď není priorita. Nevím jestli má bamco něco v gamepassu, ale ten jsem uvedl jen jako příklad, můžu to časem vzít i někde ve slevě. Ale přeci jen je dost možnost že mě to nechytne, takže se mi nechce dávat přes litr.
Ale jo, gamepass mě trochu rozmazlil. Člověku přijde najednou skoro až nepatřičný platit za hry plnou cenu, když existuje :)
@Paul (12.09.2021 08:54): Bamco podporuje gamepass? Minimálně ta hra vypadá taky na pořádnou nálož dlc, a možná i větších než jen kosmetika.
No nic, jen ze jsi působil chvíli ze bys to zkusil :)
@Charllize (12.09.2021 00:01): nejsem si jist jestli to myslíš vážně nebo trolíš, ale pro jistotu - 50K souběžně hrajících hráčů znamená většinou v průměru kolem 400-500K prodaných kopií.
Nojo, asi se to fakt povedlo. Zatím mě nenapadá nic co by mi vadilo. Technicky to je skoro dokonaly, grafika, loadingy, detailnost světa, hudba, dabing, zvuky, vsechno perfektní. Ok, sem tam něco doskoci, ale děje se to na všech platformách. Na PRO to zřejmě běží 1440p někde mezi 40-60 fps, což je při te vsi nádheře vlastně zázrak:)
Soubojak co má hlavu a patu, výbornej rozvoj postav, zábavná explorace.
Vedlejsi úkoly asi budou někoho iritovat, pac to je zabij dones, ale měly by to vynahradit skity a hodně obsáhlý příběh kde se pořad něco děje.
A Shionne je proste krásná, a tečka :)
@Paul (10.09.2021 19:56): Občas jo, hra s tím otravuje i jinde. Když daji něco nového na store tak se to snaží mermomocí sdělit přes hru.
Ale není to tam pořad.
Bamco no, ouska, ocasky a plavky všude a navždy. Nevím, ale asi to plno lidi baví, nebo jsou posahany v Bamcu :) Tipl bych to první, streameri to používají furt, jde proste o to vypadat ve hře co hraju jako co největší kreten, to přitahuje diváky. Divná doba.
Hmm. Ty skity mi přijdou v pohodě. Nejsou tak mrtvé jak by se zdálo a působí ze se odehrávají tam kde zrovna postavy stojí. A nepůsobí jakoby rušive a vytržene z momentálního děje.
Jinak asi ok. Úvod do děje mi přišel z půlky jako klišé ( ztratil paměť, lol, to snad není pravda) a z půlky poměrně originální.
Svet je parádní a úplně si chrochtam ze konečně jrpg co nějak vypadá a nepůsobí jak za 10 korun.
Nevim, naposled to byla FF15?
A souboje. Konečně je na ne místo, velké arény kde se dá taktizovat a ne jak doteď placek 3x3 metry kde se buši do ovladače jak smyslu zbaveny. Paradoxne se to vrací k bratrickovi Star Oceanu, který dle mého má nejlepší realtime souboje v jrpg vůbec.
@Charllize (09.09.2021 20:34): A nebo napíšou, že rybaření není tak hloupé, jak se na první pohled zdá a může se v něm utopit hodně času. Napsat čím je návykové už by asi bylo zbytečné opotřebovávání klávesnice :)

Jestli to nebude tím, že na základní obtížnosti (které, počítám, recenzenti hrajou) jsou Tales of prostě button masher, kde ty mechanismy ani nepotřebuješ/nevyužíváš.

@Fritol (09.09.2021 20:40):  Určitě. Počítám únor-září 2022. Plus minus šest měsíců :)

Mě hlavně překvapuje, že remaster Vesperie jim trval tři roky. To se mi zdá hrozně moc. Ale když se jim to zaplatilo, tak asi v OK.
Ty recenze jsou zas otresny. Nic se tam nedozvim. Je plkani o tom jaka to je zmena v serii ( tvl to je snad videt podle prvniho obrazku ze hry)a ze kdyz zmacknu R2 tak se neco stane ( to je joke roku). To je fakt desna ubohost ty dnesni recenze. Nic se nedozvim, jakej to ma system, jak je to koncipovany, kdo delal hudbu, jak obsahlej je post game, ani prd. Amateri..
HLAVNE ZE NEZAPOMENOU ZMINIT ZE SI HRA VAZI HRACOVA CASU !!!
Mám ho totiž tak málo - práce, rodina, nějakej ten prcek, však to znáš, brácho (mrk, mrk)...
čuráci to snad není pravda.. (citat odjinud)

rant over..

