Nejsem Armafanboy a s originál Armou jsem nikdy žádný zásadní problém neměl oproti warez verzi, kterou jsem zkoušel, v originálu už se mi žádné zvláštnosti neděly. A že by byla Arma zabugovaná víc, než jsou jiné hry, tak to ani náhodou. Navíc když vezmu, jak je komplexní, tak narážím častěji na daleko zásadnější chyby u daleko menších her. Akorát kolem BI Studio vznikl takový podivný kult šířící bludy o nějaké zabugovanosti, většina to podle mě stejně šíří jen proto, že si to někde přečetl a sám má zkušenost maximálně s pirátskou kopií.
FADE je důvod, proč jsem si ArmA koupil až teďka na GOGu. Idea je to pěkná, ale já osobně mám radši, když tam nic není a nemůže se to tedy ani pokazit.
U tý úžasný BISácký ochrany FADE je pár problémů. Zaprvý se u Army/Army 2 občas spouštěla i u originálek, zadruhý i kdyby hra byla jinak v pořádku, tak může bejt pro BIS spíš kontraproduktivní, když si pirát po vyzkoušení myslí, že hra je zabugovaná sračka a dál to šíří na diskuzích.

Navíc na ni armafanboyové rádi sváděj úplně každou chybu hry. Pokud někdo napíše "zkoušel jsem warez verzi a narazil jsem na bugy XY", okamžitě dostane odpověď "za to může fade, origo je v pohodě". Po případný koupi je pak člověk jen překvapenej, že to není o moc lepší.