Velmi povedenej přídavek.

Krom sedmi obstojnejch novejch misí hra nabízí i vylepšení inteligence kolegů a nepřátel (například i když se nepřítel vzdá, může kdykoli opět tasit ukrytou pistoli, kolegové už se vrací na své pozice po jejich individuálním jednání).

Velmi příjemně je taky vylepšen mutiplayer, především velmi vděčná (ti co hráli kooperaci, mi jistě dají za pravdu) možnost hlasování o veliteli teamu nebo dokonce o vyloučení člena jednotky, v neposlední řadě pak podpora kooperační hry až deseti hráčů ve dvou družstvech.

Samozřejmě taktéž přibyly nový zbraně a vychytávky. Především odpalovač bangů (nejlépe v kombinaci s náboji do primární zbraně navíc) styl hry příjemně obměňuje.

Pro majitele původní hry, je to velmi dobrá porce zábavy. Doporučuju.
Více v komentáři k původní hře.

Pro: Atmosféra, simulace, grafika & zvuky, level design, zbraně a taktický vychytávky, UI, znovuhratelnost, neagresivnost, multiplayer (kooperace!!!)

Proti: V kampani nám ty nový zbraně mohli dát k dispozici hned od začátku

Skvělý, leč velmi krátký přídavek k původní hře. Řekl bych, že obtížnost šla o kus dolů, ale poslední mise byla pořádná výzva. Většina neduhů z původní hry přetrvává. Od kiksů v AI až po výraznou nestabilitu. Přibylo pár nových zbraní, zejména jsem si oblíbil P90, která sice má dost ošklivej vzhled, ale je účinná. Zamrzel mě bug, který se objevoval u dvou misí, týkající se propadání mrtvol do podlahy. Naštěstí se to dalo řešit tak, že jsme si s Jackem vzali nesmrtící zbraně. Hudba se mi líbila o dost víc a ve hře je i jakýsi příběh spojující jednotlivé akce. Spíše než příběh na sebe zásahy lehce navazují a jsem za to rád. Lepší, než kdyby tam tvůrci nacpali nějakou stupiditu. Hratelnost jako taková se od minule nezměnila a pořád jde o velmi zábavné postříleníčko a pozatýkáníčko. 70%

Pro: nové mise a zbraně, hratelnost (zejména kooperativně), nižší obtížnost

Proti: přetrvávající technické problémy, kraťoučká kampaň (dali jsme ji na jeden zátah, tzn asi 4 hodiny hry)

Když se jednou rozhodnu jít do datadisku, povětšinou předem vím, co mám očekávat. Zredukovaný počet misí, pár menších vylepšení, nějaké to nové nádobíčko a ... das ist alles. The Stetchkov Syndicate jsem - podobně jako původní SWAT 4 - hrál již v době vydání a věděl jsem, do čeho jdu. Již z názvu mi bylo patrně jasné, že na příběh zde bude dána větší pozornost, ale bohužel to u podobných her jde velmi obtížně. Potěšilo mě, že mise jsou trošičku propojené, oproti původní hře.

The Stetchkov Syndicate obsahuje v singleplayeru jen 7 misí, což se mi zdá velmi málo. Navíc jsou některé opravdu jednoduché a herní doba je tak oproti původní hře relativně krátká. Samozřejmě si více vyhrajete s výbavou svých parťáků ve zbroji, jelikož přibylo pár zajímavých kousků, v čele s dvojitým tazerem, samopalem P-90, odstřelovací puškou a dokonce granátometem, do kterého můžete naládovat všemožné swatovské granáty (flashbang, kouřový granát, ...). Ale mise samotné ve své podstatě spíše kopírují ty z původní hry, jen trošku pozměněné, ale i přesto je hratelnost stále velmi dobrá.

Možná mi to jen přišlo, ale obtížnost je drobátko zjednodušená, i přesto se najdou mise, které jsem adekvátně odehrál, až na poněkolikáté. Ovšem na druhou stranu potěší, že se najdou takové, které se dají zahrát s přehledem i na první pokus (se slušným hodnocením v debriefingu, samozřejmě). Změny doznal dle mého názoru spíše multuiplayer, který nabízí slušné novinky, jako třeba možnost sundat si kevlarovou vestu a být tak mnohem mobilnější, než-li opancéřovaní protihráči. Myslím si, že slušných 7/10 si datadisk k hodně slušné taktické hře zaslouží, byť je v SP otázkou na večer a půl.

Pro: opět dokonale nadesignované mise, konečně podtrhující hudba, nové zbraně a vybavení, stále skvělá hratelnost, propojenost misí,

Proti: krátká hlavní kampaň (datadisková), málo změn, spíše doplňky