PS: jestli nekdo vi o recenzi kde se neco dozvim tak prosim odkaz, ja na to nemam nervy to projizdet. (proc to furt pise tou kurzivou
kdyz sem to uz jednou odeslal a zavrel celej web a tohle je edit ??? )
@Solidor (08.09.2021 21:04): Skity jsou už trademark značky a jsou bezva, ale nemyslím ze na nich a stojí a padá případná kvalita hry a subjektivně mi je vlastně asi jedno jakým stylem budou odvypravene. Ale chápu co myslíš, ovsem mám za to ze si bude třeba počkat jak to vyzní v kontextu cele hry a osobní zkušenosti.
Ja mám v serii největší problém se soubojakem který mě u některých dilu moc nebavil. U Arise to tak trochu vypadá na pro mě vítanou změnu.
Nedokážu se pořád přenést přes ty nové skity. Schválně jsem si pouštěl nějaké z Berserie a oproti těm tady, to je mnohem živější. Už jenom právě proto, že na těch 3D modelech neumí udělat pořádné emoce.

Každopádně s nákupem počkám.
Že by druhé JRPG které vyzkouším? Vypadá to pěkně. Jen ty vizuálně featureless manga obličeje fakt nemusím, zlatá Cindy :)
@Fritol (18.08.2021 07:33): Mě z toho dema trosku přijde ze ten původní koncept Tales of dost změnily, za mne tedy k lepšímu. Takže by to po Berserii nemuselo být takové dejavu.
Ten vizual je parádní a last gen muže být rad te to vypadá jak to vypadá. Na PRO je dost znatelne doskakovani menších objektu a detailnější trávy. Ale i tak to působí moc dobre. Trosku jsem měl obavu ze to na Last genu bude hrůza ( viz Zestiria PS3 vs PS4) ale není to tak. Takže se bez PS5 stále obejdu :)
Ted jsem koukal na srovnání a to doskakovani je přítomné úplně u všech verzi. Xbox je na tom celkove nejhůř, lol
Edit: tak ty vyšší verze xboxu jsou taky ok :)
@Charllize (18.08.2021 02:12): Granblue Fantasy Relink bude teprv opravdu pěkné JRPG. :) Ale jo, Arise vypadá taky moc hezky.

Každopádně dohrávám tu Berserii a už si tak trochu říkám, jestli do Arise hned pujdu, protože asi nechci hned naskočit na další 50h+ RPG. :D No uvidím, třeba mi to nedá...
Nakonec mi to nedalo a to demo jsem zkusil.
A musím říct ze takhle pěkný jrpg jsem už dlouho neviděl. Už aby to vyšlo :)
Já to asi vemu, pokud to nebude vyloženě shit dle recenzí, což dle prvních reakcí nehrozí asi. Věřím, že postavy budou napsané dobře, i když zatím vypadají trochu nudně, ale tak to snad bude jen zdání. Zajímavější RPG tam stejně letos nebude už. Ale uznávám, že já na rozdíl od někoho nejsem tou sérii přejedený ještě, takže mi nevadí, že je to furt to samé dokola.
@Solidor (13.08.2021 22:11): Me se to taky nelibi. Kdyz jsem v Berserii vyhral v minihre prevlek za nejakyho medvidka Pů tak jsem ty minihry ignoroval a ze jich tam bylo :)
Ale asi s tim dost lidi hraje, jinak by se s tim neobtezovali. Myslim ze tam na to maji i pomerne promakany system umistovani tech accessories na tu postavu. Ok, priznam se, obcas dam nekomu treba brejle, kdyz mu/ji slusi :)
@Charllize (13.08.2021 21:17): Jediný pokrok, který vidím je právě jenom nový engine. Jinak to všechno působí stejně jako před deseti lety. Ale jak píšeš, teprve uvidíme.

Hlavně, že už při vydání budou DLC plavky. Priority mají jasné seřazené :)
@Solidor (13.08.2021 21:15): Hmm, zajimavy. za mne to je jednoznacne pokrok vpred v serii o sto kilometru. Samo dle traileru a nejakyho gameplaye, treba se pletu. Ale tohle pusobi jako AAA hra a ne budget na kterym od Vesperie jeli. Samo jaky to bude se uvidi.
Zatím teda hledám něco, co by mě přimělo ke koupi. Ono to asi bude hlavně tím, že v Bamcu neumí udělat pořádný trailer. Třeba postavy, předně ta ústřední dvojice, působí zatím docela nudně.

A hlavně nové skity mi hrozně vadí. Těm 3D modelům prostě chybí ten anime šarm 2D spritů. Navíc taky jednotlivé části divně plandají vzduchem a úhly kamery v nich nedávají smysl.